VN320 i H&N kal. 38/.357 WC HB

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

VN320 i H&N kal. 38/.357 WC HB

Post autor: Bruum »

Witam!
Jestem na początku drogi w świat elaboracji.
Kierując się poradą sprzedawcy nabyłem prochy-VN320 do pistoletowych nabojów i VN120 do karabinowych. Chcę więc z nich skorzystać. Chcę też wykonać sobie naboje z pociskami H&N kal. 38/.357 WC HB (aktualnie dostępnymi). Po lekturze na temat strzelania z 38 w rewolwerze 357 chciałbym pociski te osadzić płycej tak, bu uzyskać długość zbliżoną do 357. Czy jest to wykonalne? I czy byłby ktoś z kolegów uprzejmy podpowiedzieć jakie naważki z w/w prochów do takiego naboju? Pytam, bo w tabelach od VV pocisk o tak niskiej wadze w tym kalibrze nie występuje.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Czyli o jakiej wadze ?
Standard dla HBWC to 148gr, takie też robi H&N, ja osadzam je w łusce 38special na OAL=1.275"
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Witam!
Waga: 5,51g/85gr, i to stanowi kłopot, standardowe 148 występuje w tabelach a toto nie.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Cholera, przepraszam, zapomniałem że to HBWC, nie powinno się go rozpędzać powyżej 280m/s bo grozi to rozerwaniem lotki pocisku.
Mnie udało się rozerwać kilka takich pocisków i nic w lufie nie zostało ale trzeba zawsze patrzeć na tarczę w poszukiwaniu śladów po uderzeniu kawałków i zaglądać potem do lufy.

Nie można nic sensownego zrobić z tak lekkim pociskiem HBWC bez narażania go na duże ciśnienie za dupką, nawet z najszybszym prochem VV N310
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 marca 2015, 20:41 przez wierzba, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Dzięki serdecznie, jutro zamówię te pociski i dam znać jakie będą efekty.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Ja na Twoim miejscu nie zamawiałbym tych kulek - lepiej normalne 148/158gr u Bogdana Kimli.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Wierzba dobrze Tobie radzi ale jak chcesz iść swoją drogą masz wolny wybór.
Jak długą masz lufę w swojej .357-ce?
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

RC pisze: Jak długą masz lufę w swojej .357-ce?
Lufa 6 cali.
u Bogdana Kimli-chodzi o kimla.de?
Są tam takie 148gr w powłoce plastykowej, to coś zmienia w elaboracji?
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Nic, mam, używam, są bardzo dobre.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bruum pisze:Dzięki serdecznie, jutro zamówię te pociski i dam znać jakie będą efekty.
Dziwie Ci sie, ze napaliles sie na te kulki jak szczerbaty na suchary.

Nigdy nie wpadl bym na pomysl aby kupic lzejsze niz 148 grain.

Do prochu sprzedajacy powinien byl dac Ci tabele ladunkow.

Jezeli juz zdecydiuesz sie na elaboracje tych na ktore sie tak napaliles, to robisz to na wlasna odpowiedzialnosc. Nie osadzal bym tez .38 plycej bo cisnienie bedzie zupelnie inne. Zaczol bym tez od jakiegos procentowo mniejszego ladunku i stopniowo szedl wzwyz obserwujac rozrzut.

:wink:
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

andy7 pisze:
Bruum pisze:Dzięki serdecznie, jutro zamówię te pociski i dam znać jakie będą efekty.
Dziwie Ci sie, ze napaliles sie na te kulki jak szczerbaty na suchary.

Nigdy nie wpadl bym na pomysl aby kupic lzejsze niz 148 grain.

Do prochu sprzedajacy powinien byl dac Ci tabele ladunkow.

Jezeli juz zdecydiuesz sie na elaboracje tych na ktore sie tak napaliles, to robisz to na wlasna odpowiedzialnosc. Nie osadzal bym tez .38 plycej bo cisnienie bedzie zupelnie inne. Zaczol bym tez od jakiegos procentowo mniejszego ladunku i stopniowo szedl wzwyz obserwujac rozrzut.

