Łuska wzorcowa Hornady

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
JanMaz
Posty: 493
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 19:47
Lokalizacja: Strzelno

Łuska wzorcowa Hornady

Post autor: JanMaz »

Nawiązując do tematu z działu Pchli Targ http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=2440,
mam pytanie czy ktoś dorabiał taką łuskę i wie jaki rozmiar ma gwint wewnętrzny.
Pozdrawiam JanMaz
frugo
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: frugo »

Pamietam, ze byl to jakis nietypowy gwint, i nie moglem dostac nigdzie takiego gwintownika, wiec dalem znajomemu tokarzowi luske wraz z tym urzadzonkiem i zrobil mi odpowiedni gwint samemu...
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

A co z długością łuski
W łusce wzorcowej Hornadego którą posiadam kal. 308 win długość wynosi 2,005” czyli tyle ile zaleca manual.
Tak sobie myślę jeśli łuska ma służyć do pomiaru odległości do gwintu to nie ma znaczenia wszystko reguluje czubek oby łuska nie przekraczała max wymiaru.
Jeśli ma służyć do ustawiania trymera to przestroga ze strony laika np. w trymeże Hornadego łuska blokuje się na dnie gniazda spłonki i stosowanie łuski wzorcowej odpada. Owszem łuskę możemy zablokować bez problemu ale po trymowaniu jest krótsza o około 5 mm.
Darek
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Witam,

może jednak ktoś ma dokładne dane tego gwintu, bo mnie wychodzi jakieś 5/16" i 36 zwojów. Tak na szybko patrząc w necie nic nie znalazłem.
Wojtek
Posty: 374
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Kiedyś ten gwint "rozebrałem" ale już dokładnie nie pamiętam. Pewne jest to że jest to gwint mało spotykany w handlu - mam na myśli narzynki czy gwintowniki. Jego nazwa to chyba gwint amerykański zunifikowany specjalny UNS.
Może tutaj coś dobierzesz: http://www.gwintowniki-produkcja.pl/gwi ... tAod9RQA6Q
JanMaz, może pamiętasz jaki to był?
DB
SP9IUM
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Mam też dorabiane rzeczy. Zadzwonię dziś do kumpla, który mi to robił i dam znać. Jeśli nie pamięta, to skoczę do niego po wymiar, ale dopiero w poniedziałek, no chyba, że ktoś wcześniej da odpowiedź :lol:
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Coś nowego w temacie?
MADMAX
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Łuska wzorcowa Hornady kosztuje ok. 25 zł. Czy to ta kwota jest powodem Waszych rozważań, czy też chodzi o sam fakt możliwości wykonania tego we własnym zakresie mimo iż koszty będą wyższe, a efekt nie lepszy ?
frugo
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: frugo »

przyczyn moze byc wiele....

ja mam zaciasna komore na luske wzorcowa Hornady i lezy mi ona w pudelku, innym powodem moze byc posiadanie jakiegos zadkiego kalibru i problem z jej dostepnoscia w tym kalibrze.
MADMAX
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Rzadki kaliber jest częściową odpowiedzią na moje pytanie, bo choć i ja mam rzadki kaliber - udało mi się przeformatować łuskę wzorcową. Nie mniej, wiem że jestem szczęściarzem, bo są kalibry w których nie da się tego zrobić.

Ale nadal ta kwestia jest interesująca. Nie każdy potrzebuje łuskę wzorcową do 5.6 x 61R vom Hoffe.

