Próby oszustwa na eGun. Za bron.iweb

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Próby oszustwa na eGun. Za bron.iweb

Post autor: P_iter »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=134 ... b1#1341523


Witam,
Być może ten wątek już został nagłośniony na tym portalu, ale ku przestrodze innych potencjalnych kupujących na Egun.de krótko przedstawię w czym rzecz.
Po raz drugi próbowano mnie oszukać.
Kilka dni temu po przegranej licytacji rewolweru / awaria mojej sieci internetowej/ skontaktował się ze mną poprzez portal eGun mężczyzna oferując sprzedaż tejże broni, / gdyż jak to przedstawił, najwyższy oferent zrezygnował z zakupu/. Podał dane banku do wpłaty i wszelki inne dane Firmy wystawiającej, które zgadzały się z danymi faktycznymi.
Tknięty przeczuciem zadzwoniłem do WŁAŚCIWEGO WYSTAWCY i oczywiście wyjaśniono mi że to jest przekręt - oni nie mają z tym nic wspólnego.
Zwracam uwagę niniejszym innym kolego na takie lub podobnie skonstruowane oferty sprzedaży.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
kristoferlodz
Posty: 193
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kristoferlodz »

Witam.
Oczywiście dziękujemy za wiadomość.
Tak jak pisałem wcześniej w innym poście, wszędzie są oszuści i dobrzy obywatele.
My (kupujący lub sprzedający) tylko musimy ich przesiać przez sito.
Pozdrawiam Krzysztof
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Na egunie cały czas trzeba uważać, na ten numer próbowano mnie już nabrać 2 razy. W tamtym tygodniu jakiś gość z Polski próbował z trzech różnych kont sprzedać lunety i lornetki po bardzo niskich cenach, ale szybko egun usunął aukcje.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Właśnie - z Polski :(
Ja z egun jestem zadowolony. Jest regulamin, którego należy przestrzegać - podobnie zresztą jak na alle****drogo. Jeżeli ktoś nie jest z Niemiec, ma 1lub2 aukcje i zero pozytywnych komentarzy, wystawia aukcję za <50% wartości i próbuje się kontaktować w inny sposób niż oficjalnie przyjęty - to red alert powinien się włączyć. Przy 100+ aukcjach i 100% pozytywów szansa na trafienie oficjalną drogą na naciągacza jest znikoma. Teraz Artikel-ID: 4819511 - to prawie pięć milionów aukcji. Mogę śmiało stwierdzić, że w porównaniu z all******o wydałem tam 50 razy więcej pieniędzy i ani razu nie zostałem oszukany ani nawet wprowadzony w błąd, co niestety czasami zdarzało się na rodzimym portalu. Ale to już tak jest - sporo jeździłem po Skandynawii i jeżeli jakiś kierowca nie przestrzegał przepisów - to miał albo PL albo RU na samochodzie :(

Taki sasuwoma na przykład: większość Kolegów zna tego Pana :D
positiv 4 17 (16) 201 (135) 22450 (8748)
neutral 0 0 0 22 (21)
negativ 0 0 0 13 (11)

na 22450 aukcji - jedynie 13 negatywów
forester
ODPOWIEDZ