Quick Load vs Load data Reload Swiss -duże rozbieżności

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Quick Load vs Load data Reload Swiss -duże rozbieżności

Post autor: Equador »

Wtam
Może ktoś z was wie dlaczego są tak bardzo duże rozbieżności pomiędzy QL a danymi bezpośrednio ze strony producenta prochu w tym wypadku Reload Swiss.
Wziąłem pod uwagę RS12 i okazuje się że przy pocisku 125 gr Tabele RS pokazują max 4,4 graina a QL przy loadzie 4,4 graina ma wykresy bardzo nisko. Komu wierzyć ??.Jeszcze jedno
Dane o prochu RS12 do QL wziąłem właśnie ze strony Reload Swiss.
Sam tego nie rozumiem
Załączniki
reload Swiss 1.JPG
reload Swiss 1.JPG (69.26 KiB) Przejrzano 1483 razy
reload swiss 2.JPG
reload swiss 2.JPG (128.22 KiB) Przejrzano 1483 razy
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
krzysztof farana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2012, 15:37
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzysztof farana »

Takie same spostrzeżenia mam przy pociskach Barnes. QL świeci na czerwono a wg. producenta pocisków jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Sam się zastanawiam nad rozbieżnościami :-k

Jak podkładam w QL dane i wybieram proszek RS52 z pakietu
prochów QL to są inne wyniki ,niż jak podstawię ten sam proch
ale używając łatki ściągniętej z strony producenta prochu...
Przy tych samych danych wsadowych różni się prędkość i ciśnienie...
Niewiele przy moim kalibrze nie mniej jednak jest różnica.
W/g łatki producenta ciśnienie i prędkość wypada mniejsza.

:-k
...
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

seBOOL pisze:Sam się zastanawiam nad rozbieżnościami :-k

Jak podkładam w QL dane i wybieram proszek RS52 z pakietu
prochów QL to są inne wyniki ,niż jak podstawię ten sam proch
ale używając łatki ściągniętej z strony producenta prochu...
Przy tych samych danych wsadowych różni się prędkość i ciśnienie...
Niewiele przy moim kalibrze nie mniej jednak jest różnica.
W/g łatki producenta ciśnienie i prędkość wypada mniejsza.

:-k
tutaj jest jeszcze lepszy przypadek bo wszystkie dane do QL wziąłem i zaimportowałem właśnie ze strony w tym wypadku Reload Swiss. Więc Reload Swiss w danych do QL ma inne dane niż w swoich tabelach elaboracyjnych To są jajka świąteczne ...:)
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Niektóre elaboracje, prędkości w QL są badzo zbliżone do rzeczywistych a niektóre nie. Mnie np. przy 178 BTHP / N540 -308win różnica w prędkości ok 40m/s. Rzeczywista V0 jest o tyle szybsza, przy HP-38 w 9para prędkości w zasadzie identyczne. Trzeba pamiętać, że QL to tylko symulacja.
Goostav
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Podstaw obiętość Twojej łuski i dł.pocisku z pudełka,symulacja będzie bliższa prawdy.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

huskys pisze:Podstaw obiętość Twojej łuski i dł.pocisku z pudełka,symulacja będzie bliższa prawdy.
Darek
ale czyjej prawdy Ql-a? czy tabel ?
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Skoro mowa o symulacji, to QL-a... Moim zdaniem będzie to bliższe prawdy realnej. :wink: Tabele producentów są danymi dla danej sztuki broni. QL może tylko tak dokładnie liczyć, jak dokładne dane mu podamy. Że nie jesteśmy w stanie podać mu wszystkich danych, jest to liczenie przybliżone i żeby "mieć krycie na 4-ry litery" QL ma jakiś tam margines bezpieczeństwa. Inna sprawa, że na ten margines nie ma co liczyć, bo nie ma programu bez błędów...

Edit: poprawiłem kilka literówek.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 06 kwietnia 2015, 11:54 przez wozzi, łącznie zmieniany 2 razy.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Lepiej bym tego nie ujął,całkowicie wozzi to opisał.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

wozzi pisze:Skoro mowa o symulacji, to QL-a... Moim zdaniem będzie to bliższe prawdy realnej. :wink: Tabele producentów są danymi dla danej sztuki broni. QL może tylko tam dokładnie liczyć, jak dokładne dane mu podamy. Ze nie jesteśmy w stanie podam mu wszystkich danych, jest to liczenie przybliżone i żeby "mieć krycie na 4-ry litery" QL ma jakiś tam margines bezpieczeństwa. Inna sprawa, ze na ten margines nie ma co liczyć, bo nie ma programu bez błędów...
wozzi: nie próbuję kwestionować tego co piszesz, natomiast zastanawia mnie skala rozbieżności. Robiąc symulacje w QL, i podstawiając różne wartości składowe czy to łuski czy pocisku czy długości lufy, nie ma aż tak dużych robieżności w poszczególnych zestawach jak są różnice w tabelach vs. QL.
Jak wezmę sobie ten przykładowy pocisk 9 para w gramaturze np 125 grain - to rozbieżności pomiędzy QL a tabelami są katastrofalnie duże i nie mogą wynikać tylko z różnego rodzaju broni. Tam gdzie w tabelach Reload Swiss opisany jest max, to w na podstawie QL jeszcze bym nie zaczynał.

Więc nie sądzę aby to była tylko ta przyczyna. Jeszcze raz napiszę - dane do QL wziąłem ze strony producenta a nie jakiegoś niesprawdzonego miejsca.
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Equador zerknij na tą stronę http://stevespages.com/table1.html. Tak jak koledzy juz wcześniej podkreślali QL jest tylko programem komputerowym który próbuje symulować i nie można go traktować jako wyrocznię ..po prostu jest za dużo niewiadomych z którymi program komputerowy sobie nie radzi (i całe szczęście ,bo gdyby było tak łatwo to nasze częste wyjazdy na strzelnicę nie były by tak ciekawe i czasem trochę irytujące)
Pozdrawiam i Wesołych Świąt.
Pozdrawiam Janusz
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Niestety chyba link nie działa. Spróbuj tego http://stevespages.com/page8.htm i na samym dole Table 1.
Pozdrawiam Janusz
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Link by działał, jakby usunąć ten punkt na końcu. Można to zrobić już w przeglądarce po otrzymaniu informacji, ze link nie działa... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

joon pisze:Niestety chyba link nie działa. Spróbuj tego http://stevespages.com/page8.htm i na samym dole Table 1.
obejrzałem i masz rację rozbiezności są. Popatrzyłem sobie na parę kalibrów, ale tak dużych różnic jak w Reload Swiss nie spotkałem w żadnym kalibrze
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
ODPOWIEDZ