Zasilanie RCBS Chargemaster Combo

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Zasilanie RCBS Chargemaster Combo

Post autor: tomkoziol »

Witam Kolegów i proszę o pomoc.
Stałem się ostatnio posiadaczem używanego dozownika RCBS Chargemaster Combo - trochę szwankującego (klawiatura dozownika) ale mam nadzieję, że do naprawienia.
Mam problem z zasilaczem - w instrukcji jest napisane 9V 1A (choć maksymalny pobór prądu tylko 220mA) a ja mam nieoryginalny 12V 0,5A (bo oryginał pewnie był na 110V).

Stąd moja prośba. Czy ktoś z posiadaczy takiego urządzenia mógłby sprawdzić jaki jest dokładnie zasilacz dodawany fabrycznie w komplecie na 230V?
Konkretnie: napięcie i prąd, czy transformatorowy czy impulsowy, czy w pełni stabilizowany tzn. czy dokładnie te 9V bez obciążenia
czy też tylko zwykły prostownik z kondensatorem i bez obciążenia dający większe napięcie (może ktoś mierzył?).

Na tym 12V działa bo na pewno jest jeszcze jakiś precyzyjny stabilizator wewnętrzny ale może niepotrzebnie obciąża się go zbyt wysokim napięciem wejściowym.
Ten mój to starszy model z 2004 r. ze starym oprogramowaniem ale to chyba nie ma znaczenia przy zasilaniu.
Ewentualnie prosiłbym o wszelkie sugestie w temacie zasilania bo na amerykańskich forach trochę narzekali na jakość fabrycznych zasilaczy i ich wpływ na parametry wagi.
Czy ktoś może zna firmę w południowo-wschodniej części kraju naprawiającą taki sprzęt (oczywiście dozownik)?
Mam namiar na doskonałą firmę naprawiającą wagi w okolicy Poznania ale wolałbym coś bliżej aby do nich pojechać a nie wysyłać.
Pozdrawiam, Tomek
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

Witaj
Zasilacze:
Obrazek

Obrazek
Marcin Roszko
www.cel.sklep.pl
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Combolota kupiłem w Stanach z zasilaczem na 110V. Kupiłem na Allegro chyba za 15 złotych regulowany 1,5 do 12 Volt, 1000 mA. Służy do dziś a to jakies sześć lat.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Bardzo dziękuje za informacje nt. zasilaczy. Teraz przynajmniej wiem w jakim zakresie napięć szukać.
Spróbuję coś znaleźć w okolicach 9-10V ze zwykłym prostownikiem albo wykorzystam taki uniwersalny stabilizowany 6-9-12V/0,5A (akurat mam).
W ostateczności mogę podłączyć swój zasilacz "warsztatowy" 1,5-24V/3A ale trochę duży.
Ten mój 12V/0,5A spisuje się dobrze ale nie ma pełnej stabilizacji i bez obciążenia daje aż 16,8V - stąd moje obawy.
Pozdrawiam, Tomek
ODPOWIEDZ