Który proch do 9 para z dozownika

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Equador pisze:. Strzelam z CZ 75 TS. Proch D032. Sam się cieszyłem jak mały chłopczyk bo wynik pod 190 nie tak często mi się zdarzał z Pardiniego HP New, a co dopiero z bojowego pistoletu. H&N o którym piszę kosztuje coś około 30-kilku groszy. Znakomicie też zachowuje się H&N 356 HP 145 grain.

Wiesz, może to poprostu dlatego że Pardini trzymał wagę spustu dla tej konkurencji ...
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Equador pisze:Co ciekawe u mnie akurat zdecydowanie lepiej chodzi kaliber 356 w przeciwieństwie do tego co wyczytałem gdzieś w którymś wątku , że lepiej lata kaliber 357, a pistolet ma może z 1000 kulek połkniętych więc to nie jest kwestia zużytej lufy, wręcz ledwo dotartej dopiero.
To akurat indywidualna własność lufy, zależna od jej prawdziwej średnicy. Moja ma średnicę .355" w bruzdach, więc pociski .357" byłyby nawet niewskazane.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Te niedolewki jak je nazwałeś czy lekko zniekształcone dziurki w moim przypadku nie mają żadnego znaczenia w skupieniu... Kiedyś specjalnie wybrałem 4 sztuki i strzeliłem z nich jak z normalnych, nie było dokładnie żadnej różnicy. Nie namawaim tu nikogo żeby kupował, bo nie mam w ty żadnego interesu, piszę to tylko vs. znacznie droższych pocisków, które też są znakomite, aczkolwiek niestety są "droższe".
Pozdr
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

wiesz, może to poprostu dlatego że Pardini trzymał wagę spustu dla tej konkurencji ...[/quote]


CZ 75 TS ma fabrycznie ustawiony spust na 1.05 kg (przynajmniej ja tak miałem) nie dotykałem nic... bo i nie ma po co, pomijając siłę spustu, mimo iż nieregulowany jest, to jego charakterystyka jest dla mnie super...
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Minimalny opór spustu dla pistoletu centralnego zapłonu to 1360 gramów, Teeśki są fabrycznie przystosowane do dynamiki przystosowane gdzie spust może mieć dowolny opór.

Dla wyjaśnienia: ja się nie czepiam, po prostu chcę wyjaśnić fenomen CZ TS który już wiele osób zaobserwowało. Do tego Pardini ma rękojeść do strzelania na dużym zwisie co nieprzyzwyczajonej (najlepiej od wczesnej młodości) ręce sprawia problemy (ja poległem, wolę kąt chwytu Cezetki).
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

wierzba pisze:Minimalny opór spustu dla pistoletu centralnego zapłonu to 1360 gramów
1000g wystarczy (o ile odnosimy się do przepisów ISSF). Pardini ma genialnie regulowany spust, ale sam spust nie strzela :D
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Przepisy zmieniły się ? Kiedyś było 500gr dla penumatyka, 1000g dla bocznego i 1360g dla centralnego.
Zmiana byłaby logiczna bo przepisy były upierdliwe dla osób posiadających zestawy konwersyjne. Znam ludzi którzy mieli do Walthera GSP dodatkowy mechanizm spustowy (bo to łatwo wyjmowalny moduł), jeden ustawiony do bocznego a drugi do centalnego.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

wierzba pisze:Przepisy zmieniły się ? Kiedyś było 500gr dla penumatyka, 1000g dla bocznego i 1360g dla centralnego.
Zmiana byłaby logiczna bo przepisy były upierdliwe dla osób posiadających zestawy konwersyjne. Znam ludzi którzy mieli do Walthera GSP dodatkowy mechanizm spustowy (bo to łatwo wyjmowalny moduł), jeden ustawiony do bocznego a drugi do centalnego.
1 stycznia 2009r. 8-)
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

O, dobrze wiedzieć :)
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
ODPOWIEDZ