Gdzie kupować pociski

Moderatorzy: wierzba, P_iter

KrystianZ
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 27 września 2012, 21:28

Gdzie kupować pociski

Post autor: KrystianZ »

Witam Was wszystkich serdecznie.
Będę wdzięczny za Wasze cenne rady na temat gdzie można kupić w dobry cenach pociski do elaboracji. Na początek będę zaczynał elaborować do 223. Zatem jak możecie podajcie jakieś sklepy, stronki gdzie dobre jakościowo pociski mogę zakupić. Powoli kolekcjonuje sprzęt i chciałbym już mieć wcześniej namiary na sklepy abym mógł kupić gdy już wszystko będzie.
pozdrawiam

ps. chciałem zaznaczyć że sklepy takie jak: incorsa, cel.sklep.pl, parabellum już przejrzałem.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Najprościej odpowiedzieć - gdzie sie da. :D
Jeste jeszcze Hubertus pro Hunting - www.hubertusprohunting.pl
Piotr
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Elaboracja w Polsce jeszcze raczkuje. Na razie niewiele jest sklepów gdzie można kupić proch czy spłonki. Z pociskami jest troszkę lepiej ale oprócz wymienionych przez Ciebie jest jeszcze Hubertus pro Hunting.
Niestety nasze sklepy mają póki co bardzo ograniczony asortyment. Zostaje zakup u sąsiadów np
pilster.de
grauwolf.net
midwaydeutschland.com
diwola24.de
i pewnie jeszcze parę innych. Czasami można trafić coś na egun.de
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.....Z pociskami jest troszkę lepiej ale oprócz wymienionych przez Ciebie jest jeszcze Hubertus pro Hunting....
Pierwszy :lol:
Piotr
KrystianZ
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 27 września 2012, 21:28

Post autor: KrystianZ »

A czy u sąsiadów nie robią problemów z przesyłką pocisków, bo po proch to chyba trzeba osobiście pojechać. Bo ja z pod lublina jestem to na wycieczkę do Niemiec trochę daleko
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

PiotrL pisze:Najprościej odpowiedzieć - gdzie sie da.
Dokładnie jest jak mówisz gdzie się da i jak najtaniej. Najtańsze są stany wszyscy to wiedzą ale nieliczni tam kupują. Przed chwilą zobaczyłem że 20 minut temu kupiłem na egunie 100szt Hornady RN w .264 za 15,50euro plus 5euro wysyłka. W Hubertusie 145zł plus ewentualna wysyłka. Jak by nie liczyć mogę przepić teraz 60zł bez uszczerbku dla mojego portfela. Z wątrobą to już inna sprawa.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

KrystianZ pisze:A czy u sąsiadów nie robią problemów z przesyłką pocisków, bo po proch to chyba trzeba osobiście pojechać. Bo ja z pod lublina jestem to na wycieczkę do Niemiec trochę daleko
Z pociskami nie ma żadnych problemów co prawda zapytają jak się nazywasz ale tylko dlatego że muszą zaadresować przesyłkę. Oczywiście są problemy bo przelewy zagraniczne są drogie a i przesyłki międzynarodowe nie są najtańsze. Jednej czy dwóch paczek nie opłaca się wysyłać. Czasami organizujemy wspólne zakupy w niemczech. Właśnie w zeszłym tygodniu koledzy dostali swoje zakupy od Grauwolfa. Jest szansa że w niedługim czasie będziemy kupować u diwola24.de.
Kolega radnym chce zorganizować takie zakupy a ja obiecałem pomóc mu logistycznie. Jeżeli coś zainteresowałoby Cię w ofercie sklepu skontaktuj się z kolegą radnym z tego co wiem ma jeszcze parę kilo zapasu.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Mogę dodać, że pociski Normy można kupić w Artemixie w Warszawie.
Nie ma o tym nawet wzmianki na ich stronie internetowej ale w sprzedaży są.
Kupowałem niedawno Vulkan do 7 mm za 262 zł/100 sztuk.
Zawsze można zadzwonić i popytać choćby dla porównania z cenami za granicą.
Pozdrawiam, Tomek
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

I bardzo dobrze że norme też można dostać w Polsce. Cena 2,62 jest bardzo dobra. Taniej to można jedynie okazyjnie kupić na egunie ale też nie za bardzo bo to są dość chodliwe pociski. Ja jestem za tym żebyśmy kupowali w Polsce jednak sprzedawcy muszę się bardziej starać bo czasami ceny są zbyt wysokie no i asortyment pozostawia dużo do życzenia. Ogólnie można jednak powiedzieć że idzie w dobrą stronę. Tak trzymać panowie.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Trudno im sprostac konkurencji jaka im robisz Kolego winek 64
Oni musza jeszcze zapłacjć podatki i ZUS o czynszach za lokale nie wspominajac ](*,)
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

