TTSX w 7x65R

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

mario
Posty: 9
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2015, 10:53

TTSX w 7x65R

Post autor: mario »

Witam forumowiczów . Chciałbym użyć TTSX w kniejówce . Może już ktoś to przerabiał? :-k
telpus
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2010, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: telpus »

Witam strzelam tymi kukami w kal 7x64 z CZ 550 i problemów nie ma :) dobrać naważkę do luffy i w knieję.
DB
marko 1971
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 15:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: marko 1971 »

Telpus może coś więcej - jakie prędkości, reakcja zwierzyny, czy jest przestrzał itp.
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

Strzelałem z LRX 127 grs w 6,5x55. Bardzo dobre obalanie, bardzo dobra farba jak na ten kaliber i tusza nie jest zniszczona (krwiaki) mimo dużej prędkości pocisku. Otwór wylotowy przeważnie w kształcie X
mario
Posty: 9
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2015, 10:53

Post autor: mario »

Witam , Opinie o tym pocisku są dobre . Ale potrzebuję informacji o tym jak ciężki pocisk wybrać , jaki proch i ile go sypać . Jaka długość naboju po scaleniu ? Jeśli ktoś robił może podzieli się informacjami.
komos
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 12 sierpnia 2008, 20:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: komos »

Mario,
Przez jeden sezon używałem w 7x65R kombinacji TSX 150gr i N160 - początkowa fascynacja Barnesem.
Kniejówka Merkel dawała skupinie naprawdę bardzo dobre. Reakcja na kulę typowa dla Barnesów (przerabiałem 224, 284 i 323) - przy strzałach na łopatkę wszystko w ogniu, przy strzałach za łopatkę zawsze odejście 30 - 100 metrów. U mnie zawsze przestrzał i farba, zniszczenie tuszy bardzo małe.
Może gdyby zastosować lżejszą kulę i większą prędkość obalanie byłoby lepsze - pisaliśmy już o tym na forum.
W tym czasie nie miałem psa, więc wędrówki w nocy za dzikami mnie zmęczyły i skończyłem przygodę z Barnesem.
Pzdr
mario
Posty: 9
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2015, 10:53

Post autor: mario »

Komos dziękuje ci bardzo . Przeglądałem forum ale nie znalazłem takich informacji. Też mam Merkla. Możesz zdradzić jakich pocisków teraz używasz?
komos
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 12 sierpnia 2008, 20:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: komos »

Po Barnesach przeszedłem na Hornady Interlock 154gr i z tego co pamiętam było ok, ale długo z nich nie strzelałem ze względu na zmianę broni. W tej chwili 7x65r używam tylko w zbiorówkowym drylu, ale z kulą Hornady RN 175gr.
telpus
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 16 lutego 2010, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: telpus »

Witam niestety ale nie miałem możliwości sprawdzenia prędkości na chrono natomiast wg QL sypie prawie maksa VV 550. Co do przestrzału to jest zawsze a w przypadku odejścia również farba. Sam pocisk im lżejszy tym lepiej się sprawdza z uwagi na większą prędkość. DB
ODPOWIEDZ