P.S. Łuska wzorcowa Hornady to nominał. Jeśli masz ciaśniejszą komorę, czym robisz FL ?
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Potrzebuję łuskę wzorcową 7,5xx55Swiss. Tu nie chodzi o kasę, lecz o pewną niezależność. Nie wszystko jest w Polsce dostępne. Ściąganie zza oceanu tak drobnej rzeczy, również nie jest uzasadnione finansowo. I najważniejsze-może słabo szukałem ale nie widziałem nigdzie łuski Hornady w interesującym mnie kalibrze
frugo
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: frugo »

MADMAX pisze: P.S. Łuska wzorcowa Hornady to nominał. Jeśli masz ciaśniejszą komorę, czym robisz FL ?
przyznam, ze moze cos byc w tym co napisales, i chodzilo mi to dzis caly dzien po glowie. Probowalem odnalezc ta luske, zeby ja sprawdzic i pomiezyc co z nia bylo nie tak (poniewaz sytuacja miala miejsce w 2011r, i juz nie pamietam dokladnie w czym lezal problem), ale musialem ja "za dobrze" schowac bo mi sie to nie udalo... Jak wpadnie mi w rece, to napisze co i jak..

ps: kupowalem wtedy te luski jeszcze do trzech innych kalibrow i wszystko bylo ok, moze ta jedna byla jakas wadliwa...
MADMAX
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Hornady nie produkuje chyba tej łuski (7,5x55). Ale pewnie da się przeformatować z 6,5x55.

http://sklep.hubertusprohunting.pl/lusk ... rnady.html

Strzelać z tego nie będziesz, cienka ścianka szyjki nie będzie Ci w niczym przeszkadzała. Ja tak zrobiłem i wyszło doskonale.
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Kolega zrobił mi przyrząd do mierzenia i łuski wzorcowe na tokarce. Gwint 8x0,7mm. Kąt typowy 60 stopni. Pewnie nie jest to w 100% ten wymiar (no bo w calach 8mm ma się nijak) ale pasuje do oryginalnych łusek jak ulał.
snajper
Posty: 559
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

mnie wychodzi jakieś 5/16" i 36 zwojów
Dobrze kombinujesz. =D>
5/16"-36 UNS
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Mam ofertę na wykonanie takich gwintowników w cenie 86zł netto/kpl. Cena obowiązuje dla 10 kompletów.Czas wykonania do 5 tygodni.
Niestety jednego kompletu nie chcą robić. Czy ktoś reflektuje?
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

MADMAX pisze:...Strzelać z tego nie będziesz, cienka ścianka szyjki nie będzie Ci w niczym przeszkadzała. Ja tak zrobiłem i wyszło doskonale.
Mam bardzo małe doświadczenie w zmianie formatu łuski. Bardzo chętnie zlecę ten temat kolegom bardziej doświadczonym. Koszty, oczywiście po mojej stronie.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Re: Łuska wzorcowa Hornady

Post autor: andy7 »

JanMaz pisze:Nawiązując do tematu z działu Pchli Targ http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=2440,
mam pytanie czy ktoś dorabiał taką łuskę i wie jaki rozmiar ma gwint wewnętrzny.
Zapytam sie do czego jest Ci to cuo potrzebne ?


Elaborujac masz pelne pole do popisu, chodzi o osadzenie pocisku w lusce.

Mpozesz naciac luske na 4 - 6 czesci, spolerowac Pasta do lakieru pocisk i zobaczyc przy jakiej glebokosci zustawia slady gwintu na Kuli. To jedno - teoretyczne wyjscie.

Duzo leüpszym praktycznym sposobem jest praktyczne sprawdzenie.

Robisz kilka ladunkow o napelnieniu luski co 0,2 grain. Osadzasz pocisk w danej seri / LOT'cie

Fakt, ze jest przy tym sporo zabawy ale efekt jest.

Pytanie czy strzelasz z magazynka, czy ladujesz pojedynczo ?

:wink:
snajper
Posty: 559
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Zapytam sie do czego jest Ci to cuo potrzebne ?
Jezeli mogę odpowiedzieć za kolegę ,to do zmierzenia długości komory.
Mpozesz naciac luske na 4 - 6 czesci, spolerowac Pasta do lakieru pocisk i zobaczyc przy jakiej glebokosci zustawia slady gwintu na Kuli. To jedno - teoretyczne wyjscie.
Stary sposób ,niedokładny,zamiast polerowac wystarczy okopcić.
Duzo leüpszym praktycznym sposobem jest praktyczne sprawdzenie.