:wink:
Napaliłem się okrutnie bo mają dwie ogromniasto śliczne cechy-są niezbyt drogie i po prostu są. Na kimla.de są tylko na stronie.
Ja wpadłem na taki pomysł bo jeszcze nie wiem czemu miałbym nie wpaść.
Do prochu są tabele ładunków, ale bez bez "mojego" pocisku, pewnie ci od prochu też na stosowanie tego pocisku nie wpadli. To czemu ktoś wpadł na pomysł produkcji takiego pocisku, na którego stosowanie nikt teoretycznie wpaść nie powinien ?
Dlaczego płytsze osadzenie, w rozumieniu-wystawanie pocisku, żeby do stożka miał bliżej, miałoby podnieść ciśnienie? Jak dotąd trafiałem na stwierdzenia przestrzegające przed wzrostem ciśnienia w wyniku zbyt małej ilości miejsca pod pociskiem?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bruum pisze:
Napaliłem się okrutnie bo mają dwie ogromniasto śliczne cechy-są niezbyt drogie i po prostu są.

Dlaczego płytsze osadzenie, w rozumieniu-wystawanie pocisku, żeby do stożka miał bliżej, miałoby podnieść ciśnienie? Jak dotąd trafiałem na stwierdzenia przestrzegające przed wzrostem ciśnienia w wyniku zbyt małej ilości miejsca pod pociskiem?
W szkole podstawowej byla lektura

" Potop "

Slowa Kmicica z ksiazki

" masz ci piesku kielbasy ino sie nie udlaw " i lacik przypalil.

Radzil bym b. uwazac jaki crimp zrobisz, bo moze sie okazac, ze bedziesz zamawial nowy Revolver - moze - nie musi.

Pomyslal bym o zmianie dostawcy, za ta cene to prawie mam 148 grain, tyle, ze nie miedziowanego olowiu a w jakiejs innej " polewie "

Sprawdz jak to bezdie strzelac nie zapomnij zdac relacji.

:wink:
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

andy7 pisze:
Radzil bym b. uwazac jaki crimp zrobisz, bo moze sie okazac, ze bedziesz zamawial nowy Revolver - moze - nie musi.

:wink:
A można by jaśniej, bo nie wiem, czy mój biedny S&W 586 "taki eksperyment wytrzymać może"?
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Bruum pisze:
RC pisze: Jak długą masz lufę w swojej .357-ce?
Lufa 6 cali.
u Bogdana Kimli-chodzi o kimla.de?
Są tam takie 148gr w powłoce plastykowej, to coś zmienia w elaboracji?
Teoretycznie w takiej lufie powinno to lekkie latać, jak o mnie chodzi to włożyłbym tak krótki pocisk w łuskę magnum, żeby wyeliminować luz miedzy stożkiem przejściowym który powstanie jak zastosujesz łuskę .38 Spl. W komorach magnum przy stosowaniu łusek .38Spl i krótkich pocisków może występować ich przekoszenie przed wejściem w stożek. Do WC w rewolwerze krompu bym nie robił.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

RC pisze:Do WC w rewolwerze krompu bym nie robił.
Normalnie do WC robisz delikatny crimp, bez wzgledu na to czy jest to Revolver czy pistolet.

Osadzalem pociski SWC z ladunkiem .38SPL w lusce 357 ale te mialy wage 158 grain. Naprawde nie wiem czy zdecydowal bym sie osadzic tak lekki pocisk w tak dlugiej lusce i w dodatku jeszcze plytko.

Prosba z mojej strony, jak juz kolega bezdie uzywal, to niech strzela gdy strzelnica bedzie pusta.
Bruum pisze:
A można by jaśniej, bo nie wiem, czy mój biedny S&W 586 "taki eksperyment wytrzymać może"?
Kolego, napisalem Ci najlatwiej jak tylko potrafilem.

Nie jestem w stanie odpowiedziec Ci, czy wytrzyma czy tez nie. Jezeli kupujesz komponenty to one musza do siebie pasowac, od tego sa tabele z komponentami.

