Tikka 223 i 8" lufa

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

merc
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 19:18

Tikka 223 i 8" lufa

Post autor: merc »

Witam,
Jestem tutaj nowy więc witam wszystkich serdecznie.
Z żadnej amunicji fabrycznej w standartowych gramaturach (55 gr ) nie jestem zadowolony i przy pomocy kolegi który dysponuje sprzętem postaram się zrobić coś sensownego tylko muszę dostarczyć mu informację bo on niestety 223 nie robił. Koledzy potrzebuję manuala (jakiegokolwiek) w którym znajdę dane Sierry SBT 65gr kal. 224" ( te kulki już mam). W 5 Sierry jest 63 gr potem zaraz 69 gr. Pomóżcie bo ja dopiero zaczynam z elaboracją, nie znam angielskiego i mam duży problem ze znalezieniem materiałów. Cieszył bym się bardzo gdyby znalazł się życzliwy kolega, który wyśle mi wszystkie potrzebne materiały na prywatnego emaila ( wmerc@op.pl). Posiadam sztucerek z lufą 8" i z informacji od kilku osób wiem, że Tikka lubi tą kulkę, ale jak coś będzie nie tak to chciałbym trochę poeksperymentować. Do dyspozycji mam w tej chwili kilka prochów IMR 4064, N 160, N 540 - da sie z nich coś zrobić?, czy kupić inny. Kulka jak powyżej, spłonki CCI 200, Łuska RWS. Amunicja w sumie ma być do celów łowieckich, ale jak da się uzyskać z tego ciekawe skupienie to nie pogardzę. Jestem laikiem i jeżeli zadaje dziwne z Waszego punktu widzenia pytania to nie wyzywajcie mnie od razu. Z góry dziękuję za pomoc

merc
Tomasz64
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 12:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Tomasz64 »

Pod te CCI200 to będziesz musiał rozwiercić dna łusek bo inaczej nie wejdą.:-))

A tak na poważnie to poczytaj archiwum np. http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=640:D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 października 2013, 21:26 przez Tomasz64, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek
marko 1971
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 15:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: marko 1971 »

Zastosuj CCI 400 będzie właściwie i bez rozwiercania :D
merc
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 19:18

Post autor: merc »

Dzięki za rady, spłonki dopiero kupię. Dobrze, że zapytałem bo była by kucha. Czekam na dalsze informacje, przede wszystkim chodzi mi o to czy mogę spróbować z prochem IMR 4064 i N 540 bo te prochy kolega aktualnie posiada i na razie nie musiłbym kupować. IMR podaje w swoich manualach, że się nadaje do 63 i 69 gr czyli do 65gr też powinien być ok. VV podaje , że N540 jest bardzo zbliżony do N140 i nadaje się do ciężych kul, z którym najpierw spróbować ?
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

Mam dokładnie taka sama tikkę - kaliber i gwint.
Kulki Sierra Match King HPBT 69 gr składam na VV140 i lata to całkiem nieźle.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Merc,
Robisz dużo zamieszania na Forach :wink:
Używam SBT 65 gr, do polowania z tej samej "broni" i robią jedną "dziurę"naważki na prochach :
Varget-2 naważki
H322
Benchmark
N133
Jak coś to wal na PW :wink:
Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