Chronograf Beta Master

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Całkiem jak moje dzieci :D Kilka lat temu popsuły im się telefony. Nagle straciły zasięg po zejściu do kopalni w Wieliczce.
Wojtek
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

P_iter pisze:A to nie jest tak, że chronograf powinien działać zanim zrobi się z niego lotniskowiec? :-({|=
Chronograf działa, bo testowałem go na dworze oraz w mojej piwnicy (tu tylko z pneumatykiem, rzecz jasna). Ale robienia z niego lotniskowca już mi się powoli odechciewa :med/:
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

kurcze nie straszcie mnie bo jajuż mam prawie gotowe... [-o< [-o< [-o<
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@P_iter
P_iter pisze:
Cyrograf15 pisze:Może wystarczy przykryć od góry? Choćby tarczą pistoletową. Może zrobić osłonę > tunel z pudełka kartonowego?
A to nie jest tak, że chronograf powinien działać zanim zrobi się z niego lotniskowiec? :-({|=
problem jest w tym, ze światło z jarzeniówek nie jest światłem stałym, lecz migającym. Przecież tym można sobie odbiór w receiverze spie..yć, a nie tylko pomiar prędkości pocisku...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Podświetlenie do chrono ma na celu zapewnić jego poprawność działania w warunkach ograniczonego oświetlenia ( a tym samym uniezależnić pomiar od ,, warunków świetlnych") np. zamknięte pomieszczenie, zachmurzone niebo, późna pora dnia. Nie gwarantuje ono jednak prawidłowego działania przy świetle z jarzeniówki które jest światłem migającym ( pomimo, że chrono jest najbardziej czułe na podczerwień to takie migające światło i tak będzie miało wpływ na jego działania).
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Ale po co pisać rzeczy oczywiste? Wiadomo, że jarzeniówki mrugają. Nawet wiadomo z jaką częstotliwością. Jesli jest to wiedza powszechna dla poziomu szkoły podstawowej, to chyba można dołożyć układ kompensujący brak światła w cyklu. Coś na zasadzie interpolacji. Jest to do rozkminienia kosztem podniesienia kosztów urządzenia. Jednak budowa lotniskowca z chrono, także generuje koszty.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Prościej i taniej odizolować własne chrono od zakłóceń jak przerabiać całe oświetlenie na cudzej strzelnicy.
Wojtek
ODPOWIEDZ