Adapter do bipodu

Moderatorzy: wierzba, P_iter

karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

Adapter do bipodu

Post autor: karolik90 »

Koledzy jakiego ustrojstwa użyć aby zamontować bipod Harris problem polega na tym iż bączek znajduje sie od czoła kolby nie pod spodem.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Wkręciłbym po prostu drugi bączek :roll:
W swojej osadzie mam na ten przykład dwa, jeden do bipodu, a drugi do mocowania (ewentualnie) pasa .
Mirek
karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

Post autor: karolik90 »

a nie ma jakiegoś fabrycznego gadźetu ???
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Mże i sa( nie widziałem) lecz na pewno wyjdzie drożej :D

Nie podałeś z czego Twoja osada jest zrobiona i ... może jakaś fotka?
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Kup sobie taki zestaw http://kolba.pl/sruba-i-wkret-do-baczko ... p1725.html#
Do osady drewnianej wkręcisz bączek z wkrętem, a do syntetycznej czy laminatu z gwintem i tulejką
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Jezeli baczek znajduje sie "od przodu osady " to znaczy ze producent wybrał to miejsce jako najmocniejsze - mocowanie bipoda trzeba zastosowac do baczka przedniego

mocowanie nowego baczka w innym miejscu jest zbyt ryzykowne i grozi uszkodzeniem osady i broni - czy to w osadzie plastykowej czy to drewnianej
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

Może takie coś się nada
http://www.harrisbipods.com/HB3.html
Darek
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

walther idąc Twoim tokiem rozumowania to zamontowanie bączka w osadzie np HW66 uszkodzi broń lub osadę? producent nie montuje tam bączków, więc gdybym chciał podpiąć bipod to muszę nowa osadę zamawiać?
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

idąc twoim tokiem rozumowania to nie kazda osada to HW 66
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

większosc osad jest w tym miejscu pusta w srodku -ma bardzo cienka scianke -za cienką na mocowanie baczka
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Re: Adapter do bipodu

Post autor: mkl1 »

karolik90 pisze:Koledzy jakiego ustrojstwa użyć aby zamontować bipod Harris problem polega na tym iż bączek znajduje sie od czoła kolby nie pod spodem.
Moze kolega polazał nam to ustrojstwo?
Było by łatwiej :mrgreen: niż gawiedzic "co by było gdyby"
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

kto kopie ten zawsze cos wykopie
http://hubertusprohunting.pl/index.php? ... =4&s_id=99


koniec tematu
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Walther dobrze radzi, najlepiej kup te wszystkie adaptery. :D
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

HW podałem jako przykład osady która fabrycznie nie ma bączków - więc może nie powinno się ich montować, a znam conajmniej kilka osób które bączki zamontowały i służą im już długo. Przeszło mi przez ręce kilka różnych osad i o ile faktycznie w niektórych nie ryzykowałbym montowania bączka od czoła to jeszcze nie spotkałem osady do której nie dałoby się zamontować bączka pod lufą.
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Wszystko da sie zrobic - tylko ze pózniej nazywa sie to że zawinil "czynnik ludzki"

z doswiadczen własnych

Mannlicher Clasik -broń jednoroczna funkiel nówka
wyrwany bączek powoduje upadek broni i uderzenie lufą o ziemie - z wielkim hukiem pęka osada przy chwycie pistoletowym
Broń nowa wiec nie ma problemów z gwarancją -szczególnie u Steyera Man.

ale jednak - dwa miesiace oczekiwania na nowa osadę -koszty wysyłki w te i wefte
luneta do przegladu -koszty przegladu i wysylki

Po otrzymaniu nowej osady - stwierdzam ze : bączek zamontowany jest tak samo tandetnie (grubosc osady w miejscu zamocowania bączka wynosi 7 mm :shock: )

zmieniam natychmiast oryginalne bączki na baczki Patchmayera które wklejam na epoksyd -dodatkowo w kazdym z moich sztucerów stosuje petle ze sznurka ktora przekładam przez lufe