Ktos piszac tabele nadstawia swoja doope, bo jezeli Ty zrobisz naboje w/g danych jakie podal czy to producent kul lub producent prochu, to oni swoimu doopami za to odpowiadaja.

Pytalem poprzednio, co podaje w tabelach producent - na to pytanie nie byles w stanie odpowiedziec. Jezeli producent tego nie wie, to skad ja maly zuczek mam to wiedziec ?

Dla mnie sprawa jest prosta ( mimo, ze lubie poexperymentowac ) niema w tabeli = nie robie.

Konkret to luska o danej dlugosci, Proch o podanej przez tabele wadze i kula o wadze.

Wszystko inne robisz na wlasne ryzyko.

Ja juz jeden 686 rozsadzilem i raczej mi sie to juz powtorzyc nie powinno.



:wink:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 09 marca 2015, 22:14 przez andy7, łącznie zmieniany 2 razy.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Andy7: ale dlaczego strzelnica ma być pusta ??? Lekki pocisk, dodatkowo wysunięty, zadziała jak granat ? W jaki sposób ?
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
raptorek
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2015, 22:31

Post autor: raptorek »

Własnie to jest problem nie mają pojęcia, a wypowiadają się nie pomagają tylko szkodzą. Lżejszy pocisk to niższe ciśnienie, a nie wyższe.

Pozdrawiam
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

wierzba pisze:Andy7: ale dlaczego strzelnica ma być pusta ??? Lekki pocisk, dodatkowo wysunięty, zadziała jak granat ? W jaki sposób ?
Aby w razie czego nikomu nic sie nie stalo
raptorek pisze:Własnie to jest problem nie mają pojęcia, a wypowiadają się nie pomagają tylko szkodzą. Lżejszy pocisk to niższe ciśnienie, a nie wyższe.

Pozdrawiam
Robiles w swoim zyciu Jakis kurs na ktorym uczono jak sie elaboruje ?

Jezeli to mialo byc do mnie, to wez moze dowiedz sie ile wypadkow bylo poprzez zbyt maly ladunek.

I jaka jest zaleznosc cisnienia do / od crimp'u

powodzenia

i z mojej strony Amen



:wink:
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 marca 2015, 20:52 przez andy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Andy7, wyluzuj Kolego. Tu się normalnie dyskutuje a nie szarpie zębami. Jak jakiś wpis jest dla Ciebie dwuznaczny emocjonalnie, to przyjmij, że nikt Ci tu krzywdy robić nie zamierza.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

No nie, tak nie można, zamieszałeś i amen.

Wyjaśnij proszę: lekki pocisk, mały ładunek, dodatkowo wysunięty, zadziała jak granat ? W jaki sposób ?
Z tego co piszesz prawdopodobnie masz na myśli S.E.E. - prawda ?
A o co chodzi z tą zależnością ciśnienia od crimpu w amunicji 38special/357mag ?
Uważasz że można tak zacisnąć mosiężną łuskę na pocisku tak że spowoduje to wzrost ciśnienia powyżej wytrzymałości komory ?
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
raptorek
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2015, 22:31

Post autor: raptorek »

andy7 pisze:
wierzba pisze:Andy7: ale dlaczego strzelnica ma być pusta ??? Lekki pocisk, dodatkowo wysunięty, zadziała jak granat ? W jaki sposób ?
Aby w razie czego nikomu nic sie nie stalo
raptorek pisze:Własnie to jest problem nie mają pojęcia, a wypowiadają się nie pomagają tylko szkodzą. Lżejszy pocisk to niższe ciśnienie, a nie wyższe.

Pozdrawiam
Robiles w swoim zyciu Jakis kurs na ktorym uczono jak sie elaboruje ?

Jezeli to mialo byc do mnie, to wez moze dowiedz sie ile wypadkow bylo poprzez zbyt maly ladek.

I jaka jest zaleunosc ssnienia do / od crimp'u

powodzenia

i z mojej strony Amen

Po pierwsze pisałem o masie pocisku, a nie procentowym wypełnieniu łuski prochem i uważaj aby po crimpie nie rozsadziło ci broni. Wiesz co można się nauczy na kilku godzinnym kursie jak nie masz wcześniejszego przygotowania. Resztę sobie dopowiedz.

