Poszukuje użytkowników Lock-N-LoadŸ Auto Charge™ Powder Disp

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Poszukuje użytkowników Lock-N-LoadŸ Auto Charge™ P

Post autor: Cyrograf15 »

Stałem się posiadaczem http://www.hornady.com/store/Lock-N-Loa ... -dispenser. Za nim to uruchomię chętnie dowiedział bym się na co zwracać uwagę przy tum ustrojstwie.
Wojtek
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

poszukaj w internecie informacji na temat modyfikacji poprawiających dokładność odmierzania - przy pomocy słomki do napojów.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Dostałem podpowiedz na PW do której się zastosowałem i wczoraj przeprowadziłem testy. Testowałem na kilku proszkach i wagach (RCBS 1010, LEE). Co ciekawe mechaniczne wagi miały identyczne wskazania, obawy o dokładność LII okazały się bezpodstawne (komfort pracy to zupełnie inna sprawa). Wracając do testów wago-dozownika Hornady poczyniłem kilka obserwacji. Aby uzyskać dobrą dokładność trzeba ustawić prędkość nasyp na wolny (slow), inaczej często przeważa i wyświetla błąd. W wypadku prochów o drobnym ziarnie Accurate No.2 czy 2520 naważki są perfekcyjne. Przy grubszym prochu np. Accurate 4350 przeważa i nie sygnalizuje tego. Co ciekawe przeważa właściwie równo. Da się wprowadzić korektę wagi aby uzyskać idealny wynik. Nie mniej aby się tego dowiedzieć trzeba dokonać sprawdzenia inną wagą. Wielkość przeważenia to 2-3 ziarenka prochu. Przy drobnych proszkach pojemnik elektryzuje się i zsypanie proszku jest kłopotliwe, trzeba omieść pędzelkiem (jest w zestawie) i przedmuchać. Możliwe że w normalnym użytkowaniu nie ma tego bo ja zmieniałem gatunek prochu do testów co kilka minut a tak częstych zmian się zwykle nie robi. Ustrojstwo bardzo wygodne, praca na nim w porównaniu do zwykłej wagi to po prosu bajka i czysta poezja!!!
Wojtek

PS
Na stronie Hornady jest filmik instruktażowy, bardzo pomocny przy pierwszym uruchomieniu.
Seba
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 10:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Seba »

Witam,

U mnie na proszkach R15, Benchmark, Blc2, ma momenty gdzie naważka jest identyczna w porównaniu do mechanicznego redinga 2, ale najczęściej jest mniej o 0,1 gr, spory wpływ na dokładność ma elektrostatyka i do usuwania przed użyciem używam wkładek antystatycznych do suszarek do ubrań, oczywiście ustawienia rekomendowane ze strony producenta plus rurka, można przyjąć że moja ma dokładność + - 0,1gr, niestety mam tylko jedną wagę mechaniczną do sprawdzenia.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

W podpowiedzi miałem że temperatura otoczenia musi być co najmniej + 20, inaczej nie doważa. Ja ten warunek spełniłem bo w mieszkaniu mam mniej więcej 22 stopnie, okna zamknięte aby uniknąć przeciągów i zmian temperatury. Może tu kolega robi jakiś błąd?
Wojtek
Seba
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 10:16
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: Seba »

