komplet matryc i sto innych pytań!?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

komplet matryc i sto innych pytań!?

Post autor: Weatherby »

Mam zamiar w końcu zrealizować plan zakupu sprzętu,mimo że przerobiłem podręcznik i obserwuje od długiego czasu forum nadal mało wiem więc proszę o pomoc!!
Jak to się mówi za biedny jestem by kupować parę razy więc obrazu chce sprzęt do formatowania z najwyższej pułki, naj dokładniejszy i naj praktyczniejszy!!
Ale .... 1 / Czym te matryce się różnią :
http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=792423

http://www.midwayusa.com/viewProduct/?p ... ber=357095

2 / Gdzie znleść komplet bushingów , jak je dobrać skoro nie mam jeszcze łusek . Te co widziałem to są pojedyncze i mają trzy cyfrowe??!

3 / Jeśli jeszcze dokupię:

http://www.midwayusa.com/viewproduct/?p ... ber=540542

to co jeszcze będę potrzebował do pełnego i wielokrotnego formatowania łusek, pomijając w tej chwili sprzęt ,który nie służy do formatowania samej łuski Przywracania wymiarów.

4 / czy takie firmy jak:

midwayusa

sinclairint

-wysyłają towar do PL?,

- Czy jest problem z zakupem łusek

-jak zapatrują się nato nase władze celne (jaki podierają haracz :evil: )

Dziękuję bardzo za wyjasnienia i odpowiedzi!!!

DB
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

1. Różnica leży w mikrometrze w matrycy formatującej. Matryce dużo &#8222;za porządne&#8221; do łowiectwa, jest to top do strzelania precyzyjnego.
2. Komplet bushingów to ponad 1 000 USD, kupuj tyklo te, które będą Ci potrzebne &#8211; do tego są konieczne łuski.
3. Będziesz potrzebować shellholder.
4. Midway nie wysyła, Sinclair tak (oprócz pocisków i łusek). Na oficjalną wysyłkę łusek i pocisków wszystkie firmy potrzebują licencję eksportową. Polski VAT 22%, cło najczęściej 3,5%.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Co sądzicie o takiej uniwersałce: http://www.parabellum.pl/decappdie.jpg ????
forester
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Wygląda OK. Konstrukcja niewiele bardziej złożona od konctrukcji cepa więc działać również powinno.
darzbór!
Paweł Morawski
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jak dobrze widze to Lee - działa znakomicie
Piotr
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

Zgadzam się z Piotrem.
Też mam takie cudo - lee.
Do wywalenia spłonek z różnych łuseczek - idealne. :roll:
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Re: komplet matryc i sto innych pytań!?

Post autor: protechpr »

Weatherby pisze: 1 / Czym te matryce się różnią
Właściwie prawie niczym. :roll: Po prostu w jednym zestawie masz matryce 2 matryce w wersji Competition - z mikrometrem,
a tym drugim jedynie matryce osadzającą pocisk w łusce - osobiście używam tego zestawu z 1 matrycą Competition - moje zdanie jest tu takie, że na matrycy do formatowania szyjki łuski z powodzeniem możemy zaoszczędzić , darując sobie przepłacanie za matryce Comp.- Anie jedną ani drugą nie osiągniemy nic zdecydowanie lepiej - komfort pracy w przypadku tej matrycy - porównywalny na jednej i drugiej - więc lepiej róznicę przeznaczyć na buschingi. :-k

Do konkretnego kalibru będziesz potrzebował najczęściej około 5 bushingów.
Koszt w europie tytanowy - około 22-25 Euro
Stalowy - 14-18 euro

dodatkowo trochę do przygotowanie samej łuski.

Koszty celne :-k to trochę jakaś loteria- generalnie clona jest każda przesyłka której wartość wraz z przesyłką przekracza 40$ - wartości na ogół tak jak napisał Krakus- ale czasem pojawiają się niespodzianki i mamy stawkę jak za materiały luksusowe.
:twisted: z własnego podwórka - za comparator i harella z sinclair'a - wartość 294$ - zapłaciłem listonoszowi 516 pln kosztów celnych. :evil: :bh|: :med/:
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Ostatnio za 100 łusek 458WM wartości 57 $ zapłaciłem tylko Vat - 52 zł
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

"Stawki celne ryczałtowe w wysokości 3,5% łącznej wartości celnej, stosuje się na towary umieszczone w przesyłce wysyłanej z zagranicy przez osobę fizyczną i przeznaczonej dla osoby fizycznej lub na towary przywożone w bagażu osobistym podróżnego, których ilość i rodzaj nie wskazują na przeznaczenie handlowe, jeżeli ich łączna wartość przekracza równowartość 45 EUR dla towarów umieszczanych w przesyłkach i 175 EUR dla towarów przywożonych w bagażu osobistym podróżnego"
tak że niestety "tylko VAT" :( Łaskawcy!!!!!
forester
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Spróbuj kogos przekonac ze normalny człowiek potrzebuje na swoje potrzeby 100 łusek... :lol:
Jednak łaskawcy....
Piotr
ODPOWIEDZ