Amen



:wink:
:-({|=
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Widzę, że duch JO żyje i ma się dobrze :D Pozdrawiam Was i do zobaczenia :halo-
Miłego dnia!
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

P_iter pisze: Andy7, wyluzuj Kolego. Tu się normalnie dyskutuje a nie szarpie zębami. Jak jakiś wpis jest dla Ciebie dwuznaczny emocjonalnie, to przyjmij, że nikt Ci tu krzywdy robić nie zamierza.
Mod.
Wiesz, wyluzowany to jestem, zadalem proste pytanie czy kolega raptorek robil Jakis kurs a on odpisal, ze robil kurs grania na skrzypkach, wiec juz sie wyjasnilo :mrgreen:

Pelen luz :mrgreen:
wierzba pisze:
Wyjaśnij proszę: lekki pocisk, mały ładunek, dodatkowo wysunięty, zadziała jak granat ? W jaki sposób ?
A o co chodzi z tą zależnością ciśnienia od crimpu w amunicji 38special/357mag ?
Uważasz że można tak zacisnąć mosiężną łuskę na pocisku tak że spowoduje to wzrost ciśnienia powyżej wytrzymałości komory ?
1. Co bezdie bardziej bezpieczne, osadzenie pocisku glebsze czy plytsze ?

2. W zaleznosci od rodzaju prochu - jedo ofensywnosci ( splonki ), crimpu mozna osiagnac skutki ktoire niekoniecznie sa pozadane.

3. Material moze rowniez miec wade co rowniez moze wplynac ujemnie.

I aby zakonczyc ta dyskusje, majac dane ladunkow mozna troche poexperymantowac. Nie majac dynych kazdy jeden experyment jest experymentem ktory moze sie skjonczyc dobrze lub niekoniecznie dobrze.

Jak ktos sie raz sparzyl, to na zimne dmucha.

Ostatnio zamiast 3,2 grain Unique do .38 WC sypnalem 3,5 grain. Generalnie nic nie mialo prawa sie stac.

Revolver strawil bezproblemowo, a pistolet rozerwal kilkanascie lusek. ( wzdluz - szyjka luski nie jest rozerwana )

Przy 3,2 grain pistolet trawi bez strat w luskach.


jak to wytlumaczyc ? Co najwyzej szersza komora naboju

pozdro



:wink:
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Więc zacząć próby od najniższej naważki to w końcu można czy nie?
Wychodzi duża prędkość, nawet dla najniższego ładunku:
-20,0 48 6,40 1324 331 14692 4359 100,0 0,642
czyli może się zdarzyć, że pocisk zostanie rozerwany w locie. Sprawdzamy w razie podejrzeń, czy coś w lufie z biedaka nie zostało. Czy to ok?
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Proponuję zacząć od naważki 5,5 grs. żeby inni użytkownicy strzelnicy nie wpadli w histerię. :D
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

RC pisze:Proponuję zacząć od naważki 5,5 grs. żeby inni użytkownicy strzelnicy nie wpadli w histerię. :D
Ale to poza zakresem danych z QL, które Wierzba był uprzejmy podrzucić. Można tak? Co z niebezpieczeństwem mitycznego SEE? A co z obawą o ugrzęźnięcie pocisku w lufie? Naczytałem się rożnych ostrzeżeń więc teraz weryfikuję.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Można, w rewolwerze czeka Cię najwyżej mozolny proces wybijania naboju z łuski, nic więcej.
O SEE w rewolwerze zapomnij, nie ten zakres ciśnień, nie ten proch.