ZUS to ja też płacę i na to nie ma rady. Co do podatków to płacą jak sprzedają i zarobią. Jak nie będą sprzedawać i zarabiać to nie będą musieli płacić podatków. A ja im żadnej konkurencji nie robię za granicą kupuje zazwyczaj to co i tak jest w Polsce niedostępne. Innym tematem jest egun ale tam się kupuje okazyjnie.
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

walther pisze:Trudno im sprostac konkurencji jaka im robisz Kolego winek 64
Oni musza jeszcze zapłacjć podatki i ZUS o czynszach za lokale nie wspominajac ](*,)
Nie przesadzaj, niemiecki sprzedawca też ponosi koszty i opłaca mu się sprzedawać taniej niż naszym. Ja rozumiem że to większy rynek zbytu więc i popyt pewno adekwatny do rynku ale czasami marże polskich sprzedawców są poniżej pasa. Na szczęście dla nas pojawiły się w Polsce nowe firmy które wyznają metodę jedzenia małą łyżeczką a nie chochlą.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Koledzy,
Kolega pytał gdzie w PL można kupić pociski ;)
Proponuję : http://www.besthunters.pl/
i jeszcze zapomniałem :
http://www.cel.sklep.pl/
Pozdrawiam
Maciek
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

wierzba
Zarzuć jeszcze tekst o wędce -"mała łyzeczka "jest niekompletna bez tego tekstu :whistle:
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

walther,
Mam prośbę do Ciebie:Zmień swój sposób bycia na tym forum ....
Nie przenoś tu klimatów z zielonego...
Jak już koniecznie musisz coś "zarzucić" to zrób to na temat nie robiąc personalnych "wycieczek" do Forumowiczów...

p.s.Przepraszam Kolegów i autora wątku za OT
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Kosmaty
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:25

Post autor: Kosmaty »

Kosmaty
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1455
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Od kolegi dostałem taką informację

Komponenty : www.korsholm.dk
folder - jagt, zakladka - genladning.
Ceny jakie dostalismy to :
dla kalibru 308 : RWS KS 165 gr i 201 gr po 130 zl/50 szt., DK 165 gr po 136 zl/50 szt., Hornady RN 220 gr po 128 zl/100 szt.,
dla kalibru 7mm Hornady RN 175 gr po 93 zl/100 szt. i do 243 Win Hornady A-Max 105 gr po 93 zl/100 szt.

Dali im na pociski Lapua Sierra i RWS 30% rabatu, Hornady i inne amerykańskie 20% rabatu

Ceny jakie podał to już po rabacie z transportem ale szczegółów zamówienia nie znam, wspomniał że zna właścicieli
i nie wiem na ile ceny były zależne od tego.
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Ja miałem niestety niemiłe doświadczenie z tym sklepem: www.korsholm.dk
Zapłaciłem kartą VISA za zakupy na ich stronie, kilka dni minęło kwota ok.1500Euro została pobrana z mojej karty a informacji o przesyłce nie było, wysłałem kilka maili do tego sklepu jednak bez odpowiedzi. Dzwoniąc bezpośrednio do sklepu pojawił się kolejny problem z komunikacją, łamany angielski znało tylko kilku pracowników, po długim czasie udało się ustalić, że moje zamówienie zostało przyjęte, ale ich księgowa nie otrzymała pieniędzy. Pomyślałem, że to wina mojego banku, ale mieszkam zagranicą i bank mam solidny więc poinformowali mnie, że pieniądze sklep korsholm już dawno otrzymał i tak codziennie dzwoniłem do tego sklepu i za każdym razem opowiadałem tą samą historie o moim zamówieniu, po miesiącu dzwoniłem już co kilka dni pytając czy pieniądze się odnalazły, za każdym razem słyszałem, że nie. Po 2 miesiącach zwróciłem się do mojego banku o zwrot kwoty za jaką zrobiłem zakupy w tym sklepie, reklamacja została przyjęta i za 2 dni bank zwrócił mi całą sumę. I tu kolejna niespodzianka prawdopodobnie po interwencji mojego banku sklep korsholm napisał do mnie maila, że jednak otrzymali moje pieniądze i wysyłają towar, wstrzymałem się jeszcze do momentu otrzymania przesyłki i zwróciłem pieniądze mojemu bankowi. Wszytko to trwało ponad 3 miesiące.

