stolik/ławeczka na strzelnicę

Moderatorzy: wierzba, P_iter

adam_g
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 08 kwietnia 2011, 08:15

stolik/ławeczka na strzelnicę

Post autor: adam_g »

Witam Wszystkich :D ,
czy ktoś ma projekt stolika/ławeczki na strzelnicę (najlepiej chociaż z gabarytowymi wymiarami)?
Chodzi mi o "mobilną" wersję, którą można złożyć i wrzucić do bagażnika.
Szukałem w necie, ale albo wpisuję złe hasło w wyszukiwarkach, albo nic takiego tam nie ma.
Dziękuję z góry za pomoc
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Amerykaie takie mają - popatrz na Cabelasie i zrób albo zleć zrobienie. Osobiście myślę ze to bez sensu - albo mobilne i łatwe do wrzucenia do bagażnika - albo solidne i stabilne....
Piotr
adam_g
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 08 kwietnia 2011, 08:15

Post autor: adam_g »

:D jak zwykle można na Ciebie liczyć,
ale czy zawsze robisz wszystko racjonalnie?
a gdzie uciecha z możliwości wykonania czegoś samemu?
wprawdzie strzelnica jest miejscem do strzelania, ale... może być zamknięta, czy też nieczynna z innego powodu, a broń musi być przestrzelana szybko...
a może po długim podchodzie, chcę wygodnie siedzieć w trakcie polowania ;;pelenluz i mieć gdzie postawić Coca colę :evil: , a na ambonie brakuje stoliczka :D
a tak poważnie to dziękuję, tam akurat nie szukałem.
Pozdrawiam
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Nie bawie sie w strzelanie benchrestowe ale do przystrzeliwania broni w lowisku uzywam skladanego stolika zakupionego w castoramie za 60 zl

Pierwotnie byl to skladany scisk stolarski o nazwie BENCH N'VICE- wystarczyło przykrecic mały blat z plyty meblowej do ruchomych szczęk scisku

Stolik latwo sie sklada ,jest stabilny i bez problemow miesci sie w bagazniku
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

adam_g
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 08 kwietnia 2011, 08:15

Post autor: adam_g »

:) dziękuję Koledzy,
Walther, Twój pomysł jest faktycznie praktyczny, a jednocześnie jestem szczęśliwym posiadaczem takiego stolika...
Doskonale czujesz do czego tego potrzebuję :-), ja również nie strzelam długodystansowo, ale jak już się zabieram do strzelania to chcę wiedzieć, że przynajmniej sprzęt jest niezawodny, a reszta zależy ode mnie :D , a ostatnio w trakcie strzelania z maski samochodu doszedłem do wniosku, że to najmniej pewna podstawa pod stojak (pomimo, że umieściłem pod spodem gumę żeby się nie ślizgało)
Pomysły z Midway'a są też dosyć ciekawe
Pozdrawiam
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

A własnie miałem napisac że jak musze sprawdzić to opieram bipod albo worki na masce samochodu... :oops: Jak dotąd sie sprawdzało - auto ciężkie i z praktycznie płaską maską....Ale stolik Walthera wyglada obiecująco
Piotr
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

A mnie mówiono,że broń się przystrzeliwuje nie w łowisku tylko na strzelnicy...
Pozdrawiam
Maciek
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Oczywiście tylko na strzelnicy.
Mój znajomu zrobł taki stolik do polowania na podstawie zdjeć i filmów z youtube i powiem wam że może to nie jest głupia sprawa.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Kolego [-X

My w lowisku nie przystrzeliwujemy broni - my po prostu polujemy :D

a że przy uzyciu stojaka i stolika czasami pudlujemy -trudno 8-)
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

walther pisze: a że przy uzyciu stojaka i stolika czasami pudlujemy -trudno
niestety to prawda. Człowiek rodzi się niedoskonały i taki umiera.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

walther pisze:Nie bawie sie w strzelanie benchrestowe ale do przystrzeliwania broni w lowisku uzywam skladanego stolika zakupionego w castoramie za 60 zl
To ja już nie umiem czytać ze zrozumieniem....ja to pikuś ale czytają to osoby "postronne"...
Pozdrawiam
Maciek
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Niestety - wpis do ksiazki potwierdza że jednak polujemy
Pozdrawiam

tak na marginesie to stolik mam do tego dobry ale warto pomyslec cos nad taboretem -w miekkiej ziemi siada troche

musze cos wymyslic :idea:
adam_g
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 08 kwietnia 2011, 08:15

Post autor: adam_g »

:D widzę, że nie tylko ja miałem problem,
Ad Piotr- maska samochodu jest dość śliska pomimo, że płaska. Sam używam Patrola w jednym z pierwszych wydań (bo K65) :), ale za wysoko żeby usiąść, a wypinać się ... to może być niebezpieczne :twisted: bo nie wiadomo kto Cię zajdzie z tyłu, a poza tym ciężko się go ustawia żeby było bezpiecznie. Nie wspomnę już, że jeżeli będzie ktoś "życzliwy" to powie, że naruszyłem $6 pkt 3 Regulaminu Polowań...

Ad Maciek- przestrzeliwujemy na strzelnicy, to oczywiste, ale pisałem przecież że czasami trzeba gdzieś postawić Colę :D , albo siedząc na polu i czekając na lisa koło dziury jest gdzie rozłożyć Łowca Polskiego :-({|=

Ad. Walther- przysługa za przysługę :) Mnie brakowało stolika, tobie siedzenia :) , ja używam czegoś takiego co można kupić w Lidlu jako ławeczka do pielenia. Dwa w jednym raz siadasz żeby wypocząć, a dwa obracasz i masz podstawkę pod kolanka jak musisz coś np. pielić na grządkach. Zbliża się wiosna więc napewno znowu się pojawi ten sprzęt. Zapewniam, że się nie zapada...

Obrazek
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

mi jako taboret najlepiej się sprawdza stary kręcony taboret ze szpitala, jego główną zaletą jest to że siedzisko jest na śrubie i mozna wysokość sobie wyregulować w zależności od zaistniałej sytuacji, wadą natomiast to że siedzisko jest metalowe - zimno w panią szanowną ale ja sobie przykleiłem kawałek karimaty i jest ok, oraz trochę się zapada w glebie pomogły poszerzane podkładki M20 przyspawane do nóżek no i ten biały kolor w oryginale ale tu pomagają farby w sprayu i ja mam aktualnie w camo.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Na zimę biały jak znalazł :D
forester
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.... Nie wspomnę już, że jeżeli będzie ktoś "życzliwy" to powie, że naruszyłem $6 pkt 3 Regulaminu Polowań...
Może i tak - ale u mnie boją się że trafią w moje ręce więc nie drażnią....
:lol:
Strzelałem albo z bipoda z gumami albo z Caldwellowego restu - nie ślizga mi sie. Z racji tego że było to incydentalne - nie zawracałem sobie głowy optymalizacją....
Piotr
ODPOWIEDZ