A teraz co by było gdyby było :evil:

gdybym dodatkowo uszkodzil lunete - wartosci 9000 zl - do kogo miałbym zwrocic sie o odszkodowanie
Czy wygralbym z cwaniakami od ubezpieczyciela Steyera -ile kosztowałyby ekspertyzy i opinie bieglych oraz prawnicy ?
latami by to trwalo a wynik raczej nie pewny
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

walther pisze:
Mannlicher Clasik -broń jednoroczna funkiel nówka
wyrwany bączek powoduje upadek broni i uderzenie lufą o ziemie - z wielkim hukiem pęka osada przy chwycie pistoletowym
Broń nowa wiec nie ma problemów z gwarancją -szczególnie u Steyera Man.

/.../
Po otrzymaniu nowej osady - stwierdzam ze : bączek zamontowany jest tak samo tandetnie (grubosc osady w miejscu zamocowania bączka wynosi 7 mm :shock: )
To już zostało zwalone na etapie fabryki. Może po prostu wystarczy samemu sprawdzić czy grubość osady jest wystarczająca do wkręcenia bączka?
walther pisze: zmieniam natychmiast oryginalne bączki na baczki Patchmayera które wklejam na epoksyd -dodatkowo w kazdym z moich sztucerów stosuje petle ze sznurka ktora przekładam przez lufe
Ruskie też tak robili z pepeszami. Znaczy ze sznurkiem nie z Patchmayer'em. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

masz z........ste poczucie humoru moderatorze

sznurek to pojecie bardzo szerokie -od ruskiego karabinu po sznur samochodów czy tez pereł

parciane pasy ruskich mosinow wygladaly jak ze sznurka w porownaniu z polskimi skórzanymi
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

walther pisze:masz z........ste poczucie humoru moderatorze
@walther
Jemu luneta za 9 kola nie d...nela na ziemie... :D A teraz się podliżę moderatorowi: podoba mi się Twoje poczucie humoru P_iter. :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Dzień bez wazeliny to dzień stracony.
Ale tak mi rób, tak mi dobrze. Może chciałbyś mnie jeszcze skorumpować? :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

A co dzięki korupcji da się ugrać :mrgreen:
Darek
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Patent ze sznurkiem

Obrazek
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Patent, patentem, ale zamocowanie bączka w tym miejscu to .. chyba dla estetyki... gołym "nieuzbrojonym" okiem widać, że to chyba najcieńsze miejsce osady :shock:
Panowie od"Mańka" pomyśleli.. nie powiem
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

No skoro fabryka umieściła bączek w tym miejscu to musi być najodpowiedniejsze :eeg/: Miałem na warsztacie takiego Mannlichera, osada fajna ale dość delikatna. Do tego o ile pamiętam to po lufą jest jest wybrany kanał więc mało materiału na zakotwiczenie bączka. Fabryka dała ciała, ale jak widać można to samemu poprawić :whistle:
Adam Madejczyk
www.adima.strefa.pl
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Jest dokladnie tak jak napisałeś Adico - po wyrwaniu sie bączka w pierwszej osadzie kupiłem wypinane bączki Patchmayera -bazy są szerokie i maja ostre gwinty do drewna -ale i tak byl problem z wywierceniem otworow 11 mm w takiej popierdułce

mam takze Pro varminta w plastykowej osadzie - osada z przodu jest pusta w srodku -ma tylko azurowe żebrowanie usztywniajace i pogrubienie na bączek -przesuniecie bączka w inne miejsce jest nie mozliwe

Tak ze widzicie koledzy ze przesuniecie bączka nie w kazdej broni jest proste i mozliwe

Najlepszym wyjsciem jest zamontowanie szyny do montazu bipoda - co np .w rzeczonym HW 66 robi sie bez problemu