Może to tylko ja miałem pecha i był to zbieg nieszczęśliwych wypadków, ale kosztowało mnie to trochę zdrowia i czasu, mam nadzieję, że inni Koledzy będą mieli więcej szczęścia.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Witam.
Jeszcze raz w sprawie pocisków NORMA w Artemixie w Warszawie.
Byłem u nich w czwartek. Wybór pocisków bardzo duży ale przed wszystim ma byc niedługo zaktualizowana ich strona internetowa i informacja o pociskach ma już byc na niej umieszczona.
Ceny mają konkurencyjne więc warto pytać - na razie tylko telefonicznie.
Pozdrawiam, Tomek
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Faktycznie przeczytałęm na forum informacje o tym że w artemiksie są dostępne pociski Normy. Na stronie internetowej nic nie znalazłem więc zadzwoniłem. Mają Alaskę, Vulcana, Oryxa w cenach okolo 300-330zł za 100szt w kalibrach około 7mm i około 380zł za 9,3mm. Cena jest przyzwoita i w Niemczech trudno jest kupić te pociski taniej .
Awatar użytkownika
dr22
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 05 stycznia 2013, 18:11
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: dr22 »

jeśli kogoś interesuje to mam kawałek oferty artemixu:

,224: za 100szt
SP 50gr 191zł
SP 62gr 193
Oryx 55gr 271

,308: za 100szt
Sierra DL 168gr 324zł
Oryx 180 331
Oryx 200 306
Alaska 180 332
Vulkan 180gr 293

9,3 (,365):
Vulkan 232gr 384zł za 100szt
Oryx 232 415 za 100szt
Oryx 285 216 za 50szt
Oryx 325 260 za 50szt
Alaska 285 195 za 50szt

ceny w porównaniu z niemieckimi sklepami naprawdę konkurencyjne. raczej nie opłaca się ściągać :)
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

I tak powoli idziemy do normalności, dlaczego mimo tego że niemcy zarabiają 2-4 krotnie więcej od nas to wydają zdecydowanie mniej za ten sam towar.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

winek64 pisze:I tak powoli idziemy do normalności,
Dotąd się w pełni zgadzam...
winek64 pisze: dlaczego mimo tego że Niemcy zarabiają 2-4 krotnie więcej od nas to wydają zdecydowanie mniej za ten sam towar.
Tu już nie całkiem, ale ten temat byłby całkiem OT. :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Wozzi wiem że ten temat wybiega trochę poza elaborację ale z czym się nie zgadzasz z tym że 2-4 krotnie więcej niemcy zarabiają od polaków . No może przesadziłem bo ja dobrze policzyć to jest x6.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Winek, jak to mówią: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, czy jakoś tak... :wink: Faktem jest, ze Niemcy ogólnie zarabiają więcej... jeśli bierze się pod uwagę tylko i wyłącznie zarobki brutto i przelicznik ok. 1&#8364; do 4 PLN. Problem polega na tym, ze płacić tez muszą/musimy w &#8364;, czy jak to tutaj się potocznie mówi "Teuro" (od "teuer", czyli "drogo"). Jestem pewien, ze przeciętna zarobków w Niemczech po odjęciu przeciętnej wydatków jest większa niż ten sam rachunek w Polsce, ale... maksymalna zarobków jest również większa i to chyba niewspółmiernie... Mam na myśli liczbę milionerów (w Euro) w Niemczech. To oni podnoszą średnią, nie przyczyniając się zbytnio do wzrostu przychodu narodowego, czy jak to się tam nazywa, bo mając tyle pieniędzy stać ich na to, aby je bezpodatkowo ulokować. "Dojeni" są wszyscy inni... Jedyną miarodajną skalą porównawczą byłoby porównanie pewnej ścisłe określonej grupy zawodowej z uwzględnieniem ich zarobków i wydatków.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Pewnie w pewnym stopniu masz rację ale nie znam ani jenego niemca który przyjechałby do Polski żeby tu żyć i zarabiać a za to znam wielu polaków którzy pojechali szukać szczęścia w Niemczech i innych krajach starej unii.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

W pewnym sensie koszty utrzymania to pojecie bardzo wzgledne
Kupujac te same towary spozywcze w Niemczech wydamy mniej pieniedzy nawet w "Ojro"

a ze jednak kraj to bogatszy to i mozliwosci wydatkowania pieniedzy wieksze w pewnym sensie :D
ODPOWIEDZ