Amunicja 223 Rem

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

D@N
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:36
Lokalizacja: Pomorskie

Amunicja 223 Rem

Post autor: D@N »

Witajcie, wiem, że to forum nie powstało aby dyskutować nad amunicją fabryczną. Jednak w wyniku problemów finansowych nie mogę jeszcze (mam nadzieję, że to się w miarę szybko zmieni) zająć się własną elaboracją i zmuszony jestem do kupienia gotowej amunicji. Doradźcie, proszę, jaką amunicję kupić do CZ 527 kal. 223 Rem Varmint, lufa 610mm gwint 1:9. Dostępna na lokalnym rynku jest tylko 50-55 gr, a ona nie daje nawet w miarę przyzwoitych efektów na papierze. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że żadna amunicja fabryczna nie jest wstanie zadowolić człowieka zajmującego się własną elaboracją :)

Pozdrawiam
Daniel
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....o CZ 527 kal. 223 Rem Varmint, lufa 610mm gwint 1:9.. Pewny jesteś skoku gwintu?
Może przyczyna leży gdzieś indziej? montaż, luneta, brak prześwitu pod lufą, strzelec? Wszystkie znane mi CZ strzelały co najmniej dobrze kazdą amunicją do do 55 grs
Piotr
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

PiotrL - kumpel ma CZ 527 Varmint z lufą 9" ... w sumie Adico chyba też taką ma ... nie wiem czy to czasem nie jest lufa/system która jest montowana w CZ527 Varmint kevlar
Awatar użytkownika
warchlaq
Posty: 150
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Birmingham/Wolverhampton
Kontakt:

Post autor: warchlaq »

Musisz sam znaleźć, nikt Ci nie powie tego, bo reguły nie ma, u mnie np. przy skoku 1:8 bardzo dobrze lata 55grainowa sierra ;)
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Fakt - po 2002 r maja taki skok. To dla mnie zaskoczenie - ale miłe - bo mozna użyć cięższego pocisku i strzelać dalej - ale z kolei do papieru na 100 m - lepszy skok wolniejszy i lekkie pociski...
Piotr
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

PiotrL pisze: To dla mnie zaskoczenie - ale miłe - bo mozna użyć cięższego pocisku i strzelać dalej
Są jednak wyjątki-pamiętasz Scirocco Swift 75grs. w Twoim Savage?
Byłem lekko zszokowany widząc taką rozpierduchę... :lol:
D@N
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:36
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: D@N »

Do wczoraj sam żyłem w przekonaniu, że CZ 527 223 Rem Varmint są tylko 1:12. Jednak po "super precyzyjnych" pomiarach wyszło, iż wycior na długości lufy robi trochę ponad 2,5 obrotu, co wskazuje na 1:9. Przy 1:12 powinien robić 2 obroty. Dobrze to obliczyłem?
Wiem, że amunicję trzeba dobrać samemu. Jednak w obszarze województwa pomorskiego nie mogę nic zdobyć powyżej 55grs, a gdzie tu dopiero mówić np. o 69grs :cry: :bh|:

Pozdrawiam
Daniel
D@N
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:36
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: D@N »

Kupiłem samo żelastwo, ale pewnie chodzi o coś takiego: http://www.cz-usa.com/product_detail.php?id=13
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Skok 1:9 wcale nie gwarantuje tego że broń lepiej strzeli pociskiem 69 grs. Pocisk 55 grs bedzie bardziej stabilny dzieki wiekszej predkosci obrotowej - no chyba ze siła odśrodkowa czy nadstabilnośc zniweluje ten efekt.Wspomniany tutaj mój Savage strzelał praktycznie tak samo - ok 0,6 MOA na 100m-pociskiem 69 grs jak i 55 grs.Różnił się tylko śpt. W przypadku ammo elaborowanej wypracować mozna szybkośc dającą najlepsze parametry skupienia - w ammo fabrycznej pozostaje tylko szukanie na oślep.Znane mi CZ znakomicie strzelały amunicją RWS SG 3,6 g oraz Prvi Partizan SP. Co prawda - elaborowaną lepiej - ale czasem wynikało sie to z teorii - raz zrobiłem drabinkę 18-21grs/ 222rem/ - i z każdą naważką CZ strzelała identycznie
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

CZ 527 (1:12) przeważnie lubi fabrycznego RWS-a. Jednak potwierdza się indywidualizm broni. Moja 527 z RWS-a nawet przyzwoitego skupienia nie miała. Natomiast Lapua z pociskiem 4,5 g Aficionado+ (http://sklep.incorsa.pl/product,281,2660.html)latała całkiem przyzwoicie.
Sam teraz robię z pociskiem Sierra HPBT 52 gr i muszę przyznać, że te są naprawdę dobre. W konkluzji... bez indywidualnego sprawdzenia wiele się nie dowiesz :-k
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

forester
krzys212
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 13:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: krzys212 »

Pierwszy post na forum więc witam serdecznie!!!

ad. D@N
Widzę, że przeżyłeś podobne zdziwienie do mojego;) Też do niedawna myślałem, że mam system od Varminta w Laminacie z gwintem 12 cali.
Pomierzyłem i wyszło 9. Wyjaśniałoby to nawet fakt, że z amo fabrycznej jaką testowałem najlepiej lata ten federal SP-64grs.
( http://www.federalpremium.com/products/ ... .aspx?id=6 )

pozdrawiam
krzys
ODPOWIEDZ