Strzelanie z STG44 --- Gdzie można... ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Strzelanie z STG44 --- Gdzie można... ?

Post autor: seBOOL »

Koledzy może Wy mi pomożecie bo nic nie mogę znaleźć...
Mam takie małe marzenie a mianowicie postrzelać z STG44
może wiecie gdzie można to marzenie zrealizować ... ?
...
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

W oryginalnym kalibrze, to cieeeeeeeeezko bedzie, no chyba, ze w obecnej replice .22 lfb

:wink:
rado
Posty: 122
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rado »

Problem nie tkwi w tym, że ludzie nie mają karabinka, tylko jest problem z amunicją. Np. u nas w klubie jest chłopak, który ma, ale nigdy sam nie strzelał, bo nie ma do niego amunicji...

Edit.
Przypomniało mi się coś... Spróbuj skontaktować się z firmą pepeszka.pl, coś mi się kojarzy, że tam była taka możliwość, chociaż mogę się mylić.
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Dzięki za info ...zadzwonię i się dowiem.

Co do kolegi może by pomyślał o elaboracji ...
Widzę że z łuskami nie ma problemu tylko odzysk troszkę upierdliwy ...
Ale i na to można zaradzić :D
...
Pawel.C.
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 26 czerwca 2014, 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawel.C. »

rado pisze:Problem nie tkwi w tym, że ludzie nie mają karabinka, tylko jest problem z amunicją. Np. u nas w klubie jest chłopak, który ma, ale nigdy sam nie strzelał, bo nie ma do niego amunicji...

Edit.
Przypomniało mi się coś... Spróbuj skontaktować się z firmą pepeszka.pl, coś mi się kojarzy, że tam była taka możliwość, chociaż mogę się mylić.
Obawiam sie, że większość egzemplarzy STG-44 znajduje się w rękach członków grup rekonstrukcji historycznej i wczesniej czy później zostanie przerobiona na "napęd" gazowy, bardzo skutecznie imitujący błysk, huk i dym dawanego strzału. Mozna strzelać seriami i praktycznie za darmo. Jak pokazywał w TVP Historia, rusznikarz, który przerabia broń historyczną na gazową, koszty eksploatacji wynoszą grosze, góra 10 PLN za opróżnienie jednej butli dającej kilkaset "strzałów" . Obawiam sie, że wiekszość broni bedącej na wyposażeniu grup rekonstrukcji historycznych skończy jako klon "kuchenki gazowej" ](*,)
rado
Posty: 122
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rado »

Zapominasz o kolekcjonerach, a ci nie przerobią broni na gaz... A sam już miałem dwie różne sztuki w rękach
Pawel.C.
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 26 czerwca 2014, 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawel.C. »

rado pisze:Zapominasz o kolekcjonerach, a ci nie przerobią broni na gaz... A sam już miałem dwie różne sztuki w rękach
Nie znam dokładnie tematu ale czy na pozwolenie na broń kolecjonerską można kupić amunicję do niej ? W zasadzie broń kolekcjonerska powinna być trzymana w miejscu "kolekcjonowania", na strzelnicy używa sie broni do celów sportowych albo myśliwskich. Poza tym, oryginalny, nieprzerobiony Sturmgewehr 44 to chyba jest broń w pełni automatyczna więc raczej nie za bardzo kwalifikuje sie do uzytku cywilnego ? Ale.. ja sie na tym nie znam ..
rado
Posty: 122
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rado »

Pawel.C. pisze:
rado pisze:Zapominasz o kolekcjonerach, a ci nie przerobią broni na gaz... A sam już miałem dwie różne sztuki w rękach
Nie znam dokładnie tematu ale czy na pozwolenie na broń kolecjonerską można kupić amunicję do niej ? W zasadzie broń kolekcjonerska powinna być trzymana w miejscu "kolekcjonowania", na strzelnicy używa sie broni do celów sportowych albo myśliwskich. Poza tym, oryginalny, nieprzerobiony Sturmgewehr 44 to chyba jest broń w pełni automatyczna więc raczej nie za bardzo kwalifikuje sie do uzytku cywilnego ? Ale.. ja sie na tym nie znam ..
Po pierwsze, na broń kolekcjonerską jak najbardziej można kupować amunicję. Z broni kolekcjonerskiej, tak samo jak i z każdej innej możesz strzelać na strzelnicach. Skąd masz takie dziwne informacje?
Po drugie, rzeczywiście STG był bronią automatyczną, ale do celów kolekcjonerskich przerabia się je niestety na ogień pojedynczy w całej Europie - zawsze to lepiej niż nie mieć wcale.
perkun
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 07 lutego 2012, 15:41

Post autor: perkun »

