Proszek do 7x65R - RELODER 25 ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Proszek do 7x65R - RELODER 25 ?

Post autor: Dariusz_W »

Witam
Zaczynam przygodę z 7x65R. Kula sierra 175gr do celów łowieckich.
Broń to stary dryling ale jak na swoje lata całkiem niezły stan. Trochę luzów do skasowania.
Z fabrycznego RWS-a strzela całkiem nieźle.
Nie chciał bym go bardzo wysilać i szukam proszku który da w miarę dobrą prędkość dla tej kuli bez dochodzenia do maksymalnych ciśnień i tu w QL zobaczyłem proch RELODER 25. Wychodzi 100% wypełnienia 99% spalania i v około 775 m/s, cisnienie po środku żółtego pola. W praktyce v 730 m/s mi wystarczy bo strzał raczej z max 100m.
Nie mam doświadczenia i tu pytanie czy to będzie dobre/bezpieczne połączenie ?
GEER
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:35
Lokalizacja: Kielce

Post autor: GEER »

Reloder 25 to proch wolny do wszelakich ultra, hiper i innych magnumów.
Nienajlepszy wybór do 7x64(65).
Ja bym go nie uzył.
Nie mam akurat w tym komputerze QL.
Podejrzewam że możesz " pluć ogniem" - czyli nie będziesz dopalał prochu .
Sprawdź okienko " Amount of propellant burnt"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

QL pokazuje że procent spalania jest na poziomie 99%. A „krzywa „ z wykresem ciśnienia a raczej jej czubek jest taki mniej „ostry „ (rozciągnięty w czasie) niż innych które sprawdzałem.
Trochę mam mało oficjalnych danych na temat tego kalibru. W moim manualu nie mam tabel 7x65r (speer) i jak się pytałem to w hornady/nosler/sierra też nie ma.
Jedyne co znalazłem to :

http://www.thestalkingdirectory.co.uk/s ... hts-please


Może ma ktoś wiecej oficjalnych danych na jego temat?
Badr
Posty: 142
Rejestracja: piątek, 01 marca 2013, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Badr »

W manualu Hornady polecane prochy (przy kuli 175 gr) to IMR 4064, IMR 4350, IMR 4831. Zaznaczam, że jest to edycja 4 manuala.
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

Symulowałem IMR 4350 w QL i dla kuli 175 gr wypada słabo. Wypełnienie było by w granicy 90-92% i ogien z lufy:)

Miałem okazje strzelić z takiej amunicji wieczorem z ambony.
Patrząc przez lunetę , uczucie takie jak by ktoś w ciemnym pokoju dał mi po oczach lampą błyskową z aparatu. Nie polecam.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Koledzy,
Może trochę nie na temat ale.... :wink:
Nie podchodźcie z takim "zaufaniem" do QL-a....
Program jest czysto teoretyczny,bardzo często myli się i przekłamuje dane....
Orientacyjnie i owszem można w niego popatrzeć...
Z prędkościami pocisków i spalaniem prochu różnie bywa o czym przekonałem się na własnej skórze :)
Pozdrawiam
Maciek
Sebin83
Posty: 190
Rejestracja: piątek, 14 października 2011, 20:28
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Sebin83 »

Witam!!

H Hybrid 100V dał mi całkiem fajne wyniki do polowania z kulą 173,175grs
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

Do QL podchodzę z rezerwą.
Jak robiłem dla 308w to postudiowałem najpierw manuale jaki podają start i max dla danego proszku i masy kuli a dopiero potem sypałem do łuski.
Tu mam problem bo praktycznie brak danych z manuali i nie mam z czym porównać.
Natomiast co do QL to jeśli nawet trochę przekłamuje to na pewno zawęża pole poszukiwań.
Jak od tego odejmiemy proszki których się obecnie nie da dostać to zostaje 1-2 do wyboru.
Jak mi pokazuje że np. IMR4350 wypełnienie 90-92 % i maksymalne ciśnienie + ogień z lufy to nie zamierzam tego sprawdzać doświadczalnie. Wole taki gdzie pokaże to co chce uzyskać.
Nawet jak przekłamie o 5% to i tak się zmieszczę w granicach tolerancji.
Tylko najważniejsze mi się wydaje dla bezpieczeństwa skonfrontować wyniki ze sprawdzonym manualem dla podobnych parametrów proch + masa kuli.

PS.

Elaboruje od bardzo niedawna(nie cały rok) .Ostatnio spotkałem na strzelnicy osobę która robi to jeszcze krócej . Kolega testował swoją elaboracje i z rozmowy wynikało że słabo mu to idzie. Na pytanie jaki proch i dlaczego ten padła odpowiedz: „ bo taki mi sprzedali”
Dla mnie takie podejście do tematu to dramat. Według mnie w elaboracji trzeba być świadomym co ,jak i dlaczego się robi bo doświadczenie przychodzi zazwyczaj po chwili w której go najbardziej potrzebowaliśmy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

W moim przypadku sprawdził się Vv N-160. HDY 154 GR SP latają i kładą zwierza cudownie. Wspomniana sierra też powinna.
Załączniki
Zdj_cie000.jpg
Zdj_cie000.jpg (24.68 KiB) Przejrzano 606 razy
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Pasjonat, jeśli zamieszczone zdjęcie ma udowodnić tezę dobrej jakości elaboracji, to mnie nie przekonujesz. Dwa strzały w grupie jak dla mnie nic nie udowadniają.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
krzysztof farana
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2012, 15:37
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: krzysztof farana »

Witam u mnie rewelacyjnie lata Hybrid 100V pocisk Hornady Interlok RN 175 gr tylko teraz kłopot z powodu braku pocisków i nikt nie potrafi odpowiedzieć kiedy będzie można kupić.
Przy okazji zapytam czy ktoś nie ma wiadomości gdzie takowe kupić.
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

P_iter nie taki zamiar miałem. Nie chcę niczego udowadniać, bo się po prostu nie da. Ja strzeliłem ostatnimi dwoma jakie zostały w opakowaniu , tarcze przyjechały a obecny ze mną Kolega zrobił zdjęcie i przesłał mi mms-em i tak trafiło do mnie. Takie zawsze są wyniki tej elaboracji i na to nic nie poradzę. szkoda utylizować do papieru. Nie mam zwyczaju fotografować tarcz, bo i po co?

P.S.
A może ktoś podpowie jak udowodnić dobre skupienie pocisków na tym portalu? Spróbuje to ogarnąć.
marko 1971
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2012, 15:50
Lokalizacja: POZNAŃ

Post autor: marko 1971 »

W 7x64 używam Hybrid 100 i pocisk Sako 170 gr. błysku w nocy nie zauważyłem a skupienie ok. 30mm. Do polowania super zestaw.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

pasjonat pisze: A może ktoś podpowie jak udowodnić dobre skupienie pocisków na tym portalu? Spróbuje to ogarnąć.
Daj spokój,nie ma czego udowadniać bo za nim doszedłeś do tej naważki to nie jedną dziurkę zrobiłeś w papierze :wink:
Piotrusiowi chodziło o to,że "trzeba strzelić 4-5 razy co jest bardziej miarodajne od dwóch strzałów :roll:
Mnie tez się zdarza co jakiś czas strzelić ze sprawdzonej naważki raz albo dwa :)
Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