20/76 magnum

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

20/76 magnum

Post autor: joon »

Dawno nie było tematu . Moze ktoś z Kolegow podpowie Mi jaki load. Proszek Sokół (stary ale jeszcze jary :) ) albo IMR SR 4759, kula W8 Masa 18,7g
Kaliber 20 (15,35mm),ewentualnie śrut od 3,00 do 4,00 mm (zbiorowki przed nami). Śrut koszyki. W8 na filcu. Mozna szukac ...ale moze Ktoś ma. Dzieki i pozdrawiam. Janusz Sobolewski
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Stefan Bazyluk ...Odezwij się .Dziś Strzeliłem Czarnego Zwierza w Kukurydzy ale z 30-30W.(3 strzały,2 z 20-sti "Breneka")" Breneka" Remington Slug (20/76) w mojej kniejówce na 40 m leci o 20 cm wyżej niz kulka (30-30win wlasna elaboracja,ale i czech 150 gr lata tak samo) . Może jakieś pomysły???
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Oj, chyba będzie ciężko o praktyczne dane.
A powód raczej prosty - opłacalność. To nie broń na strzelnicę, za mało się strzela z 20/76 bo to z reguły kniejówki a nie strzelby.
Sam taką mam i na początku też miałem ambitne plany własnej produkcji amunicji, zarówno kulowej (8x57JRS) jak i śrutowej.
Ale po przeliczeniu "przebiegu" na sezon dałem sobie spokój. Koszt zakupu dodatkowego sprzętu i komponentów pokryje mi amunicję na kilka sezonów.
No oczywiście wszystko zależy od zasobności łowiska i tego "przebiegu".
A co do kuli z lufy gładkiej to moja Sabatti Master strzela z Rottweil Exact 26g tak ok. 6cm wyżej niż Norma Vulkan 12,7g (test z kolimatora na 30m)
ale biorąc pod uwagę opinie o włoskich kniejówkach to ta strzela bardzo dobrze.
Pozdrawiam, Tomek
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Jeśli chodzi o opłacalność to nie do końca tak jak mówisz. Kula W8 1,20pln spłonka 0,27pln plus proszek i filcowki to jakies 2pln ,a za fabrykę trzeba zaplacic od 4 do 10 .No i przede wszystkim satysfakcja z wykonanej pracy.Zrobiłem pare testow i znalazłem (gwintowana 30-30 i W8 na 35m prawie dziura w dziurę).Zrobiłem na nieśmiertelnym "Sokole".
Zaczynałem od 1,50g(za nisko i w lewo) ale najlepiej wychodzi 1,75g .Luska zawijana, kula na podwójnym filcu. Teraz zabiorę sie za IMR 4759,zobaczymy co z tego wyjdzie.Pozdrawiam Janusz.
ODPOWIEDZ