Proch do 308 win lufa 600 mm skok 11 pocisk lapua D46 185 g

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Proch do 308 win lufa 600 mm skok 11 pocisk lapua D46 185 g

Post autor: Stanisław »

Proszę o pomoc w dobraniu prochu jak w temacie z dostępnych VV 140/150 lub 540/550 lub inny z uwzględnieniem niedostępnych zastaniawiałem się nad aliantem relod 15. Może ktoś ma inne pomysły. :-k
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

Najlepsze spalanie będzie miał N140 / N540 ale V0 będzie się kręciło do 800m/s
zostawiając zapas bezpieczeństwa.Największą szybkość da Re15 bez problemu 820m/s
z sporym zapasem bezpieczeństwa ale też Re17 spalanie podobne, pow. 98% i V0 830m/s z sporym
zapasem do max ciśnienia.Tak ze zobacz co masz lepiej dostępne i wtedy się policzy jeszcze raz.
Wspomnę jeszcze o Ramshot Biggame ale któryś z kolegów dał info że to kiepskie proszki...
Ja niestety zamówiłem i coś więcej będę wiedział jak przetestuję.
...
Jan Z.
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jan Z. »

seBOOL, założyłeś milcząco, że Stanisławowi chodzi o Vo.
Nie rozumiem tego parcia aby w każdym kalibrze wycisnąć maxa tzn maksymalną możliwą prędkość a nawet jak nie maxa to coś pod czubkiem.

(Uważam, że jeżeli szuka ktoś niezwykłych prędkości to najlepiej......... zmienić kaliber na szybszy. To samo dotyczy energii i innych parametrów, na których może komuś zależeć. W pierwszym rzędzie należy znaleźć odpowiedni kaliber......)

Tymczasem, czy to do celów łowieckich czy nawet szukając skupienia bardzo dobre, żeby nie powiedzieć najlepsze efekty dają loady i parametry średnie (też zdarzają się wyjątki i ciekawe efekty uzyskuje się niekiedy na słabych, niekiedy silnych loadach )

Tutaj fajnie byłoby aby Stanisław prosząc o dobór prochu sprecyzował co chce strzelać (konkurencja, zastosowanie etc.)

DB.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Jan Z. pisze: Tymczasem, czy to do celów łowieckich czy nawet szukając skupienia bardzo dobre, żeby nie powiedzieć najlepsze efekty dają loady i parametry średnie (też zdarzają się wyjątki i ciekawe efekty uzyskuje się niekiedy na słabych, niekiedy silnych loadach )
W mojej broni, przeważnie, obiecujące skupienia uzyskiwałem w pobliżu maksymalnej i minimalnej naważki. O ile na początku swojej drogi elaboracyjnej wybierałem silniejszą i szybszą opcję, to teraz stanowczo wybieram łagodniejszy wariant. Muszę jednak przyznać, że kalibry których używam mają spory zapas mocy i dla strzelanej zwierzyny nie ma znaczenia czy dostanie ze słabszego czy mocniejszego zasypu.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
seBOOL
Posty: 588
Rejestracja: środa, 26 września 2012, 21:11
Lokalizacja: Śrem Wlkp

Post autor: seBOOL »

To było bardziej zobrazowanie tych proszków niż namawianie na największą szybkość.
To mi się wydaje oczywiste że nabój musi być zrobiony do konkretnego celu a i różne
lufy różnie pracują przy nawet takiej samej V0 niekoniecznie wyciśniętej na max.
Ale to też prawda że nie mam pojęcia do jakiego strzelania kolega się przymierza i oparłem
się na swoich doświadczeniach.Z mojego karabinu najlepsze efekty mam na 100-300m kiedy
pocisk ma właśnie koło 820m/s ale też jest lżejszy.Nie jestem na tyle dobrze obeznany żeby powiedzieć który
proszek jest najlepszy że np Ramshot top kaszana a inny jest super...Mogę tylko obrazować za pomocą QL.
Jeśli byłby to pocisk do celów łowieckich pewnie poszukałbym na stronie producenta jaką prędkość
zaleca aby pocisk był najbardziej skuteczny.
Natomiast pocisk który podał kolega to raczej pocisk do dalekich strzałów więc trochę tym się kierowałem... :-k
...
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

seBOOL masz dobrą intuicję d 46 zamierzam używać do spotu jako uzupełnienie do lock base 150 grn i scenara sj 155. robię je na vagrcie, którego nie ma :( dlatego nowy proch i nowy pocisk. nie ma tego złego...
ODPOWIEDZ