Montaż do Voere

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Montaż do Voere

Post autor: Badr »

Witam.

Mam pewien problem, może ktoś mi pomoże.
Mianowicie, posiadam od jakiegoś czasu sztucer Voere Titan Menor w kalibrze 222 Rem (wyprodukowany w Niemczech), na którym jest montaż hakowy (ze Swarovskim 2,2-9x42).
Chciałbym zmienić ten montaż, ale nie wiem jaki będzie pasował. Na broni jest frezowana szyna (szerokość około 10,6 mm) oraz gwintowane otwory na bazy. Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie szukać jakiegoś montażu do tego? Idealnie byłoby znaleźć jakiś adapter na szynę Weavera, ale nie jest to warunek konieczny.

Pozdrawiam,
Michał.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Witaj Bard,

mam Model Titan II w 6,2x55se tej samej firmy (Voere Vöhrenbach) i właśnie wyciągnąłem to cacko z szafy, aby się upewnić, czy aby pod picatinny nie znajdę ten szyny 11m, ale nie. Moja ma, pewnie później założona, szynę picatinny firmy ERA-TAC.

Jakbyś potrzebował jakieś części, to z tego co słyszałem, firma www.buema-hochwang.de ma jeszcze trochę rzeczy to Titan-a. Możliwe, że będą Tobie również mogli pomoc w sprawie tej szyny.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Wozzi, napisałem PW.
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Titan Menor to małokalibrowa wersja Titana II a później Mausera 225. Menor miał frezowane bazy pod górę montażu w odróżnieniu od Titana 2. Przy użyciu gwintowanych otworów pod bazy można przykręcić szynę Weaver, jeśli masz kogoś kto ma o tym pojęcie.
U Szustera zamówisz montaż obrotowy EAW do tego modelu, ale niestety drogi.
Były jeszcze obejmy do tych frezowanych baz, czasami się pojawiają na Egunie.
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

Pisałem do firmy, którą polecił wozzi, polecili EAW.
Artur, nie wiesz, czy gdzieś kupię szynę do tego modelu?
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Do tego modelu nie wiem czy znajdziesz bo nie ma już w katalogach, ale ktoś kto ma trochę umiejętności dopasuje jakąś szynę weaver do tego systemu.
ODPOWIEDZ