Vortex Viper 6,5-20x50 vs Meopro 6-18x50

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wsteczniak
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Vortex Viper 6,5-20x50 vs Meopro 6-18x50

Post autor: wsteczniak »

Rozpatruje te dwie lunety, głównie polowanie na liska. W zasadzie jestem zdecydowany na Vortexa ale jest to filipińczyk...
Miał ktoś z Kolegów doświadczenie z tymi lunetami? Jakieś sugestie mile widziane.
Rozpatrywałem Vortexa 6-24x50 ale za bardzo jest ,,taktykal" i o wiele droższy.[/list]
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Mam niestety niższą półkę bo Crossfire 4-12/40 spisuje się świetnie jak dla mnie.
Wytrzymała ok. 400 strzałów z 308, a teraz siedzi na 223 i nic jej nie dolega.
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Vortex PTS 6-24 x 50 mam i na polowania średnio się nadaje, jest po prostu dość "ciemnym" szkiełkiem. Do strzelania w dzień rewelacja, wieczorem i o zmierzchu średnio :?
Awatar użytkownika
JanMaz
Posty: 493
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 19:47
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: JanMaz »

A może ktos testował http://kolba.pl/luneta-celownicza-vorte ... 10275.html
Szukam właśnie czegoś na 223 Rem
Pozdrawiam JanMaz
wsteczniak
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

Rozmawiałem ze sprzedawcą w znanym sklepie no i lepszy w każdym miejscu jest viper pst 6-24x50 w stosunku do meopro 6-18x50 i vortexa 6,5-20x50...
Walther1
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 13 czerwca 2015, 15:29

Post autor: Walther1 »

Jest lepszy bo sprzedawca ma na nim wieksza marże -dla sprzedawcy lepszy

Nie kombinuj z wynalazkami -kup porządna lunetę -Meopta to solidna firma pod kazdym względem
a tak jedno g...o sprzedajesz a kupujesz jeszcze wieksze
wsteczniak
Posty: 306
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2015, 19:54

Post autor: wsteczniak »

To tak nie do końca. Meostar jest dobry ale z Meopro nie jest tak różowo. Dobra luneta kosztuje, każdy szuka kompromisu cena/jakość dla określonych potrzeb. Diavari nie jest mi potrzebny ani Zenith bo szkoda go na wycieranie praktycznie codzinnie w knieji. Za lisami biegam jak dzik w kukurydzy w wiosennym zasiewie...
Luneta ma mi zapewnić powiększenie 20x, przyzwoite światło, i krzyż widoczny po żniwach wieczorem na ściernisku. W nocy nie poluję. Mam Weavera V24 który nie ma żadnych wad poza małym światłem, solidna japońska robota. Gdyby miał obiektyw 50mm i gruby duplex nic więcej nie potrzebuję.
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Vortex spełnia wszystkie zalety lunety, które wymieniłeś, po za jedną, chyba determinującą tą lunetę tylko do strzelań "sportowo-taktycznych". Vortex ma za małe "światło".
Co ciekawe do polowania używałem DOT MCZ i ta była "jaśniejsza" od Vortexa.
Polowałem też z lunetą Burris x4. Rewelacyjna, po za tym, że dostępny jest tylko jeden krzyż, bez podziałek :( wielka szkoda, bo luneta ogólnie w dobrej cenie z rewelacyjnym światłem.
ODPOWIEDZ