Spust Remington 700

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Spust Remington 700

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Panowie chodzi mi po głowie wymiana spustu, znalazłem taki oto model
http://www.brownells.com/rifle-parts/tr ... x?psize=96
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem spustu, ciekaw jestem jakichkolwiek opinii ?
sowland
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:21

Post autor: sowland »

Tego modelu nie widziałem ale mam http://riflebasix.com/product/remington ... ger-l-3-k/ /mam tej firmy trzy systemy spustowe i jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
R8 6,5x55 se 8x57 is T3 6,5x55 CZ Shadow2 Sig
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Kwestia tego czego oczekujesz od spustu.

Osobiscie bede wymienial najprawdopodobniej na Jewell

:wink:
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Ja mogę polecić tylko Jewell HRV ...Fabryczny był do niczego
i nie nadawał się do poprawek.Postanowiłem sięgnąć po górną
półkę aby mieć 100% bezpieczeństwa.
Można nim zejść do 50 gram i nie ma szans na samostrzał
jest niesamowicie pewny.
Nie mniej jednak mechanizmy spustowe Timney cieszą się ogromną
popularnością i bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.
...
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Mam " Timney"
i jest OK
A wymieniałem podczas akcji... Remigtona ="wymień spust, bo niebezpieczny"
past
Posty: 106
Rejestracja: sobota, 17 listopada 2012, 08:39

Post autor: past »

Też wymieniłem na Timneya ale "normalnego" mysle że o tego popytaj raczej na forach w USA
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Normalne Timneye startują od ok 300 gram ten znacznie niżej, mam w boczniaku opór poniżej 100gr i strasznie go lubię.
W remku spust jaki jest każdy wie, pogrzebać nie bardzo jest jak a chciałbym miec podobny do tego z boczniaka.
W stanach mówią że jest ok.
Koledzy powiedzcie gdzie kupowaliście swoje spusty może jest jakieś inne miejsce którego nie znalazłem, i jeszcze jedno może ktoś wie co to za mechanizm?
http://www.artemix.com.pl/spust-brownel ... 2-574.html
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

To nie jest żaden Brownells :) - prosiłem ich, żeby zmienili ten opis ponad pól roku temu, ale jak widać... :D

To jest spust firmy Jard Inc.

http://www.brownells.com/rifle-parts/tr ... 23139.aspx
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

To szkoda bo akurat ten spust ma bardzo kiepskie oceny.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Zamówiłem spust z pierwszego linka, za dwa tygodnie podzielę się moimi spostrzeżeniami .
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
No i jestem po pierwszym strzelaniu z nowego spustu.
Jak dla mnie rewelacja, fakt że przy nastawie poniżej 100gr tak szacuje z zakresu regulacji przy mocnym i szybkim zamknięciu zamka dochodzi do samostrzału ale już w połowie regulacji nie ma takiej opcji nawet przy oklepaniu karabinu z każdej strony gumowym młotkiem.Ok 150 gram tak ustawiłem i jest dosłownie na dotyk.
Nie potrzeba żadnej ingerencji w osadę, piny montażowe również pasują idealnie, wymiana trwała jakieś 5 min.Jedyny problem jaki mnie trochę zaskoczył to to że aby w pełni wykorzystać zakres regulacji przód-tył sam pręcik języka spustowego trzeba było delikatnie pod szlifować bo bez tego opierał się o korpus mechanizmu i nie dochodziło do strzału w położeniu mocno wysunięty do przodu.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu, no i tak przy okazji pytanie do doświadczonych kolegów mam Remka 700 sps tactical 223, luneta tylko do 12, skupienia te najlepsze jakie mi się udaje strzelić to ok. 0,5 -0,7 minuty na 100m i tu pytanie czy można to uznać za przyzwoity wynik?
Chciał bym ciaśniejsze grupy, ale zastanawiam się czy od takiego sprzętu i siebie samego nie oczekuje zbyt wiele, dodam że na 300m najlepsze serie 5strz. to 5cm i 5.9 cm jak na razie próbowałem tylko raz na taki dystans.
Podpowiedzcie coś proszę.
Walther1
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 15:29

Post autor: Walther1 »

150 gr to zdecydowanie za malo na celny strzal -strzał pada nieprzewidywalnie pod ciężarem palca
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

