Co to za proch ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Co to za proch ?

Post autor: kermit714 »

Witam .
Proszę o pomoc w ustaleniu producenta i rodzaju przedstawionego poniżej pudru .
Napewno jest to proch szybki ,pistoletowy , dzięki stronie http://www.ilrc.ucf.edu/powders/sample_ ... ageSize=50
znalazłem kilka pozycji ale nie wiem czy trafne.
Złożyłem kilka sztuk amunicji :oops: .32acp z pociskiem ołowianym 5,5 grama i naważką 1,7 graina z zadowalającymi wynikami ,co skłoniło mnie do napisania tego tematu.


Obrazek
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Z tym pytaniem chyba tylko do wrozki :mrgreen:
Przy tej ilosci informacji o prochu nadaje sie on najlepiej jako nawoz do trawnikow.
Pozdrawiam Bready
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Jeszcze nic straconego , ktokolwiek widział ,ktokolwie wie ? :D
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

A ile członków trzeba stracić, aby można było powiedzieć: "coś traconego"? :cry:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

wozzi pisze:A ile członków trzeba stracić, aby można było powiedzieć: "coś traconego"? :cry:
Bez obaw :wink: ,z kilku centymetrowej lufy trzeba naprawdę się postarać by zrobić granat a próby też nie były robione z plastikowego "kloca" a z wojennego sauera 38 H gdzie konstrukcja wydaje się być naprawde solidna w porównaniu z dzisiejszymi modelami ,wiem wiem to żadne usprawiedliwienie .
Pierwsza sztuka odstrzelona z imadła ,po zaobserwowaniu braku nadciśnienia dalsze próby wykonane z kompletnych jeszcze członków :lol:
Co jak co ale do tego typu zabaw podchodzę z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa , przynajmniej tak mnie się wydaje .
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wydaje się... max. bezpieczeństwa byłby wtedy, jakby się w takie rzeczy nie bawić... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

wozzi pisze:Wydaje się... max. bezpieczeństwa byłby wtedy, jakby się w takie rzeczy nie bawić... :wink:
Zgadza się , ale idąc dalej tym tokiem myślenia wydaje mnie się ,że dotrzemy do sklepu z amunicją a przygodę z elaboracją będzie można uznać za zamkniętą #-o
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Ile ty masz tego prochu ze tak uparcie chcesz ryzykowac ,5kg ,10kg ,moze wiecej ?
Jak masz 1 puszke to daj sobie spokoj ,palce nie odrastaja.
Chyba ze masz sprzet do pomiaru cisnienia w komorze w momecie strzalu.
A z tego co czytam to nawet predkosci wylotowej na tych probach nie pomierzyles.
Moze sproboj dojsc u zrodla co to za proch ,tzn do czego byl przeznaczony i z jakimi nawazkami ,ale to i tak ruletka.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Panowie, chwila, moment. Przecież wszyscy wiedzą, że elaboruje się na własną odpowiedzialność. Jeśli robi dla siebie i strzela nikomu nie zagrażając, to niech robi wszystko na co pozwoli mu instynkt samozachowawczy. Później podzieli sie z nami swoim doświadczeniem. Najwyżej relację podyktuje. :lol: Mimo, że we mnie także wszystko krzyczy o zachowanie umiaru, jednak wierzę, że kolega stopień ryzyka będzie dawkował aby nie przekroczyć granicy nadmiernego ryzyka.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Bready , nia mam za wiele bo 0,5 kg a też szkoda mi wyrzucić ,chociaż argumenty "palcowe" są niepodważalne .
Pomiarów też żadnych nie wykonywałem ,a o sprzęcie do pomiarów ciśnienia w komorze to mogę sobie jedynie pomarzyć .
Podjąłem już pewne próby ustalenia co to dokładnie za puder ,ale nie wiąże z nimi jakiś zawrotnych informacji mających ustalenie nawżaki .
Na moje oko to wydaje mi się, że jest to mieszanka dwóch prochów , co tylko mnie utwierdza w tym by posypać nim co najwyżej trawnik .
Jeśli dalsze próby ustalenia producenta nie przyniosą efektów zrobię jak radzicie.

