Komponenty Sellier & Bellot

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Komponenty Sellier & Bellot

Post autor: Agent 007 »

Witam

Czy w Polsce mozna kupić komponety Sellier & Bellot ?? Szczególnie interesują mnie pociski do broni krótkiej ( np 9 Para )

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Coś mi się obiło o uszy, że Besthunters miał się tym zająć, ale zaznaczam, że to informacja niepotwierdzona i najlepiej do nich dzwonić.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

W Parabellum mają czeskie pociski firmy Alsa Pro - wcale bym sie nie zdziwil jakby to były te same co S-B (ale to tylko moja opinia).
Cena zachęcająca.
Pozdrawiam, Tomek
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

firma AlsaPro sama produkuje swoje pociski 9mm, Selliery są dużo lepiej wykonane.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Witam
Dziekuje za odpowiedzi . Mam Alsa Pro ale wydaja sie iz to typowe pociski do IPSC ( nie są złe ale szału nie ma ......) , natomiast moja CZ bardzo dobrze strzela fabrycznymi SB 115 gr stad moje poszukiwania czy ten pocisk jest do kupienia w RP ( z znośnej cenie )
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Te kulki nawet za południową granicą są w mało znośnej cenie, ja bym na wiele nie liczył jeśli w ogóle można je gdzieś znalezć u nas.
W Czechach wychodzi ok 45pln za 100 szt.

http://www.alliancze.cz/strela-9mm-124- ... s/d-72012/
To mi wygląda bardzo podobnie do S&B a cena bardzo ciekawa.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

forester
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Witam,

w czy wiecie kto produkuje łuski dla S&B ? Czy może sami je produkują ?
No i co sądzicie o ich jakości/trwałości ?

pzdr.
Awatar użytkownika
Snipper
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 18 grudnia 2012, 15:45
Lokalizacja: Gdynia / Norwegia

Post autor: Snipper »

Do dziś używam pistoletowe 9 para , 045acp i rewolwerowe 38/357mag. Nie powiem nic złego. Przy mniejszych naważkach wytrzymują 10 ładowań i na razie nic nie znalazłem co by świadczyła że padną. Średnio co jedną elaboracje to łuska pęka wzdłużnie w czasie formatowania. Jeśli chodzi o karabinowe to kiedyś przeczytałem że są kiepskie ( nie pamiętam o co chodziło ) a że mam tu dostęp do łusek Norma to S&B nie używam i nie mogę nic powiedzieć
Snipper
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Zapomniałem napisać wyżej, że mi właśnie chodzi o karabinowe - 308W. 8-)
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Karabinowe są dość grube > mniejsza objętość. Mało równe. Da się z tego strzelać ale nic specjalnego.
Wojtek
Awatar użytkownika
Globus
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 28 marca 2014, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Globus »

Dzięki za info, czyli zostawię je sobie do łowiectwa 8-)
waldy
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 04 września 2012, 07:45

Post autor: waldy »

Używam SB do rewolweru .38 spec i karabinu 6.5 x 55. Odnośnie .38 to kilka mi pękło za pierwszym lub drugim odstrzałem (i to chyba były te jakościowo marne) pozostałe trzymają się dobrze. Obecnie jest to ok. 20-ta elaboracja. 6.5 x 55 z początku zniechęciły mnie na maxa. Grube, twarde... takie mało przyjazne. I własnie dlatego postanowiłem z nimi powalczyć. Po prawidłowym odpuszczeniu (te które miałem fabrycznie nie były odpuszczane), obrobieniu na długość (po 3-cim odstrzale), selekcji odnośnie kanału ogniowego i formatowaniu tylko szyjki - pięknie odklepały się do komory i "są do użytku". Odstrzeliłem je 8 X w tym jedna mi pękła (na 50 szt.) z tym, że pewnie jakoś źle ja odpuściłem (pękła lekko na szyjce). Teraz czas znów na odpuszczenie i zobaczymy co dalej.
A........ no ale ja lubię wyzwania, bo tak normalnie to nie wiem na ile gra jest warta świeczki jeśli idzie o łuski karabinowe.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

W wypadku Szweda pociski amunicji fabrycznej mają bicie zwykle pomiędzy 0,12 a 0,22 mm. Po pełnym formatowaniu obserwuje poprawę, 0,05 do 0,15 mm. Fabryczna Lapua w najgorszym razie 0,05. Do tej pory nie wiem jak wielki ma to wpływ na celność, ale ponoć ma.
Wojtek
ODPOWIEDZ