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

A gdzie jest powiedziane, że do drewnianej osady trzeba stosować bączki z wkrętami do drewna, szczególnie tam gdzie ścianka jest bardzo cienka?????
W takim przypadku wierciłem otwór fi 4mm i stosowałem bączek z nakrętką taki jak ten po lewej z tego linku: http://kolba.pl/sruba-i-wkret-do-baczko ... p1725.html#
stosując odpowiednio dużą podkładkę. Sam tego nie wymyśliłem tylko podejrzałem takie rozwiązanie w hamerykańskiej osadzie thumbhole do Remingtona 700.
forester
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Takie baczki Lesniku z przeciwnakretką mialem w starym Mauserze w Eurobolcie i Abolcie
ale jednak fachowcom od Steyera ( którzy jak wiadomo sa nowatorami w wielu patentach broni)nie wpadlo do głowy podejrzeć to u Remingtona czy chociazby kupic jednemu bilet do Herstal aby zobaczyli jak to robią w Belgii

Chyba ambicja im nie pozwoliła
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

forester2008 pisze:A gdzie jest powiedziane, że do drewnianej osady trzeba stosować bączki z wkrętami do drewna, szczególnie tam gdzie ścianka jest bardzo cienka?????
W takim przypadku wierciłem otwór fi 4mm i stosowałem bączek z nakrętką taki jak ten po lewej z tego linku: http://kolba.pl/sruba-i-wkret-do-baczko ... p1725.html#
stosując odpowiednio dużą podkładkę. Sam tego nie wymyśliłem tylko podejrzałem takie rozwiązanie w hamerykańskiej osadzie thumbhole do Remingtona 700.
Wie co mówi =D> =D>
Darek
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

A co to jest "przeciwnakrętka"?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

Przeciwnakrętka - dodatkowa nakrętka na śrubę, zabezpieczająca nakrętkę mocującą przed samoczynnym odkręceniem się #-o :^o :halo-
Darek
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

darekas pisze:Przeciwnakrętka - dodatkowa nakrętka na śrubę, zabezpieczająca nakrętkę mocującą przed samoczynnym odkręceniem się #-o :^o :halo-
Czyli nakrętka kontrująca? Bo ja na zdjęciu wiedzę tylko nakrętkę, podkładkę i śrubę bączka. Bez "przeciwnakrętki".
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Bo ta nakkrętka kontująca może mieć wkładkę zabezpieczajacą przed "samoodkręcaniem :?: :?: :?:
Nie wiem czy ma tą wkładkę
karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

Post autor: karolik90 »

Koledzy w trakcie przemyśleń narodziło sie kolejne pytanie jaką wysokości bipodu wybrać na strzelnice strzelanie pozycja leżąca i siedząca.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Leżąca to 6-9 lub 9-13"
Obrazek

do siedzacej to "27"
Obrazek[/img]
karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

Post autor: karolik90 »

siedzącej z wykorzystaniem stołu. i jeszcze jedno pytanie czy bipod zapewni podobną stabliność jak worek z piaskiem ?
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Korzystając ze stołu...to stabilna podstawa
Obrazek
karolik90
Posty: 141
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 18:32
Lokalizacja: RJA

Post autor: karolik90 »

Koledzy w nocy narodził się pomysł a mianowicie wykonam odwiert wiertłem 7mm od dołu osady klasycznie następnie na kleju epoksydowym wkleję tulejkę z wewnętrznym gwintem a do tego w razie potrzeby bedę dokręcał bączek a do niego bipod. Od rana kombinowałem co tu zrobić żeby podpiąć go od czoła osady ale chyba nic z tego nie będzie. co myślicie o moim pomyśle ?
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Tak zrobiłem z "ażurową osadą" w Savage.
Oprócz wklejenia, zadbałbym jednak o"szeroką podkładkę i nawet "cieniuska" nakrętkę kontrujacą... chodzi mi o to by zwiększyć powierzchnię mocowania w osadzie
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Co byś nie musiał silic sie na cyniczne cudzyslowy -górnoslaski kolego mkl1
przesyłam ci link - jak wyglada taka osada

http://www.steyr-mannlicher.com/jagdwaf ... uehrungen/

i na pewno nie przypomina w niczym twojej tandetnej od Savage


No i temat poszedl w diably -okazalo sie ze koles szuka tylko statywu do przystrzeliwania broni a nie bipodu
ODPOWIEDZ