Pierwsze Breneki

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Pierwsze Breneki

Post autor: Horndy »

Posiadam spłonki CCI 209 , proch Hodgen TITE WAD, breneki W-8 32gr. z stabilizatorem plastikowym, łuski z odzysku Pionki plus
Maja koledzy jakieś dane naważek jakie zastosować i prędkości Vo
I jeszcze jedno pytanie czy używać przebitek filcowych pomiędzy proch a stabilizator

Pozdrawiam
marksman
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 18 marca 2011, 17:52

Post autor: marksman »

Witam
Mam sporo danych i mogę Ci poszukać danych naważek, tylko potrzebuję fotki stabilizatora.Teoretycznie też jest ważny typ łuski.
Ja do swoich brenek nie stosuję przebitek filcowych, latają one w koszyczku od śrutu, i rozpędzam je max do 1500 f/s, przy masie 28 gram pocisku, proch to accurate nr.5 38gr i zamykam na gwiazdę.
Do treningu i zabawy sypię mniej prochu: 25gr. i latają ok.
Obrazek
Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Post autor: Horndy »

Jak masz jakieś dane to bardzo chętnie
Breneki są powlekane powłoką lakierniczą piecową stabilizator jak na zdjęciu
Obrazek


A łuski z odzysku takie:

Obrazek

Tak myślę żeby spróbować SLUG w sabocie 28,5g
http://www.skawinski.pl/home/obiekt/492
i wtedy będę miał porównanie które lepiej latają

Broń z jakiej strzelam to IZH 27 Sporting 12/76
marksman
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 18 marca 2011, 17:52

Post autor: marksman »

Slugi te z odnośnika są brenekami przeznaczonymi z reguły do luf gwintowanch, w gładkolufowych trochę sieją.
Poszukałem trochę i niestety dużo informacji dla tego prochu nie znalazłem, głównie dlatego że do elaboracji brenek stosuje się z reguły wolniejszy proch.
Jedyna wzmianka na temat Twojego prochu i wagi sluga bez koszyka to: rozpędzamy max. do 1220 f/s przy 15grainach prochu ( breneki typu foster najczęściej są rozpędzane do tej +/- prędkości)
Ja bym bezpiecznie zaczął od 10 grain i zmierzył prędkość.
Jeżeli stosujesz zamknięcie typu roll crimp to pamiętaj że powoduje wytworzenie większego ciśnienia.
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Cieszę się niezmiernie, że ktoś jeszcze na tym padole zajmuje się elaboracją gładkiej lufy. :halo-
Od jakiegoś czasu elaboruję, a raczej raczkuję w temacie elaboracji śrutu.Ammo przeznaczone wyłącznie na strzelnicę - skeet, trap.
Wkrótce dotrze do mnie taki oto program kalkulacyjny ;
http://www.precisionreloading.com/mm5/m ... D_MAN_SHOT
Chętnie wtedy podzielę się z Kolegami danymi elaboracji.
wodnikszuwarek
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 21:29
Lokalizacja: południe Polski

Post autor: wodnikszuwarek »

jeszcze jedno pytanie czy używać przebitek filcowych pomiędzy proch a stabilizator
To zależy jak głęboko po wsypaniu prochu wejdzie pocisk z stabilizatorem .Te pociski które sa na zdjęciu powyżej w moim przypadku za głęboko wchodzą i zawinięta gwiazdka jest kiepska .
Stosuje proch SO 20 i na niego daje przybitki filcowe .
Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Post autor: Horndy »

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 07 maja 2012, 20:20 przez Horndy, łącznie zmieniany 1 raz.
Horndy
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 30 lipca 2010, 18:57

Post autor: Horndy »

Zdjęcie z opakowania na proch
Jeżeli dobrze rozszyfrowałem to lewa cześć zdjęcia przedstawia max. naważki dla 32gramm śrutu i uzyskamy wtedy prędkość 1200FPS czyli 366m/s
Czyli dla brenek ciśnienie przetłaczania pocisku będzie większe i trzeba obniżyć naważki

Marksman
Chyba masz racje. To jest za szybki proch. Pospieszyłem się z zakupem z założenia miałem robić Breneki 28-32 gr. i śrut na polowanie 35-38gr.

Było kupić ALLIANT Bullseye
](*,)
ODPOWIEDZ