A mnie uczono, że powinien padać nieprzewidywalnie, i praktyka to potwierdza w przypadku strzałów oddanych dobrze.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Zgadzam się z kolegą RC to po pierwsze, po drugie ja czuję ten opór bardzo delikatny ale jednak i mi to bardzo pasuje.
No i pytam po co tak Timney jak i bardziej renomowani producenci wytwarzają mechanizmy zaczynające się od 50gram no chyba nie na złość nam?
Walther1
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 15:29

Post autor: Walther1 »

Zrozumienie tego zagadnienia jakim jest opór na spuscie przyjdzie wraz ze wzrostem doswiadczenia i ilosci pobytow na strzelnicy

"nieprzewidywalnosc strzału " jest dobra przy celowaniu przez muszke i szczerbinke z kałasznikowa a nie przy strzelaniu z lunety o powiekszeniu x 24
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

150 g daje nieprzewidywalny strzał? Chyba kowal musiałby naciskać na spust. Ludzie, no co Wy? W zimie, w rękawicy - zgoda. W lato na strzelnicy czy na ambonie, 150 g to świat i ludzie. Śmiało można zjechać. Tylko warunek podstawowy - sprawny bezpiecznik.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Walther1
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 15:29

Post autor: Walther1 »

Kolego robo-chlop
150 gr to dobre do 'boczniaka' lub wiatrowki pompowanej pompka

Uzywasz lunety z powiększeniem x 12 -czyli komfortowej pod wzgledem celowania ale malo dokladnej przy wiekszych odleglosciach
Gdy zmienisz lunete na wieksze powiekszenie to zrozumiesz o czym pisze

W kazdej broni mysliwskiej spust mam ustawiony na 1200 gr ,przyspiesznik na 450 gr - i bezpiecznik nie ma tu znaczenia bo sytuacje na polowaniu sa rózne

Przy konkurencji strzelania dzika w przebiegu -spust ustawiony na 600 gr bo manewrujac bronia nie moge sobie pozwolic na samostrzal
palec na spuscie trzymam cały czas -nie kłade palucha na kabłaku tak jak was uczono

Bron do strzelania rogacza -spust ustawiony na 400 gr
manewruje bronia z paluchem na spuscie opierając ja albo o słupek albo o kij zwany pastorałem -luneta z powiekszeniem x 24 powoduje ze krzyz cały czas jest w ruchu - strzelam zaczynając najezdzać na 10-ke


tak w duzym uproszczeniu to wyglada



W Timneyu masz dwie sruby -jedna ustawiasz skok spustu drugą jego opór
przy powiekszeniach rzędy 12x lepszy będzie dłuższy skok spustu bo siatke łatwiej utrzymac na celu
przy wiekszych powiekszeniach spust musi byc szybszy

Problemem jest tylko wyregulowanie i dopasowanie tak aby nie zrywac strzalu -co jest bardziej prawdopodobne przy spuscie z mniejszym oporem
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jestem również "fanem" oddawania świadomego strzału. Inna sprawa, ze jestem zboczeńcem strzelającym z broni takiej, jaka dostałem do reki. No chyba, ze mi ona nie leży,, jak n.p. Glock, czy Vist, to wtedy z niej nie strzelam... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Walther1, czy uważasz, że mając lunetę o powiększeniu X12 broń Ci mniej chodzi niż przy X40? Czy uważasz, że jeśli ogólnie broń Ci chodzi bo strzelasz z wolnej ręki czy słupa i postanowisz pociągnąć za spust w momencie gdy "zaczynasz najeżdżać na dziesiątkę", to w tym momencie padnie strzał i pocisk opuści lufę? Mam nadzieję, że w obydwu przypadkach odpowiedź brzmi "nie".

