Elektroniczne wagi Lyman

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Elektroniczne wagi Lyman

Post autor: Fiona »

Witam,

co myślicie o tych wagach. Warte tych pieniędzy, czy dać sobie spokój. ?
Muszę coś kupić do ważenia, bo szalkowa RCBS-a zaczyna mnie wkurzać.

http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... iczna.html

http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... -2166.html
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to przyzwoita waga mechaniczna czy elektroniczna. Pomijając parametr dokładności który w obu przypadkach jest wystarczający pozostaje szybkość stabilizacji pomiaru i łatwość odczytu. Te parametry są tu podobne, kwestia przyzwyczajenia i ergonomii stanowiska a nie samej wagi. Na "wkurzanie" pomaga dopiero waga z dozownikiem.
Wojtek
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Wagę z dozownikiem zafunduje sobie na pewno ale w późniejszym terminie. W tej chwili chciałbym sobie ułatwić pracę z dozowaniem prochu. Moje pytanie w pierwszym poście skierowane jest do kolegów, którzy mają takie wagi i mogą cokolwiek powiedzieć na ich temat.
GrzegorzP
Posty: 339
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 16:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: GrzegorzP »

Używałem poprzedniczki tego modelu i mam wrażenie, że pomiar na 5-0-5 lub podobnej jest szybszy ale mniej wygodny.
Moim zdaniem, zamiast płacić 350 PLNów za Lymana 1500 lepiej kupić na raty dozownik poświęcając te 350 PLNów na 1 wpłatę.
Kupując dozownik, kupujesz przecież również wagę, więc jak teraz kupisz wagę a za rok kupisz dozownik to będziesz miał 2 wagi
które w sumie będą kosztować 1800 PLNów a jak weźmiesz na raty to za rok będziesz miał (spłaconą) wagę + dozownik za 1500.
Oczywiście to tylko moja opinia ;;pelenluz
Ostatnio zmieniony niedziela, 01 lutego 2015, 18:09 przez GrzegorzP, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Grzegorz
MariuszW
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 stycznia 2015, 09:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MariuszW »

Możliwe, że koledze chodzi też o czas bo aktualnie wagi z dozownikiem chyba w żadnym sklepie nie są dostępne.
Dzień bez elaboracji dniem straconym...
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Kiedyś będą dostępne dozowniki z wagą, a kupno wagi elektronicznej przy jednoczesnym posiadaniu dobrej mechanicznej to strata pieniędzy. Tylko tyle usiłujemy przekazać.
Wojtek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Cyrograf15 pisze:Kiedyś będą dostępne dozowniki z wagą, a kupno wagi elektronicznej przy jednoczesnym posiadaniu dobrej mechanicznej to strata pieniędzy. Tylko tyle usiłujemy przekazać.
Wojtek
Prawie się z tobą zgodzę Wojtku, ale tylko prawie... Moim zdaniem dobrze jest mieć dwie wagi, aby w sytuacji, gdy są jakieś wątpliwości, moc sprawdzić na drugiej. Ja osobiście kupie sobie w najbliższym czasie jeszcze jakąś wagę analogowa, elektroniczna mam, właśnie w tym celu. No i w wypadku "W" dobrze mieć coś, co się bez prądu obejdzie... ;)
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
GrzegorzP
Posty: 339
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 16:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: GrzegorzP »

Właśnie o tym mówię (piszę), sam mam 5-0-5 i dozownik którego używam również jako wagi.
Waga "analogowa" lub dozownik jako waga przydaje się gdy proszku jest niewiele,
bo dozownik w trybie "dozowania" potrzebuje minimum ok 100g do pracy.
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Trochę się podepnę
Jaka waga elektroniczna" ( ale nie zbyt droga) do segregacji łusek , czy pocisków?
Czy te z aledrogo się nadają?
Mirek
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Może pozostawię temat wagi na boku a zapytam o dozownik. Który polecacie? W jaki warto zainwestować.?
GrzegorzP
Posty: 339
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 16:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: GrzegorzP »

Ja używam czegoś takiego, choć chyba zapłaciłem mniej niż tu
http://allegro.pl/mini-waga-jubilerska- ... 24716.html
Pozdrawiam
Grzegorz
Tomasz64
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 12:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Tomasz64 »

Chyba najlepsza w tym przedziale cenowym.
Pozdrawiam Tomek
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Ja mam taki i jestem zadowolony http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=2975
Wojtek
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

GrzegorzP
Zakupiłem.. zobaczymy jak przyjdzie.
Fakt kiedyś ja widziałem, ale potem mi "umknęła", bo szukałem według skali "gn"
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 02 lutego 2015, 20:15 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Również kupiłem. Wrażenia opisze po pierwszych testach
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Fiona pisze:Może pozostawię temat wagi na boku a zapytam o dozownik. Który polecacie? W jaki warto zainwestować.?
Fiona
mikrodozownik zrobiłem wg. przepisu (gdzieś na forum,.... kolegi TOMKOZIOŁ)
proste jak drut od spawarki :halo-
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Cyrograf15 pisze:Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to przyzwoita waga mechaniczna czy elektroniczna. Pomijając parametr dokładności który w obu przypadkach jest wystarczający pozostaje szybkość stabilizacji pomiaru i łatwość odczytu. Te parametry są tu podobne, kwestia przyzwyczajenia i ergonomii stanowiska a nie samej wagi. Na "wkurzanie" pomaga dopiero waga z dozownikiem.
Wojtek
MAm elektronichna i ta najprostsza od RCBS.

Pytanie tylko jakiej wadze bedziesz dowierzal bardziej bo w/g skali RCBS masz 2 mm roznicy.

W zeszlym roku kupilem Lyman Gen 6.

Czas podgrzewania to 3 minuty, gdy zostawi sie ja podlaczona do pradu mozna wlaczyc i wylaczyc i dziala natychmiast.

Plusy

" dokladnie " odmierzony proch -> z dokladnoscia do 0,1 grain. Sa wagi ktore odmierzaja co 0,02 grain - koszt cos Kolo 600 - 800 pln'ow.

Wrazenia z pracy.

W zaleznosci od prochu jaki sie uzywa dozownik moze miec mniejsze lub wieksze problemy z odwazeniem czali trwa to w nieskonczonosc.

Wczoraj odmierzalem ladunki 3,2 grain i dalem sobie siana, wyciagnalem manualny dozownik RCBS i nim odmierzalem na wadze dozownika LymaPoszlo znacznie szybciej.

Dozownik Lyman'a nie zawszedziala dokladnie, ( na klali wagi ) i trzeba czasami albo 1 grain odjac albo dodac, powder trickler by sie przydal.

Uzywalem prochu Unique, jednak nastepnym bedzie Kemira / Vitahouri N 320

MA ktos jakies pytanie, neich zadaje

:wink:
ODPOWIEDZ