Wysokosc "sufitu"...

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Wysokosc "sufitu"...

Post autor: wozzi »

Mam następujący problem: nie wiem, jak wysoko powinien się znajdować "sufit", aby strzelając z .22lr (amunicja standardowa, nie HV) na 300m, pocisk o niego nie zaczepił... Nie, nie robię sobie "jaj". :lol: Z braku możliwości treningu na większe dystanse niż 300m chce zrobić symulacje strzelając z .22lr na owe 300m. Problemem jest jednak, iż w Niemczech strzelnice maja przesłony, zabezpieczające przed strzałem powyżej kulołapu. Jeżeli alby wejść na tarcze będę musiał celować tak wysoko, ze pociski trafia osłony, to mogę sobie zakup .22lr darować...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Ten sufit to będzie musiał być strasznie wysoko, zobacz sam.
http://www.shooterscalculator.com/balli ... -chart.php
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dzięki, tylko ze opad pocisku nie jest równy temu, jaka maksymalna wysokość pocisk osiągnie... To by było za łatwe. :D Pewnie odpowiada on temu, co się uzyska przeciągając na tym wykresie prosta od punktu strzału do 300m i licząc odległość do najdalej od tej prostej oddalonego punkt powyżej... Tylko jak to sensownie zrobić? Właściwie to chciałem wziąć .22 hornet, ale to nie jest kaliber sportowy i mogę mieć problemy z uzasadnieniem...

Edith jest zdania, ze mam: Dzięki Twojemu linkowi protestowałem trochę i doznałem olśnienia :lol: Przecież jak podam, ze bron jest wstrzelana na 300m, to dostane obliczenie przewyższenia na odcinku 0-300m, czy raczej 330 yardów. Wychodzi, ze max. przewyższenie wynosi ok. 73 cali, czyli poniżej 2m. :D "Sufit" jest sporo wyżej! Chyba się zacznę za jakimś sensownym i tanim karabinkiem w .22lr rozglądać... Dziękuję! Jakbym gdzieś robił błąd w rozumowaniu, to dajcie znać...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
nosu
Posty: 106
Rejestracja: czwartek, 27 października 2011, 21:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: nosu »

http://www.lowiecki.pl/strzelectwo/ammo/norma/index.php , 22lr znajdziesz w nabojach wyczynowych.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

wozzi pisze:Dzięki, tylko ze opad pocisku nie jest równy temu, jaka maksymalna wysokość pocisk osiągnie... To by było za łatwe. :D Pewnie odpowiada on temu, co się uzyska przeciągając na tym wykresie prosta od punktu strzału do 300m i licząc odległość do najdalej od tej prostej oddalonego punkt powyżej... Tylko jak to sensownie zrobić? Właściwie to chciałem wziąć .22 hornet, ale to nie jest kaliber sportowy i mogę mieć problemy z uzasadnieniem...

Edith jest zdania, ze mam: Dzięki Twojemu linkowi protestowałem trochę i doznałem olśnienia :lol: Przecież jak podam, ze bron jest wstrzelana na 300m, to dostane obliczenie przewyższenia na odcinku 0-300m, czy raczej 330 yardów. Wychodzi, ze max. przewyższenie wynosi ok. 73 cali, czyli poniżej 2m. :D "Sufit" jest sporo wyżej! Chyba się zacznę za jakimś sensownym i tanim karabinkiem w .22lr rozglądać... Dziękuję! Jakbym gdzieś robił błąd w rozumowaniu, to dajcie znać...
IMO nic dodać nic ująć. Srodkowa przesłona musi mieć najwyższe okienko - im bliżej lufy i tarczy tym może mieć mniejsze :D
forester
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wszystkie są na tej samej wysokości, ale to będą minimum 3 metry. Jak znajdę jakąś fotkę, to wstawię...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