nowe łuski lapua .308 - czy warto szukać na nich naważki?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

nowe łuski lapua .308 - czy warto szukać na nich naważki?

Post autor: tomp »

Witam, dotarły do mnie nowe łuski, lapua .308. Słyszałem wiele dobrego o nich i zastanawiam się czy takie nowe nigdy nie strzelane nadają się do poszukiwania naważki?
Czy lepiej do tego nadają się łuski już strzelane z tej broni do której naważka i kula ma być dobierana?

Spotkałem się z opinią że te łuski są gotowe do składania nabojów. Czy może jednak wymagają selekcji i jakiejś obróbki przed pierwszym strzałem?
Chodzi o strzelanie precyzyjne.

pozdrawiam
Tomek
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Moim zdaniem takie łuski nadają się do szukania naważki, jednak jeśli zamierzasz formatować je NS to będziesz i tak musiał szukać po pierwszym odstrzeleniu nowej naważki. Dobrze jest mieć dobraną naważkę dla nowych łusek bo prędzej czy później tak czy siak trzeba je wymienić, a jest to w końcu 100 strzałów. Co do selekcji, unifikacji to zależy co chcesz osiągnąć. Ja swoje unifikowałem- gniazdo spłonki, kanał ogniowy i grubość ścianki szyjki i robię selekcje objętościową.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Sprobowac nie zaszkodzi.

Ja sprobowal bym najpierw jak lataja na tym symam ladunku. Jezeli bedzie zadowalajace to OK jezeli nie to szukasz w poblizu.

:wink:
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Można jeszcze sprawdzić objętość nowej i po pierwszym formatowaniu. Dane podstawić do QL.
forester
ODPOWIEDZ