Który sprzęt pomiarowy wybrać do stzelań precyzyjnych?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Który sprzęt pomiarowy wybrać do stzelań precyzyjnych?

Post autor: tomp »

Witam, który sprzęt pomiarowy jest najlepszy/najbardziej dokładny, co warto zakupić a bez czego da się obejść?

Na myśl przychodzi mi komparator, oraz przyrząd do mierzenia osiowości szyjki czy osadzenia pocisku (runout). Czy coś jeszcze warto rozważyć? Które firmy i modele.

No i został mi jeszcze trymer do zakupienia :/

pozdrawiam
Tomek
marekdobrowski
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 20 maja 2016, 08:59

Post autor: marekdobrowski »

Warto sobie sprawdzić systemy do pomiarów jakie sprzedają na stronie www.baxar.pl. Jakościowo górna półka, sprzęt certyfikowany z atestami, a ceny myślę, że do przełknięcia. Wszystko nowe, na gwarancji. Zwłaszcza polecam te optyczne rozwiązania niemieckich producentów, jakie mają na portalu.
Pawellang
Posty: 36
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 08:46

Re: Który sprzęt pomiarowy wybrać do stzelań precyzyjnych?

Post autor: Pawellang »

tomp pisze:Witam, który sprzęt pomiarowy jest najlepszy/najbardziej dokładny, co warto zakupić a bez czego da się obejść?

Na myśl przychodzi mi komparator, oraz przyrząd do mierzenia osiowości szyjki czy osadzenia pocisku (runout). Czy coś jeszcze warto rozważyć? Które firmy i modele.

No i został mi jeszcze trymer do zakupienia :/

pozdrawiam
Tomek
Powiem tak - jeśli masz dobrą prasę i matryce to sprawdzanie osiowości wyelaborowanej amunicji nie będzie potrzebne.
Jedyne co potrzebujesz to dobry trymer, komparator i urządzenie do skrawania szyjek i ich pomiaru.
Z chęcią doradzę co wybrać. Proszę o PM jeśli jesteś zainteresowany.
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Jeżeli zastanawiasz się nad toczeniem szyjki to bedziesz potrzebował mikrometru do pomiaru zewnetrznej średnicy i mikrometru do pomiaru grubości ścianek szyjki łuski (mikrometr do rur).
Jako opcja zastanowiłbym się nad mikrometrem "średnicówką" do bezpośredniego pomiaru wewnętrznej średnicy szyjki - pomiar bezpośredni jest zawsze dokładniejszy i szybszy niż odejmowanie składowych pomiarów (średnica zewnetrzna minus grubosci scianek - każde obarczone jakimiś błedami).
ODPOWIEDZ