No i co to za stwierdzenie, że 150 gram na spuście jest dobre dla wiatrówki lub boczniaka? Napisz, że nie umiesz strzelać przy delikatnym spuście a nie traktujesz wartości które Tobie pasują jak aksjomaty. 150 gram to więcej niż waży telefon Samsund Galaxy S4. Połóż sobie taki lub podobny telefon na palec i powiedz czy to mało.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

No chętnie się dowiem czemu dla wiatrówki i boczniaka tylko?
Ja tam lubię lekkie spusty, i tym zamierzam się cieszyć, potem zejść może jeszcze niżej, w mojej opinii czy na 12x czy na 24x (taką lupke też mam) wszystko lata tak samo tylko w 12x mniej to widać no chyba że się mylę?
No a co do przypadkowego strzału to 150gram czuję idealnie jako określony opór do pokonania, a nie dane jest mi pracować w biurze i mieć wyciacianych i zadbanych dłoni z delikatną skórką wręcz przeciwnie łapy od kluczy i łopaty no chyba jakąś nadczułość mam czy co? :shock:
Panowie powiedzcie coś proszę o skupieniach o które pytałem, zastanawiam sie czy to co teraz mam jest ok. czy może pokombinować z inną kulką, na razie ćwiczę tylko Barnesa 69gr ?
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Powinieneś jeszcze popracować nad skupieniem na 300m,przy obecnym poziomie na zawodach (f-class)w średnicy 24mm(5zł).
:D
Walther1
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 15:29

Post autor: Walther1 »

Samsund galaxy ??- dziwne porownanie aby na to zagadnienie odpowiedziec musialbys wiedziec moderatorze czym rozni sie 1 newton od 1 kilograma

Czy nie umiem strzelac z lekkiego spustu ?? chyba umiem kiedys to robiłem ale uznałem za malo praktyczne i nie przedkładajace sie na wyniki na tarczy

cyt "ostanowisz pociągnąć za spust w momencie gdy "zaczynasz najeżdżać na dziesiątkę", to w tym momencie padnie strzał i pocisk opuści lufę? Mam nadzieję, że w obydwu przypadkach odpowiedź brzmi "nie". "

troche to malo zrozumiałe stylistycznie ale odpowiedz brzmi -strzał padnie w momencie gdy lufa będzie na 10 tce

przy powiekszeniu 12 x powtarzalnośc strzałów jest wieksza niż przy 24 x

co do powiekszenia 40 x -to konieczna chyba byłaby elektroniczna stabilizacja obrazu w lunecie
:D

Więc jak widzisz odpowiedz nie będzie brzmiała ani tak ani nie -bo temat jest bardziej zlozony i zalezny od osobistych predyspozycji a najbardziej od doswiadczenia i ostrzelania

Staram sie przekazac cos ze swego doświadczenia mlodym kolegom -lekcje z lekkim spustem przerabiałem przed laty
Jest na forum kilku kolegów których znam w realu i z ktorymi strzelam na roznych zawodach - maja sporo doswiadczenia ale jak widac nie chca udzielac sie w dyskusji -chyba dlatego aby nie odpowiadac na rózne glupawe pytania
trudno rozmawia sie z teoretykami strzelectwa
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Walther1 pisze:Samsund galaxy ??- dziwne porownanie aby na to zagadnienie odpowiedziec musialbys wiedziec moderatorze czym rozni sie 1 newton od 1 kilograma

Ja wiem tylko nie wiedziałem czy Ty wiesz.

Walther1 pisze:
cyt "ostanowisz pociągnąć za spust w momencie gdy "zaczynasz najeżdżać na dziesiątkę", to w tym momencie padnie strzał i pocisk opuści lufę? Mam nadzieję, że w obydwu przypadkach odpowiedź brzmi "nie". "

troche to malo zrozumiałe stylistycznie ale odpowiedz brzmi -strzał padnie w momencie gdy lufa będzie na 10 tce
Otóż nie masz racji. Zanim Twój mózg zinterpretuje, że krzyż dochodzi do dziesiątki i da nastąpi decyzja, że należy oddać strzał, pójdzie impuls do palca, który pociągnie za spust, plus czas potrzebny na zadziałanie mechanizmu spustowego i czas potrzebny na opuszczenie pocisku przez lufę i jesteś poza dziesiątką.

