Remik 700 SPS .223 z lufą 51cm.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wsteczniak
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Remik 700 SPS .223 z lufą 51cm.

Post autor: wsteczniak »

Przymierzam się do tytułowego Remingtona ale nie mogę doszukać się info o spuście. Czy skazany jestem na jego wymianę co wiąże się z dodatkowymi ośmioma stówkami? A może poszukać coś innego? Chodzi mi po głowie lufa 51cm i innej alternatywy nie widzę jak SPS...
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Jeśli chodzi Ci kolego o SPS Tactical bo ten ma lufe 51cm w grubym konturze to spust kiepski jak dla mnie to do wymiany co zrobiłem w swoim.
Jako alternatywa podobno nie wymagająca poprawek to Savage 10 PC .
http://www.hubertusprohunting.pl/index. ... =4&s_id=77 o taki na przykład.
wsteczniak
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Dzięki za odzew. A jakość wykonania, wykończenie, kultura pracy - który z nich lepiej wypada? Savage nie miałem okazji trzymać w rękach.
past
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2012, 08:39

Post autor: past »

z Savage kolega strzela ( w .308) bez upgrade. Czyli z tego co mu sklep sprzedał. Ja w moim Remiku SPS Varmint też w .308 musiałem wymienić łoże - nie wiem jak w innych ale w moim pływającej lufy nie dało się uzyskać. Do tego wymieniłem spust na Timneya.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Panowie Remik 700 to wspaniała bron. Mam SPS w" kaprysnym"kalibrze 243Win lufa 20 cali, nie moge zlego słowa powiedziec .Przewaznie na strzelnicy dziura jedna na 5 kulek,tylko ten nie systematyczy system spustowy.Może moje wojskowe nawyki ...ale bardziej pasuje mi tzw. syste typu akutriger(Savage i podobny np. Marlin)
To są moje i tylko moje nawyki strzeleckie,prosze się nie sugerowac .Pozdrawiam
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Ja łoża nie wymieniałem, wnętrze osady dociążyłem i zalałem epoksydem teraz zero problemów z pływającą lufą.
Zalałem też epoksydem "recoil lug" nie wiem jak to po naszemu napisać.
Do Savage mam dostęp do kilku modeli ale Remek to Remek przynajmniej dla mnie.
gogolek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 22 marca 2015, 16:31

Post autor: gogolek »

Witam, posiadam remka 700 sps varmit w 223 średnie skupienie na 100m 5 przestrzelin 12mm może to nie rekord świata ale do pykania dla fanu myślę że starczy :) gorąco polecam.
Ps oczywiście łoże do natychmiastowej wymiany.
wsteczniak
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Gogolek, łoże wymieniałeś bo nie leżało, za lekkie czy sztywności nie zachowywało?
gogolek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 22 marca 2015, 16:31

Post autor: gogolek »

Po pierwsze szczerze to z dupy to łoże nie wygodne, miękkie jak zamontowałem bipod to przy strzale i lekkim nacisku dotykała osada lufy.
Teraz wygląda tak :)
Obrazek
wsteczniak
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Hmm, remik 3800, spust 800, kolba 800 i robi się 5400. No kolbę sam bym sobie zrobił pod siebie jaką chcę to 800 do przodu. Sam nie wiem...
gogolek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 22 marca 2015, 16:31

Post autor: gogolek »

Oczywiście .....
Ale klasyk to klasyk :)
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Witam. Remington w tym modelu posiada bardzo dobry mechanizm spustowy X-Mark Pro® trigger. Zakres regulacji siły oraz drogi bardzo duży .Fakt ,że najlepiej zrobić to u rusznikarza lecz nie wiąże się to z przeróbkami tylko "kosmetyką".
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Reklamy czynią cuda jak widzę.
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Miałem Remingtona z takim spustem ,jak go kupowałem to nawet nie wiedziałem jaki tam jest spust. Od początku mi nie pasował i też myślałem o wymianie.W końcu go rozebrałem i okazało się ,że jest JW.Konstrukcyjnie moim zdaniem jest na równi jak nie przewyższa spustów "akcesoryjnych" kwestia wykończenia elementów "kosmetyczna" oraz regulacja .Ustawienia fabryczne muszą być bezpieczne w pierwszej kolejności dla...Producenta.Jeden lubi brunetki....
ODPOWIEDZ