Z kupnem amunicji nie ma specjalnego problemu, np http://www.prvipartizan.com/
Pawel.C.
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 26 czerwca 2014, 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pawel.C. »

rado pisze:
Pawel.C. pisze:
rado pisze:Zapominasz o kolekcjonerach, a ci nie przerobią broni na gaz... A sam już miałem dwie różne sztuki w rękach
Nie znam dokładnie tematu ale czy na pozwolenie na broń kolecjonerską można kupić amunicję do niej ? W zasadzie broń kolekcjonerska powinna być trzymana w miejscu "kolekcjonowania", na strzelnicy używa sie broni do celów sportowych albo myśliwskich. Poza tym, oryginalny, nieprzerobiony Sturmgewehr 44 to chyba jest broń w pełni automatyczna więc raczej nie za bardzo kwalifikuje sie do uzytku cywilnego ? Ale.. ja sie na tym nie znam ..
Po pierwsze, na broń kolekcjonerską jak najbardziej można kupować amunicję. Z broni kolekcjonerskiej, tak samo jak i z każdej innej możesz strzelać na strzelnicach. Skąd masz takie dziwne informacje?
Po drugie, rzeczywiście STG był bronią automatyczną, ale do celów kolekcjonerskich przerabia się je niestety na ogień pojedynczy w całej Europie - zawsze to lepiej niż nie mieć wcale.
Nie dziwne tylko nieaktualne informacje, sprawdziłem w necie, do 2014 roku były inne przepisy, teraz teoretycznie wolno w Polsce mieć stg42 w wersji samoczynnej na kolekcjonerskie pozwolenie ale NSA ma na ten temat inne zdanie.
rado
Posty: 122
Rejestracja: czwartek, 23 października 2014, 11:52
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rado »

To, że dziwne - dotyczyło kupna amunicji. A jeśli chodzi o bron samoczynną, to się z Tobą zgodzę, że przepisy są niejasne. Ale są tacy co i to obchodzą...


Uprzedzam tylko, że jeśli temat zboczy na metody obchodzenia istniejącego prawa, wpisy zostaną usunięte.
Mod.
]
past
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2012, 08:39

Post autor: past »

pogadaj z właścicielem
http://stg44.pl/

Wiem że chyba mają Sturmgewehr ale nie jestem pewien w jakim kalibrze
STG44
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 09 lutego 2016, 15:44
Kontakt:

STG44

Post autor: STG44 »

Witam

Tak mamy legalne stg44 :) , są w naszej ofercie - mamy i oryginały - w kalibrze 7,92x33 oraz wytworzone współcześnie produkcja SSD Dittrich w kalibrze również 7,92x33
Wszystkie one są w Półautomacie - na pozwolenie : kolekcjonerskie , sportowe , myśliwskie

Mamy też STG44 na amunicję ślepą w pełni automatyczne na amunicję 7,62x39 (kałach )

Może FG 42 ??? ... mamy jeszcze 2 sztuki

więcej na :

stg44.pl


zapraszam

Amunicja 7,92x33 - u nas pod dostatkiem jakieś na magazynie około 12000 sztuk więc nie ma problemu żadnego .

Pozdrawiamy
wujko
Posty: 132
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2015, 20:10

Post autor: wujko »

Można też kupić:
http://polarms.pl/bro%C5%84-d%C5%82uga/ ... -1945.html
Jak ktoś ma czas i pieniądze na sądy to automatyczną zarejestruje na kolekcjonerskie. Co prawda nie stg44 bo ma większy kaliber niż 7,62 który dopuszcza ustawa, ale nie do końca to jest prawa że nie można mieć automatycznej na kolekcjonerskie ;-)
SPECNAZ
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 03 czerwca 2010, 19:39
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: STG44

Post autor: SPECNAZ »

STG44 pisze:Witam


Amunicja 7,92x33 - u nas pod dostatkiem jakieś na magazynie około 12000 sztuk więc nie ma problemu żadnego .

Pozdrawiamy

Stg44 jakieś ceny broni i amunicji na waszej stronie by się przydały :-)
Agent 007
Posty: 650
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Własnie STG 44

Ceny i oferta na broń kolekcjonerską ..........jest bardzo tajemnicza wrecz tylko hasłowa ( na stronie widziałem info iż z osobami fizycznymi " nie gadacie '' a dystrybutorzy np Skawiński nie odbierają już nawet telefonów chyba z braku czasu a o rzetelnym przedstwieniu oferty na broń historyczno/kolekcjonerską to nie ma nawet o czym gadać ............)

Podsumowywując ''coś tam podobno jest '' ciekawego ale nie ma z kim konkretnie porozmawiać ................
STG44
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 09 lutego 2016, 15:44
Kontakt:

STG44

Post autor: STG44 »

W sprawie cen na broń i amunicję to ustalają je bezpośrednio sprzedawcy nie my . Wybór sklepów , gdzie można kupić nasze produkty jest dosyć duży jeżeli jest problem z uzyskaniem informacji w sklepie naszego dystrybutora to proszę dzwonić do nas a pomożemy w kontakcie :)

Wystarczy zadzwonić do sklepu na przykład Pana Skawińskiego i zapytać się czy może od nas sprowadzić wam daną broń czy amunicję ...

lista dystrybutorów jest na naszej stronie podzielona na województwa

Jeżeli chodzi o ELABORACJE i CZĘŚCI BRONI to nasz sklep już działa i są wszystkie ceny przy produktach (zdjęcia konkretnych pocisków czy łusek będą sukcesywnie uzupełniane ale opisy są prawidłowe i jak ktoś wie co chce to w ofercie PPU znajdzie . )

Pozdrawiamy
Agent 007
Posty: 650
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Bardzo dobry ruch jeżeli chodzi o PPU to piszę jako członek stowarzyszenia kolekcjonerskiego . Ciekawa oferta PPU jest szczególnie jeżeli chodzi o elaborację ammo własnie do broni kolekcjonerskiej gdzie próżno szukać naboi do '' starych kalibrów '' w polskich sklepach .

Liczę na pełną ofertę PPU w temacie ammo i komponentów do naszych '' staroci '' :D
ODPOWIEDZ