Kolegi andy7 nie słuchaj, moim zdaniem bredzi, to o czym Maz pisze (the spirit of JO) wyczułem pierwszego dnia.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć dlaczego w naboju 38WC "rozrywa łuski wzdłuż ale nie szyjki", łuski w których scalam 38WC szyjek nie mają.
Dlaczego może dochodzić do rozerwania łusek w pistolecie Colta wiem, ten system ryglowania nie lubi mocnych ładunków bo puszcza wtedy za szybko.
Z tego samego powodu nie mam pojęcia dlaczego do czegoś takiego dochodzi w S&W 52.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

SEE w krótkiej broni (mojej) nie występuje. Chodzi prawdopodobnie o szybkość spalania. Do 44mag sypałem 6gn TiteGroup (ledwie zakrywa spłonkę) i 24gn W296 (max bezwzględny) i wszystko O.K. Wypełnienia poniżej 30 % to norma. Należy jedynie bezwzględnie pilnować głębokości osadzenia, szczególnie w silnych naważkach.
Zaznaczam, że są to moje obserwacje.
forester
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

forester2008 pisze: Należy jedynie bezwzględnie pilnować głębokości osadzenia, szczególnie w silnych naważkach.
Żeby nie osadzić pocisku za głęboko, lub na tyle płytko, że po wprowadzeniu do komory nabojowej opiera się o stożek, czy dokładnie o to chodzi z osadzeniem, czy jest coś jeszcze?
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Żadnego opierania o stożek!!! Wad Cutter-a po prostu osadź tak aby jego czoło wyrównało się z krawędzią łuski.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Ale dlaczego nie wysuwać WC z łuski ?
Mój rewolwer lubi jak wystaje 0.125"
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

andy7 pisze:/.../

No, niestety w ten sposób, to tu nie popiszesz. Ponownie robisz personalne wycieczki. Chwilowo ograniczę się kasowania wpisów w których starasz się nas przekonać, że jesteś bucem. Chwilowo się nie damy. Jednak jesli się będziesz upierał, to się rozstaniemy.
Mod.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Co jest ? Kol. Andy7 został Modem? To chyba jakiś żart?
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Wpis Kolegi Andy7 został przeze mnie skasowany w całości. To mój wpis.
Mod.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wojstan
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 09 maja 2013, 16:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: wojstan »

Na stronie znanego producenta pocisków - firmy H&N Sport, w dziale Bullets/Tips&Trick for reloading jest następujący tekst:

Lack of accuracy from revolvers
Lack of accuracy with high-speed bullets from revolvers can have various causes. One possibility is too much freebore, i.e. too much seating depth. With S&W revolvers in particular, the cylinder is very long. The result of this is that there is a lack of accuracy from, for example, .357 loads with a COL of around 40 mm in conjunction with an fast-burning propellant. The bullet velocity is already too high before the bullets can even start rotating (freebore). In this case, seat the bullets at an OAL of 41.5 mm. The applies to all weapons. Faults in the firearm can also lead to a lack of accuracy, e.g. faulty timing, misalignment between barrel and cylinder bore, too large/too small cylinder bore or a damaged muzzle. Ultimately a faulty or incorrect crimp can lead to differences in neck tension and have an adverse effect on accuracy.

Dla nie posiadających angielskiego wyjaśnienie:
Jeżeli nam zależy na dobrym skupieniu to należy tylko tyle wepchnąć pocisk w łuskę by nie było problemów z obracaniem bębna.
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

To ja się podłączę do tematu.

Mam proch VV N320 do robienia .45ACP
Chciałbym na nim (ponieważ jest w tabelach VithaVuori) złożyć kulki do .357 o wadze 158g.
Mam hnn .357/158-TC-HS których nie ma we wspomnianej tabeli.
Czy ktoś może składa naboje na powyższych składnikach i może mi podać naważki start i stop oraz jaki jest OAL po złożeniu?
Ewentualnie wrzucić daje z QL?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bartek_DJC pisze:To ja się podłączę do tematu.

Mam proch VV N320 do robienia .45ACP
Chciałbym na nim (ponieważ jest w tabelach VithaVuori) złożyć kulki do .357 o wadze 158g.
Mam hnn .357/158-TC-HS których nie ma we wspomnianej tabeli.
Czy ktoś może składa naboje na powyższych składnikach i może mi podać naważki start i stop oraz jaki jest OAL po złożeniu?
Ewentualnie wrzucić daje z QL?
He, he

Vihta Vuori w reloding guide Edition 14 ( IWA 2015 ) nie przewiduje tego pocisku w swoich tabelach. :mrgreen:

Nic straconego,

zaczynasz od miimum 6,2 grains a konczysz na 6,6 grains w przypadku nieolowianych pociskow ( L -ead ) czyli Tombak.

