Bipod lub worek?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Bipod lub worek?

Post autor: Myśliwy »

Witam

Mam pytanie techniczne do użytkowników bipodow.

Swoją broń mam przestrzelanol na worku z piaskiem i na strzelnicy przestrzenny mieszczą się w okręgu poniżej 2zl. Nabyłem ostatnio bipod a pierwsze strzelanie miałem na 330 m.
Strzelalem z poz leżącej, ale kule po tarczy rzucalo mi o promieniu powyżej 10 cm.

Teraz nie wiem czy to była moja wina czy może dipod przyczynił się do tego, albo dobranie nawazki było niewystarczające.

Nie mam doświadczenia w strzelaniu z bipodu a nie miałem możliwości sprawdzić skupienia z worka na tym dystansie.

Jestem otwarty na porady i sugestie doświadczonych strzelców.
Ostatnio zmieniony środa, 04 listopada 2015, 14:19 przez Myśliwy, łącznie zmieniany 1 raz.
snajper
Posty: 559
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Nie mam doświadczenia w strzelaniu z dipodom
Ja też nie mam. :D
Strzel na 100m z BIPODU i z worka,będziesz miał porównanie.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Jaki bipod zakupiłeś?
Z uchylną głowicą, czy ze stałą?
Miałeś podpórkę z tyłu?
Na worku broń inaczej sobie leży ( dłuższy obszar podparcia, ale ja wole z bipoda(u) :D
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Na 100m nie powinno byc różnicy ,300 to by się przydała poziomiczka i nie ściskać mocno chwytu,niestety(stety) mięśnie dzialają.
Pozdrawiam Janusz
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Rozrzut zawsze na 300 m bedzie wiekszy niz na 100 m - mniej wiecej by sie wiec zgadzalo. Sprobuj zorganizowac lepsiejsza amo, powinno poprawic sie na 100 m i na 300 m

:wink:
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

mkl1 pisze:Jaki bipod zakupiłeś?
Z uchylną głowicą, czy ze stałą?
Miałeś podpórkę z tyłu?
Na worku broń inaczej sobie leży ( dłuższy obszar podparcia, ale ja wole z bipoda(u) :D

Bipod jest z uchylną głowicą a jakiej marki to nie wiem. jako podpórki z tyłu używam zwinientogo ciężarka z piaskiem (takiego do ciwczeń, zapinanego na nadgarstek lub kostkę)

Wygodnie się strzela z takiego zestawu.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

joon pisze:Na 100m nie powinno byc różnicy ,300 to by się przydała poziomiczka i nie ściskać mocno chwytu,niestety(stety) mięśnie dzialają.


JOON to może dasz mi kilka wskazówek??? :D


Pewnie strzelamy na tej samej strzelnicy a samemu ciężko jest wyłapać i skorygować własne błędy.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Pewnie tak ,Na Zielonej. Z jakiej broni i jaki kaliber, jak cos to dzwoń 508334476
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

@ Myśliwy

1. Jeżeli na 100 m miałeś skupienie ok 2 cm to na 330 nie powinno być lepsze niż 6,6 cm - ze zwykłego przeliczenia wartości kątowych
2. Nie wiemy nic na temat Twojej broni i osady ani sposobu podparcia workiem czy mocowania bipodu... możliwym jest, że zmieniając sposób / punkt podparcia łoża zmienia się charakterystyka drgań lufy - czasami przy niezbyt wysoko budżetowych, syntetycznych osadach, które są elastyczne, założenie bipodu na przedni bączek powoduje uginanie się osady i zaczyna ona dotykać lufy, zmieniając jej charakterystykę.
3. Na 300 m zaczyna być potrzebna poziomica - drobne skręcenie i odsunięcie osi celowania/lunety od osi lufy będzie powodować kolejne milimetry czy centymetry spadku skupienia
4. Nie piszesz nic o warunkach atmosferycznych - przy 300 m boczny wiatr już może mieć znaczenie.
ODPOWIEDZ