Robisz kilka ladunkow o napelnieniu luski co 0,2 grain. Osadzasz pocisk w danej seri / LOT'cie
Jestem ciekawy jak z tego odczytać długość komory :-k
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

snajper pisze: Jestem ciekawy jak z tego odczytać długość komory :-k
Nie zrozum mni ezle, bo nie mam zamiaru wdawac sie w przepychanki czy byc madrzejszy.

Bardziej ciekawil by mnie fakt checi wymierzenia komory - bo jezeli ktos chce to robic, to moim zdaniem musi miec do tego jakies podstawy. Do tej pory slyszalem o jednym przypadku, ze " manufaktura " faktycznie " wyciela " nie ta komore i tej amunicji nie dalo sie do niej wprowadzic.

pozdro

:wink:
Awatar użytkownika
JanMaz
Posty: 493
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 19:47
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: JanMaz »

Wojtek pisze:Kiedyś ten gwint "rozebrałem" ale już dokładnie nie pamiętam. Pewne jest to że jest to gwint mało spotykany w handlu - mam na myśli narzynki czy gwintowniki. Jego nazwa to chyba gwint amerykański zunifikowany specjalny UNS.
Może tutaj coś dobierzesz: http://www.gwintowniki-produkcja.pl/gwi ... tAod9RQA6Q
JanMaz, może pamiętasz jaki to był?
Przepraszam Wojtku ale dopiero teraz przeczytałem wiadomość.
W tej chwili nie pamiętam jaki to gwint, ale tokarz dorabiał gwintownik ( tzn. chyba nóż tokarski aby stworzyć taki gwint)
Obecnie jestem poza domem. Wracam za tydzień, jeśli posiadanym "przymiarem" do gwintów calowych da się zmierzyć to zmierzę i podam.


******************************************************************************************************************************

Ad andy7
andy7 pisze:
JanMaz pisze:Nawiązując do tematu z działu Pchli Targ http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=2440,
mam pytanie czy ktoś dorabiał taką łuskę i wie jaki rozmiar ma gwint wewnętrzny.
Zapytam sie do czego jest Ci to cuo potrzebne ?

Koszt 25 zeta za łuske wzorcową nie znaczy, że ktoś ma sobie jej nie stworzyć ( jak potrzebowałem nie było w sprzedaży).
Potrzebne mi dla samego chcenia. Łatwiej mi po prostu i szybciej sprawdzić maksymalną długość osadzania pocisku.
Chyba w Hornady głupcy nie pracują i stworzyli przyrząd w jakimś celu.
Pozdrawiam JanMaz
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

JanMaz pisze:
Ad andy7
andy7 pisze:
JanMaz pisze:Nawiązując do tematu z działu Pchli Targ http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=2440,
mam pytanie czy ktoś dorabiał taką łuskę i wie jaki rozmiar ma gwint wewnętrzny.
Zapytam sie do czego jest Ci to cuo potrzebne ?

Koszt 25 zeta za łuske wzorcową nie znaczy, że ktoś ma sobie jej nie stworzyć ( jak potrzebowałem nie było w sprzedaży).
Potrzebne mi dla samego chcenia. Łatwiej mi po prostu i szybciej sprawdzić maksymalną długość osadzania pocisku.
Chyba w Hornady głupcy nie pracują i stworzyli przyrząd w jakimś celu.
I wlasnie tej odpowiedzi oczekiwalem.

Oczywiscie rozumiem chec posiadania jakiegos gadget'u

JAk juz ustawisz sobie matryce osadzajaca pocisk w lusce to robisz sobie wlasnie Taki wzorcowy pocisk do pozniejszego ustawienia matrycy, przynajmniej ja tak robie.

W kazdym kalibrze i z kazdym pociskiem mam Taki naboj worcowy.

koszta jedna luska i pocick czyli az 80 groszy. ( z zapasem :mrgreen: )

Przyznaje, ze ten wzorcowy pocisk oszczedza czas ale gdybym mial do kazdego kalibru cos takiego posiadac, to kilka stowek w plecy.

P.S.