Walther1 pisze:przy powiekszeniu 12 x powtarzalnośc strzałów jest wieksza niż przy 24 x
To całkowicie subiektywne odczucie. Powtarzalność powinna być taka sama. Kwestia "spalania się" przy interpretacji tego co widzą oczy. Mniej się stresujesz gdy mniej widzisz. Kwestia ostrzelania i zrozumienia zjawiska. Musisz koniecznie nad tym popracować.
Walther1 pisze:co do powiekszenia 40 x -to konieczna chyba byłaby elektroniczna stabilizacja obrazu w lunecie
Idąc tym tokiem rozumowania lepiej strzelać z X3. Obraz ani drgnie. :)

Walther1 pisze: Więc jak widzisz odpowiedz nie będzie brzmiała ani tak ani nie -bo temat jest bardziej zlozony i zalezny od osobistych predyspozycji a najbardziej od doswiadczenia i ostrzelania

Staram sie przekazac cos ze swego doświadczenia mlodym kolegom -lekcje z lekkim spustem przerabiałem przed laty
Jest na forum kilku kolegów których znam w realu i z ktorymi strzelam na roznych zawodach - maja sporo doswiadczenia ale jak widac nie chca udzielac sie w dyskusji -chyba dlatego aby nie odpowiadac na rózne glupawe pytania
trudno rozmawia sie z teoretykami strzelectwa
Masz całkowitą rację. Temat jest bardzo złożony i zależny od predyspozycji strzelca i jego ostrzelania. Abyś nie myślał, że jestem teoretykiem strzelania, to tylko napiszę, że strzelam z broni palnej już 39 lat. Wiele lat byłem czynnym zawodnikiem a później trenerem strzelectwa sportowego. Naprawdę wiem co piszę i nie pozjadałem wszystkich rozumów. Mimo tego nie małego doświadczenia, wiem, że na tym forum są ludzie za którymi powinienem w zębach nosić ich futerały na broń, ale wybacz, Ty do nich nie należych. Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia.
Ostatnio zmieniony środa, 05 sierpnia 2015, 16:18 przez P_iter, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Sorry P_iter, ale nie moglem się powstrzymać:
P_iter pisze:Mniej się stresujesz gdy mnie widzisz.
Skąd wiesz? :wink: :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

wozzi pisze:Sorry P_iter, ale nie moglem się powstrzymać:
P_iter pisze:Mniej się stresujesz gdy mnie widzisz.
Skąd wiesz? :wink: :lol:
Mniej miało być. :) Zaraz wyedytuje wpis.
Bo jak to mówią: Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. :eeg/:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Walther1
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 15:29

Post autor: Walther1 »

Zapodaj jakiegos linka ze swoimi udziałami w zawodach z wynikami -jakies osiagniecia trenerskie

bo tak to tylko czcze i puste gadanie-smiesznie brzmi przekornie jak dziecko w piaskownicy
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Upss...Za oknem +33 ...ale i tu jakoś sie gorąco robi. A może kto jaki spust lubi to są jego i tylko jego upodobania?(moze tak pasuje)
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Walther1 pisze:Zapodaj jakiegos linka ze swoimi udziałami w zawodach z wynikami -jakies osiagniecia trenerskie

bo tak to tylko czcze i puste gadanie-smiesznie brzmi przekornie jak dziecko w piaskownicy
Kolego, w stopce tego postu jest sygnał wywoławczy kolegi - użyj jakiejkolwiek wyszukiwarki, żeby się dowiedzieć więcej i zobaczyć jego wyniki z zawodów... :?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Akraw pisze:
Walther1 pisze:Zapodaj jakiegos linka ze swoimi udziałami w zawodach z wynikami -jakies osiagniecia trenerskie

bo tak to tylko czcze i puste gadanie-smiesznie brzmi przekornie jak dziecko w piaskownicy
Kolego, w stopce tego postu jest sygnał wywoławczy kolegi - użyj jakiejkolwiek wyszukiwarki, żeby się dowiedzieć więcej i zobaczyć jego wyniki z zawodów... :?
Z cała pewnością posiada dyplom: "Rozmawiał ze wszystkimi kontynentami" :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

No to jeszcze dużo prochu przepale zanim dojdę do tych 24mm.
A może jest tu ktoś kto ma sprawdzoną recepturę na elaboracje do Remka Sps Tactical lufa 20?
Omijam szerokim łukiem kulki o gramaturze 50 i 52 grain wydają mi się za lekkie na 300m powiedzcie czy to poprawne myślenie, może się mylę?
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