Oczywiscie robisz na wlasna odpowiedzialnosc - tyczy sie prochu N 320



--Ciach.--
Mod.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 marca 2015, 21:38 przez andy7, łącznie zmieniany 1 raz.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Cartridge : .357 Magnum (CIP)
Bullet : .357, 158, H&N KS HS
Cartridge O.A.L. L6: 1.590 inch or 40.39 mm
Barrel Length : 4.0 inch or 101.6 mm
Powder : Vihtavuori N320

Predicted data by increasing and decreasing the given charge,
incremented in steps of 2,0% of nominal charge.
CAUTION: Figures exceed maximum and minimum recommended loads !

Step Fill. Charge Vel. Energy Pmax Pmuz Prop.Burnt B_Time
% % Grains fps ft.lbs psi psi % ms

-20,0 54 4,80 883 273 20407 5151 100,0 0,583
-18,0 55 4,92 897 282 21361 5264 100,0 0,570
-16,0 56 5,04 911 291 22339 5376 100,0 0,558
-14,0 58 5,16 925 300 23340 5489 100,0 0,546
-12,0 59 5,28 939 309 24364 5601 100,0 0,534
-10,0 60 5,40 953 319 25412 5713 100,0 0,523
-08,0 62 5,52 966 328 26484 5825 100,0 0,513
-06,0 63 5,64 980 337 27580 5937 100,0 0,503
-04,0 64 5,76 993 346 28700 6048 100,0 0,493
-02,0 66 5,88 1006 355 29845 6159 100,0 0,484
+00,0 67 6,00 1019 365 31015 6270 100,0 0,475
+02,0 69 6,12 1032 374 32209 6380 100,0 0,467
+04,0 70 6,24 1045 383 33430 6490 100,0 0,459
+06,0 71 6,36 1058 393 34676 6600 100,0 0,451
+08,0 73 6,48 1071 402 35948 6710 100,0 0,443
+10,0 74 6,60 1083 412 37247 6819 100,0 0,436 ! Near Maximum !

Results caused by &#177; 10% powder lot-to-lot burning rate variation using nominal charge
Data for burning rate increased by 10% relative to nominal value:
+Ba 67 6,00 1034 375 34521 6188 100,0 0,453
Data for burning rate decreased by 10% relative to nominal value:
-Ba 67 6,00 999 350 27160 6385 100,0 0,505
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 marca 2015, 20:41 przez wierzba, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

@wierzba - wielkie dzięki!!!
Arctic
Posty: 8
Rejestracja: środa, 04 listopada 2015, 15:28

Post autor: Arctic »

Nie chciałbym zaśmiecać zakładając nowy wątek, no i za jakiś czas komuś łatwiej będzie znaleźć jak wszystko w jednym.

Chciałbym poeksperymentować z pociskiem H&N ale nie chciałbym przesadzić z naważkami i kolejnego postu pisać Brailem :-) więc uprzejmie proszę o podstawienie do QL'a.

Wariant1.
Cartridge : .357 Magnum (CIP)
Bullet : H&N 38/.357 WC H-HB 148 gr HS (miedziowany hollow base długość całkowita 16,45 mm)
Cartridge O.A.L. 33 mm (pocisk schowany w łusce)
Barrel Length : 6.0 inch ( broń S&W 686 lufa 6" )
Powder : Vihtavuori N340
Spłonka Murom KVB-9 Small pistol for normal load
Proszę o bezpieczne naważki i rozkład ciśnień.

Wariant 2 (z czystej ciekawości)
Jak wyżej ale pocisk osadzony na O.A.L. = 40 mm czyli możliwie blisko stożka.
Wiem, że to herezja tak osadzać pocisk WC ale pytam z czystej ciekawości, nawet nie wiem czy będę robił taki eksperyment.
Jak poprzednio proszę o bezpieczne naważki i rozkład ciśnienia.
Jak będziecie grzeczni to nauczę was robić napalm
ODPOWIEDZ