Pozdro

:wink:
Awatar użytkownika
JanMaz
Posty: 493
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 19:47
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: JanMaz »

"Przyznaje, ze ten wzorcowy pocisk oszczedza czas ale gdybym mial do kazdego kalibru cos takiego posiadac, to kilka stowek w plecy."

Jak każde hobby jest kosztowne. :)
Pozdrawiam JanMaz
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

JanMaz pisze:
Jak każde hobby jest kosztowne. :)
Zgadzam sie, ale te kilka stowek wole przeznaczyc na cos, co naprawde jest znacznie wazniejsze od tego co wymieniles. Na szczescie kazdy z nas jest inny i kazdy ma inne priorytety.

:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Dokładnie takie gwintowniki 5/16"-36 UNS pasujące do łuski wzorcowej zakupiłem na ebay.co.uk
zapłaciłem za jeden 45,70 zł a za drugi 16,2 zł - bez problemu można takie znaleźć.
Awatar użytkownika
Elaborant
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 06 grudnia 2015, 18:11
Lokalizacja: 100lica
Kontakt:

Post autor: Elaborant »

Witam,
posiadam gwintowniki 5/16x36 i maszyny, które umożliwiają zrobienie łuski wzorcowej do przyrządów pomiarowych Firm Stoney Point i Hornady.
Jeżeli ktoś z Kolegów ma potrzebę posiadania łuski wzorcowej odstrzelonej w swojej komorze czy w nietypowym kalibrze to służę możliwością wykonania takiej usługi.
Szczegóły na PW.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory helica.pl
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

a jakie do wykonania tej usługi potrzeba "maszyny" ?

bo to liczba mnoga i jak można się domyślać muszą być min dwie jakieś maszyny albo więcej.

Nie do końca zrozumiałem pojęcie umożliwiają zrobienie łuski wzorcowej do przyrządów pomiarowych

Czy kolega oferuje wykonanie całej łuski wzorcowej? oraz oferuje dodatkową usługę

ma potrzebę posiadania łuski wzorcowej odstrzelonej w swojej komorze czy w nietypowym kalibrze to służę możliwością wykonania takiej usługi.

czyli wysyłamy do niego łuskę odstrzeloną w naszej komorze a kolega tylko nawierca otwór i gwintuje go gwintownikiem 5/16"-36 UNS
Awatar użytkownika
Elaborant
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 06 grudnia 2015, 18:11
Lokalizacja: 100lica
Kontakt:

Post autor: Elaborant »

Jak to na Forum czepiamy się wszystkiego.
Posiadam kilka maszyn do obróbki skrawaniem i tyle. Łuskę wzorcową można wykonać przy pomocy różnych maszyn a jak się ktoś uprze to i z ręki :wink: .
Pozdrawiam.
Dymogeneratory helica.pl
Awatar użytkownika
Elaborant
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 06 grudnia 2015, 18:11
Lokalizacja: 100lica
Kontakt:

Post autor: Elaborant »

piotrjub pisze:a jakie do wykonania tej usługi potrzeba "maszyny" ?

bo to liczba mnoga i jak można się domyślać muszą być min dwie jakieś maszyny albo więcej.

Nie do końca zrozumiałem pojęcie umożliwiają zrobienie łuski wzorcowej do przyrządów pomiarowych

Czy kolega oferuje wykonanie całej łuski wzorcowej? oraz oferuje dodatkową usługę

ma potrzebę posiadania łuski wzorcowej odstrzelonej w swojej komorze czy w nietypowym kalibrze to służę możliwością wykonania takiej usługi.

czyli wysyłamy do niego łuskę odstrzeloną w naszej komorze a kolega tylko nawierca otwór i gwintuje go gwintownikiem 5/16"-36 UNS
W celu doprecyzowania, nie proponuję wykonania łuski wzorcowej a jedynie usługę nadania gwintu stosownego do wymienionych przyrządów pomiarowych z wykorzystaniem łuski zleceniodawcy.
Pozdrawiam.
Dymogeneratory helica.pl
ODPOWIEDZ