'Lepszejsze' są cięższe, ale na 300m 52 gr jak najbardziej. Polecam A-maxy.
Goostav
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

mkl1 pisze:Mam " Timney"
i jest OK
A wymieniałem podczas akcji... Remigtona ="wymień spust, bo niebezpieczny"
Odnowie trochę temat.
Mam Remika 700 (dzwoniłem..kwalifikuje sie to wymiany,bron na szczęście jeszcze nie, tylko system spustowy) i pytanie zmieniac czy nie .. ??
na tym spuscie nie moge uzyskac jedej sily nacisku. Ustawiam na ok. 800g, i nie jest powtarzalne ( 600-900g a nawet 1,100)
Jak sprawuje sie nowy ( po wymianie). ??
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

No ja miałem po wymianie, ze stosownym certyfikatem potwierdzającym serwis i było tak jak piszesz co strzał to inna waga dlatego teraz leży w szafie i czeka aż znajdę troche czasu i zeszlifuje co najmniej połowę zaczepu i zobaczę jak będzie pracować.
No a tak przy okazji może ktoś mnie oświeci i podpowie co robię żle, mianowicie mam serie po 5 kulek praktycznie dziura w dziurę po czym trafia się jedna lub dwie ze sporym rozrzutem poziomym wszystko strzelane z dwójnogu i worka nie bardzo wiem co robie nie tak podpowiedzcie coś prosze.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Więc i po wymianie jest taki sam ??
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

robo_chlop pisze: No a tak przy okazji może ktoś mnie oświeci i podpowie co robię żle, mianowicie mam serie po 5 kulek praktycznie dziura w dziurę po czym trafia się jedna lub dwie ze sporym rozrzutem poziomym wszystko strzelane z dwójnogu i worka nie bardzo wiem co robie nie tak podpowiedzcie coś prosze.
Zmieniasz pozycję.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Ja kupowałem nowy karabin z wymienionym spustem i był marny zaskakująco marny jak dla mnie.Czy stary był gorszy tego nie wiem.
Co do pozycji co robie żle chodzi o inne ułożenie kolby w dołku, czy inny punkt oparcia policzka na kolbie, zmiana osi broń - ciało?
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

robo_chlop pisze:No ja miałem po wymianie, ze stosownym certyfikatem potwierdzającym serwis i było tak jak piszesz co strzał to inna waga dlatego teraz leży w szafie i czeka aż znajdę troche czasu i zeszlifuje co najmniej połowę zaczepu i zobaczę jak będzie pracować.
No a tak przy okazji może ktoś mnie oświeci i podpowie co robię żle, mianowicie mam serie po 5 kulek praktycznie dziura w dziurę po czym trafia się jedna lub dwie ze sporym rozrzutem poziomym wszystko strzelane z dwójnogu i worka nie bardzo wiem co robie nie tak podpowiedzcie coś prosze.
A moze lufa troche za ciepła (z standartowej 3 i dac odpocząć).
'mkl1' moze powiedz jak jest z tym bezpiecznym? podobno zmieniają na Tymneya.Ale jak czytam to chyba tak samo (nie równa siła nacisku)
Chyba najlepszy patęt na tą dolegliwosć ma Darek "huskys "
Pozdrawiam Janusz
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Mój Remek to wersja Tactical więc lufa ma słuszną grubość, ale faktycznie serie trzy strzałowe są z reguły znacznie ciaśniejsze choć rzadko takie popełniam.
Różnic upatrywałem w statystyce ilości strzałów pięć kulek więcej szans na błąd niż w seriach trzy strzałowych, muszę to sprawdzić może nie jest ze mnie taka pierdoła jak myślałem.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

add @ joon
Dostałem Timmey'a
Owszem regulacja "up..dliwa" rozrzut to ok 100g :evil:
ale i tak lepiej niz w 'oryginalnym= nibezpiecznym", bo tam nie mogłem 'zjejsć' ponizej 2900g
Mirek
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

mkl1 pisze:add @ joon
Dostałem Timmey'a
Owszem regulacja "up..dliwa" rozrzut to ok 100g :evil:
ale i tak lepiej niz w 'oryginalnym= nibezpiecznym", bo tam nie mogłem 'zjejsć' ponizej 2900g
Mirek
No i dylemat ..
Na orginalnym smiało schodze ponizej 600g. (tylko ta powtarzalnosc).Niestety nie wiem zmieniac czy nie (stary system muszę oddac )
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