CZ 527 ebony- skok gwintu.

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

CZ 527 ebony- skok gwintu.

Post autor: rerut »

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy wpis.
Moje pytanie dotyczy broni CZ 527 ebony z lufą 555 mm w kalibrze 223 rem. Mianowicie jaki jest skok gwintu w tej broni i jakie kulki będą latać najlepiej. Ciężki, lekkie?
Pozdrawiam
rerut
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

forester
rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Post autor: rerut »

Niestety mój wycoir lekko nie przechodzi, i coraz to wychodzi inaczej...
rerut
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

ad Rerut

Aż trudno mi uwierzyć, aby kilka kolejnych pomiarów nie dało zadowalających wyników ? 1 cal to ca 2,5 cm - to przecież niemożliwe żebyś uzyskiwał wyniki aż tak zaburzone ?
W przypadku CZ niestety musisz pomiar przeprowadzić samodzielnie, bowiem Braciom Czechom, zdarzało się drzewiej wypuszczać " te same" jednostki w "różnych gwintach".

Zrób tak :

1. Wprowadź wycior do lufy ( najlepiej sprawdzają się szczotki, choć na upartego i "filcakiem" sobie poradzisz - jeśli zauważysz duże przeskoki - obficie natłuść "balistolem" )
2. Oznacz kreską, punkt w którym widzisz ostatni kawałek wyciora ( np. na krawędzi komory zamkowej, choć możesz to zrobić na dowolnie wybranym miejscu, gdzie patrząc z góry będziesz miał pewność powtarzalności wyniku )
3. Oznacz kropką punkt wg którego będziesz czynił pomiar - czyli np. patrząc prostopadle z góry, środek wyciora - ważne byś nakreślił ten znak dość daleko od komory zamkowej - wszak nie wiemy jaki gwint przyjdzie nam mierzyć, wobec czego załóż że może to być i 12 cali.
4. Wepchnij wycior do lufy, i pchaj czekając aż kropka ustawi się w identycznym położeniu, jak wtedy kiedy ją "malowałeś"
5. Narysuj kreskę w miejscu gdzie rysowałeś ją przed wprowadzeniem wyciora do lufy ( np. jak wyżej - na krawędzi komory zamkowej ).
6. Gotowe - odległość pomiędzy kreskami to skok gwintu. Podziel ją przez 2,54 aby uzyskać wynik calowy.

Pozdrawiam
Wódz

Jeśli będziesz miał problemy pisz - zrobię Ci instrukcję fotograficzną :)
rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Post autor: rerut »

bardzo dziękuję. Spróbuje jak wrócę z pracy. Zakupię nowy wycior i szczotki.
Dziekuję jeszcze raz. Dam znać jak sprawdzę. :-k
rerut
rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Post autor: rerut »

Szlag mnie zaraz trafi. Elaboracja to chyba temat nie dla mnie.
Kupiłem nowy wycior, nową szczotkę i wielkie g.....
Nie obrca sie tylko idzie prosto. Od czasu do czasu sie obraca, ale nie płynnie więc to nie to.
:bh|:
Nie ma lekko.
Mam tikkę 308 win, na stronie producenta skok gwintu 11 I wszystko jasne. A w CZ nihil.
Jeszcze raz dziękuję Kolegom za zaangażowanie.
rerut
Awatar użytkownika
wódz_śpiewająca_stopa
Posty: 76
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 22:13
Lokalizacja: Dolnośląskie/Wrocław

Post autor: wódz_śpiewająca_stopa »

Rerut, a czy ten Twój nowy wycior, nie ma czasem rękojeści przytwierdzonej na stałe ? Musisz dysponować wyciorem w którym pręt będzie się swobodnie obracał ... .
Może potrenuj na Ticce - tam znasz skok gwintu, zatem dowiesz się przynajmniej z jakim błędem przyjdzie Ci się liczyć.
Możesz również spróbować wyciągnąć średnią z kilku pomiarów. Nie wydaje mi się aby błąd mógł być większy jak 1 cal, zatem w przybliżeniu i tak będziesz wiedział jakich pocisków potrzebujesz ?
Napisz, skąd jesteś ? Jeśli miałbyś okazać się "krajanem", to chętnie bym podjechał Ci ten gwint obmierzyć ;)))

Pozdrawiam
Wódz
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Sprawa jest taka, im gorszy wycior (kiepskie ołożyskowanie w rękojeści ) tym ciaśniejszy pakunek musisz przepychać przez lufę. Siła złego.....
Powodzenia...musi się udać.
DB
SP9IUM
rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Post autor: rerut »

Jestem z Krakowa. A Kolega chyba z okolic Wrocławia. natomiast bedę we Wrocławiu na stażu z medycyny pracy- mam nadzieję, że jeszcze w tym roku.
Jeżeli Kolega lubi polować na ptaszki (koguty) to zaparaszam na jakiś weekend. Jest do czego postrzelać, więc może przy okazji...
Seerdecznie zapraszam
rerut
DB
rerut
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

wódz_śpiewająca_stopa pisze:ad Rerut


Zrób tak :

3. Oznacz kropką punkt wg którego będziesz czynił pomiar - czyli np. patrząc prostopadle z góry, środek wyciora - ważne byś nakreślił ten znak dość daleko od komory zamkowej - wszak nie wiemy jaki gwint przyjdzie nam mierzyć, wobec czego załóż że może to być i 12 cali.
)
trzeba też naoliwić drugi koniec wyciora- przy rękojeści.
Ja zamiast rysowania kropki zapinam na wyciorze clip do papieru lub spinacz do bielizny- duzo łatwiej uchwycić moment pełnego obrotu.
Pozdrawiam
forester
rerut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 21:13

Post autor: rerut »

W końcu przy pomocy kolegów 1:12
dziekuję i DB :D
rerut
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

=D> Brawo =D>
forester
ODPOWIEDZ