Zasłyszane

Moderatorzy: wierzba, P_iter

adaśko
Posty: 75
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 06:22
Lokalizacja: CZeSTOCHOWA

Zasłyszane

Post autor: adaśko »

Podczas wizyty w sklepie myśliwskim usłyszałem , że gdy raz użyje się pocisków pokrytych molibdenem jest się skazanym na ich używanie do końca. Nie chce mi się w to wierzyć więc proszę Kolegów o wyjaśnienie :roll: :halo-
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Po odstrzeleniu partii pocisków pokrytych molibdenem w lufie zostaje jego cienka warstwa. Czasami czyszczenie nie jest w stanie usunąć resztek molibdenu i trzeba go zwyczajnie zetrzeć kolejnymi pociskami już bez powłoki. Może się zdarzyć (ale nie musi), że genialna naważka na pociskach zwykłych po odstrzeleniu pocisków molibdenowych, rozjedzie się. Jednak po kilku/kilkunastu strzałach wszystko powinno powrócić do normy. Więc nie ma co przesadzać z tym "skazaniem".
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Używam zarówno takich i takich. Po mobenicie 1 pocisk leci szybciej (ok 10 m/s) co powoduję nieznaczny odskok zwykle 1 potem wszystko wraca do normy. Czyszczę regularnie broń po strzelaniu przynamniej lufę dość dokładnie (do uzyskania czystych suchych wacików po co najmniej dwóch oliwieniach). Po mobelicie trudniej doczyścić lufę. Więc skazanie to duża przesada odskok nie jest duży około 10 - 20 %. Więc jest to najwyżej drobna niedogodność w strzelaniu precyzyjnym. :halo-
Zbój Madej
Posty: 88
Rejestracja: czwartek, 16 sierpnia 2012, 22:59
Lokalizacja: Pionki

Post autor: Zbój Madej »

Adaśko z tego co pamiętam historia ta jak wiele innych "zaczarowanych" "reguł", przesądów i guseł pochodzi z tego samego "źródła" co źle tłumaczone teksty z zagranicznych forów i pism fachowych. Jeden Ci on taki jest i do "Jachmeryki" tys lata, hej!
"Imię nasze LEGION, albowiem jest nas wielu"...
Awatar użytkownika
Husqvarna
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 00:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husqvarna »

Tez o tym usłyszałem w sklepie na Jutrzenki .Akurat kupiłem ok.150 sztuk molibdenowych z forum i jestem bardzo z nich zadowolony , latają wyżej od zwykłych o około 2 cm /100m . W tym samym sklepie usłyszałem ,że mają latać gorzej bo podobno" nie utrzymuja ciśnienia w lufie ". Jak widać latają wyżej ( nie mam chronometru ) wiec resztę sensacji o brudzeniu lufy zostawiam samoocenie.
Pociski bardzo powtarzalne zdobyłem nimi 99 pkt na 100m , dodatkowo jak mi oszczędzają lufę to też cieszy.

Proszę o weryfikacje kolegów bo podobno nie są już produkowane -chodzi o pociski 224 berger match a chętnie nabyłbym jeszcze parę setek .
.22 .223 .264 .357 i 12-stki HOWGH
ODPOWIEDZ