Temperatura w pomieszczeniu to ok 19 - 20 stopni, okna pozamykane więc przeciągu nie ma, muszę spróbować z wyższą temperaturą.
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Cyrograf15 pisze: Aby uzyskać dobrą dokładność trzeba ustawić prędkość nasyp na wolny (slow), inaczej często przeważa i wyświetla błąd.
Zalezy to od granulacji prochu ,predkosc ktora sie ustawia to parametr na ile przed uzyskaniem docelowej nawazki dozownik ma zwolnic do minimalnej predkosci.
Cyrograf15 pisze: W wypadku prochów o drobnym ziarnie Accurate No.2 czy 2520 naważki są perfekcyjne. Przy grubszym prochu np. Accurate 4350 przeważa i nie sygnalizuje tego.
Jezeli nawazka miesci sie w zakrasie wartosci ustawionej +.1gr to nie sygnalizuje ,czesto przy wazeniu pojawia sie wartosc o .1gr wieksza ,a nastepnie po sygnale wskazania wracaja do ustawionej wartosci.
W takim wypadku masa rowniez miesci sie w zadanej wartosci +.1gr .ale w gornej jej granicy.
Przy gruboziarnistych prochach czesto przewaza poniewaz ziarna spadaja z rurki po kilka na raz.
Wynika do ze stosunkowo duzej srednicy rurki dozownika ,mozna by sprobowac jakiejs wkladki do rurki ,musi byc gwintowana wewnatrz poniewaz inaczej proch nie bedzie sie chcial przesuwac wewnatrz rurki.
Cyrograf15 pisze: Przy drobnych proszkach pojemnik elektryzuje się i zsypanie proszku jest kłopotliwe, trzeba omieść pędzelkiem (jest w zestawie) i przedmuchać.
Przy grubych tez (Varget ,H4350) ,i zawsze ,ale pedzelek jest skuteczny.
Moj egzemplarz czasem sie zacina przy koncowej fazie wazenia ,i trzeba recznie pomoc rurce pokonac jakis opor ,poogladalem przekladnie zebata w srodku ,ale niczego nie znalazlem.
Pozdrawiam Bready
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Troszkę mnie Kolega wystraszył. O ile przy naważce 50 gr dodatkowe 0,5 gr da się przeżyć o tyle przy naważce pistoletowej 1,6 gr to takie przeważenie to kosmos. Cała nadzieja że większość szybkich prochów pistoletowych jest drobna i nie ma takich przypadków.
Wojtek
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 714
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

Cyrograf15 - chcesz ważyć tym ustrojstwem proch do pistoletu ? Trochę szkoda maszynki, 0.5gr dokładności ma Lee Perfect Powder Measure za 150PLN na AA#2 czy Vectan BA-10.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Cyrograf15 pisze:Troszkę mnie Kolega wystraszył. O ile przy naważce 50 gr dodatkowe 0,5 gr da się przeżyć o tyle przy naważce pistoletowej 1,6 gr to takie przeważenie to kosmos. Cała nadzieja że większość szybkich prochów pistoletowych jest drobna i nie ma takich przypadków.
Wojtek
Nie .5gr ,a .1gr ,ok moze powinienem napisac 0,1gr
Pozdrawiam Bready
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Wierzba mam taki dozownik i jego dokładność jest właśnie na poziomie 0,5 gr. Mam i szufladkowy przy Lee Loadmaster który ma wystarczającą dokładność w granicach 0,1 gr. Jednak kombajn mam pod 38 specjal a myślałem nad sportową amunicją do TT.
Bready według twoich obserwacji to w końcu 1 czy 0,1 gr? Po prawdzie nie mam wagi aby precyzyjnie zważyć te 3 ziarnka prochu o które jest przesypane.
Wojtek
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Cyrograf15 pisze:Bready według twoich obserwacji to w końcu 1 czy 0,1 gr? Po prawdzie nie mam wagi aby precyzyjnie zważyć te 3 ziarnka prochu o które jest przesypane.
Wojtek
Dokladnosc wazenia Lock-N-LoadŸ Auto Charge wynosi 0,1gr w plusie .tzn nie zwazy Ci mniej ,moze zwazyc wiecej do 0.1gr

Natomiast z przyzwyczajenia uzywam notacji stosowanej w zapisach anglojezycznych gdzie .1 toto samo co 0,1 - kropka zamiast przecinka i pominiete zero przed kropka.
Pozdrawiam Bready
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

I wszystko jasne :D
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Cyrograf15 pisze:Dostałem podpowiedz na PW
Jeżeli to nie tajemnica to morze kolega podzieli się?????
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Temperatura otoczenia i wypoziomowanie wagi. Dodatkowo dorobiłem półkę mocowaną do ściany aby nie przenosić drgań od prasy mocowanej do stołu (pomimo że posiadam dość masywny).
Wojtek
GrzegorzP
Posty: 340
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 16:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: GrzegorzP »

Seba pisze:Witam,

... ustawienia rekomendowane ze strony producenta plus rurka, ...
Jaka rurka?
Może ktoś coś podpowiedzieć?
Pozdrawiam
Grzegorz
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Prawdopodobnie rurka redukująca średnicę fabrycznej. Jak dotąd nie miałem takiej potrzeby.
Wojtek
ODPOWIEDZ