P_iter :!--!


EDIT: Panowie ,odnośnie postu kolegi Bready ,a mianowicie sprzetu do pomiaru cisnienia w komorze w momecie strzalu ,wpisałem fraze w google .
Spotkałem się z terminem "przyrządu zgniotkowego " używanego do badań kontrolnych amunicji , co mnie bardzo zainteresowało .

Czy ktoś spotkał się z owym przyrządem , a może nawet go posiada ,ewentualnie wie gdzie zapukać by nabyć to cudo ?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Zrób sobie ognicho z niego jak nie masz trawnika, proch warty ze 150pln a możesz popsuć pistolet albo jakiś narząd w sobie. Pewnie da się z tego strzelać ale długą drabinkę strzelać trochę strach więc na sweet load szanse są marne.
Mój kolega żeglarz mawia że jak się zastanawiasz (jak mocno wieje) czy stawiać pełne żagle to nie stawiaj, a jak się zastanawiasz czy zwijać to zwijaj. Myślę że to dobra paralela do elaboracji.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

kermit714 pisze:Panowie ,odnośnie postu kolegi Bready ,a mianowicie sprzetu do pomiaru cisnienia w komorze w momecie strzalu ,wpisałem fraze w google .
Spotkałem się z terminem "przyrządu zgniotkowego " używanego do badań kontrolnych amunicji , co mnie bardzo zainteresowało .

Czy ktoś spotkał się z owym przyrządem , a może nawet go posiada ,ewentualnie wie gdzie zapukać by nabyć to cudo ?
Takim sprzetem dysponuja tylko producenci amunicji i prochu ,nie wiem nawet jakiej metody uzywaja ,jednak jest to bardzo istotny parametr przy obliczaniu nawazek np. w QL ,jako dopuszczelne cisnienie w komorze.
Natomiast dziwi mnie ze nie pomierzyles predkosci wylotowej przy tak nieprzewidywalnej elaboracji.
Skoro to mieszanina dwoch prochow to jeszcze gorzej ,nie masz gwarancji ze odwazone nawazki dadza tyle samo enargii ,pare zaren wiecej jednego skladnika przy nawazce 1.7 gr moze stanowic duza roznice.

Edit:
Slabo googlowales :D
http://www.wmt.wat.edu.pl/index.php/laboratoria.html
Pozdrawiam Bready
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Bready , ale ci producenci muszą gdzieś się zaopatrywać w owy cudowny wynalazek :lol:
Co do pomiarów to nie miałem pod ręką chrono ,a poratowałem się tylko krótką drabinką wg swojego uznania :-k
Oznak nadciśnienia nie zaobserwowałem więc pistolet nie ucierpiał .
Mieszanina dwoch prochow to moja teoria którą wysnułem z obserwacji zamieszczonego foto .
Co do linku ,który zamieściłeś to chyba czas zapisać się do szkoły :mrgreen:
snajper
Posty: 559
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Twoje palce, twoja sprawa ale jak na strzelnicy koledze obok zrobisz dziurkę w głowie :?:
To już nie będzie tylko twoja sprawa.
Sezon grilowy w pełni,za podpałkę może robić.
Tylko też delikatnie ,bo karkówki szkoda. :eeg/:
kermit714
Posty: 57
Rejestracja: sobota, 08 maja 2010, 12:30

Post autor: kermit714 »

Panowie ,dziękuje za troskę moją jak i reszty użytkowników strzelnicy :)
Zaręczam ,że wziąłem pod uwagę bezpieczeństwo pozostałych uczestników strzelania przede wszystkim ,pomimo że próby robiłem sam jak palec :lol:
ODPOWIEDZ