Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Myjka ultradźwiękowa
Idź do strony 1, 2  Następny
Myjka ultradźwiękowa
dr22
Odpowiedz z cytatem
Witam.
Mam pytanie odnośnie myjki. Dzisiaj zrobiłem doświadczenie i wrzuciłem 20 łusek do myjki ultradźwiękowej. Jako płyn zalałem ocet z wodą (5%) + troszkę płynu do mycia naczyń według receptury z jakiegoś postu. Efekt średni - spodziewałem się lepszego.
Jakie płyny stosujecie? Czy może jakiś gotowy koncentrat.
No i jeszcze rozumiem że można łuski wypolerować w tumblerze. Co proponujecie - orzecha czy kukurydze?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty dr22Wyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduTelefony
Re: Myjka ultradźwiękowa
P_iter
Odpowiedz z cytatem
dr22 napisał:

Jakie płyny stosujecie?

Cilit - kamień i rdza. Nie przesadź tylko z ilością.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
dr22
Odpowiedz z cytatem
tzn. jak ilość powiedzmy na litr wody ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty dr22Wyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraGaduGaduTelefony
dr22
Odpowiedz z cytatem
Dzisiaj kolejne doświadczenie z myciem łusek.

Pierwsza próba - litr wody + 50ml cilitu + 30 minut w myjce
Druga próba - kilka łusek na 5 minut do cilitu + później 15 minut w myjce

Obydwie próby rezultat gorszy od wczorajszego - woda z octem i płyn do mycia naczyń

W przeciwieństwie do wczorajszych nawet w kanałach po spłonce pozostał w obydwu przypadkach czarny "nagar". Po włożeniu wacika do środka cały czarny, więc chyba nie są one dobrze umyte.

Ma może ktoś jeszcze jakiś dobry pomysł ? A może ktoś stosował koncentrat do mycia w myjkach? Jak efekty?
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Cylit jest środkiem do oczyszczenia miedzi z tlenków i nagarow. Z tłuszczem już tak dobrze sobie nie radzi. Dlatego dodaje zwykły detergent do mycia naczyń.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty P_iterWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGadu
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Aaa . To ma być kamień i rdza. Nie inny.

dr22
Odpowiedz z cytatem
Taki właśnie dodałem - Cilit kamień i rdza - tylko czemu jeszcze płyn na tłuszcz? przecież w środku nic takiego nie ma (przynajmniej tak mi się wydaje Very Happy ) a w dodatek na szyjce od środka widać troszkę rdzy.

PS. Jakie proporcje Cilitu i płynu dajesz ?
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Na litr wody nakrętke od butelki cylitu. Już w takim roztworze łuski wyraźnie nabierają połysku. Nawet bez myjki.

dr22
Odpowiedz z cytatem
No ale nie chodzi w myciu chyba tylko o połysk zewnętrzny, tylko o wyczyszczenie w środku (przynajmniej tak mi się wydaje?)
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Czyszczą ultradzwieki. Chemia ma tylko zmiekczać brud.

marksman
Odpowiedz z cytatem
Witam
Ja swoje łuski do 9x19 myję w myjce i wychodzą bardzo ładne, czyste, tylko bez super lustrzanego połysku. Stosuję standartowy kwaśny płyn do mycia w myjkach ultradzwiękowych ( coś na bazie kwasku cytrynowego?) z dodatkiem ludwika, w zimnym płynie przez 15 min. Gorący płyn uszkadzał mi powierzchnię łusek.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty marksmanWyślij prywatną wiadomość
wierzba
Odpowiedz z cytatem
Wszystko o myciu w myjkach ultradzwiękowych jest tutaj:
http://www.6mmbr.com/ultrasonic.html

Ja stosuję przepis z tego artykułu, i łuski wychodzą idealnie czyste. Od niedawna dodaję do litra roztworu 0,25% octu pół łyżeczki mydła malarskiego i łuski są ładniejsze.
Ważne to to żeby nie przesadzić z ilością łusek w myjce i myć je w pozycji pionowej. Do myjki 70W wkładam jednorazowo 30 łusek 45ACP. Porady dotyczące tunningu też są bardzo ważne w przypadku jednoprzetwornikowych, niedrogich myjek.
Efekty w załączniku.

Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wierzbaWyślij prywatną wiadomość
walther
Odpowiedz z cytatem
czy nie lepiej byloby zamiast szarego mydla technicznego zastosować szampon samochodowy z woskiem ?
używam tunblera obrotowego po probach z szarym mydlem zauwazyłem że luski blyszczace zaraz po czyszczeniu bardzo szybko ciemnieja i śniedzieją
zastosowanie szamponu z woskiem ( kropelka ) wraz z nakretką Cylitu wyeliminowalo ten problem tak samo jak problem odtluszczania po formatowaniu
czyszcze łuski dwukrotnie -raz po odsplonkowaniu drugi raz po formatowaniu
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty waltherWyślij prywatną wiadomość
P_iter
Odpowiedz z cytatem
walther napisał:
czy nie lepiej byloby zamiast szarego mydla technicznego zastosować szampon samochodowy z woskiem ?

Nie próbowałem, ale raczej wosku bym nie brał. Możliwe, że wybłyuszczy łuski ale może powodować klejenie się prochu do łuski. Tak na logikę.
A szare mydło służy do przerwania reakcji i zobojętnia kwasu octowego.

RC
Odpowiedz z cytatem
Czyszczę w tumblerze na mokro z dodatkiem szamponu z woskiem od lat, nic się nie klei, wszystko działa bez zarzutu, a łuski nie śniedzieją.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty RCWyślij prywatną wiadomość
wierzba
Odpowiedz z cytatem
Witam,
przetestowałem miksturę z woskiem zamiast mydła malarskiego i działa ładnie, łuski leżą już tydzień na kaloryferze i nie ciemnieją.

pozdrawiam
wierzba

walther
Odpowiedz z cytatem
Very Happy
cieszę sie ze mogłem pomóc halo!
dr22
Odpowiedz z cytatem
A ja po kilku testach zakupiłem koncentrat Hornady ONE SHOT i przy tym narazie zostaje. Porównując z innymi "siuwaksami" które testowałem - rewelacja. Pierwsze mycie 9 minut, później czyszczenie i formatowanie i kolejne mycie 6 minut. Święcą się jak psu .... po lewej stronie i wyglądają jak nówki bez polerowania. Po uzbrojeniu zamierzam przetrzeć na zewnątrz watą szklaną czy jakoś tam i będą jak z fabryki.

Płyn mimo że troszkę kosztuje ale na kilka ładnych myć wystarcza - rozcieńcza się 1:40
wierzba
Odpowiedz z cytatem
dr22 napisał:
Pierwsze mycie 9 minut, później czyszczenie i formatowanie i kolejne mycie 6 minut.

A co czyścisz po myciu ?

dr22
Odpowiedz z cytatem
przed formatowaniem smaruję delikatnie olejem i później zmywam ten olej
walther
Odpowiedz z cytatem
zaiste cudowny to srodek jesli na koniec trzeba przecierac watą szklaną czy jakos tam Applause
wierzba
Odpowiedz z cytatem
dr22 napisał:
Pierwsze mycie 9 minut, później czyszczenie i formatowanie i kolejne mycie 6 minut.

OK, rozumiem mycie po formatowaniu z olejem ale chodziło mi to czyszczenie po pierwszym myciu.

dr22
Odpowiedz z cytatem
To czyszczenie to się troszkę przejęzyczyłem - chodzi o gniazdo spłonki i kanał ogniowy.

A co do czyszczenia watą to tego nie trzeba robić, ale że są to moje początki to dla samego siebie je poleruję:)
walther
Odpowiedz z cytatem
będa bardzo szybko pokrywac sie patyną po czyszczeniu welną mineralną -spocone palce pozostawią odbarwienia
Pozdrawiam
wierzba
Odpowiedz z cytatem
dr22 napisał:
To czyszczenie to się troszkę przejęzyczyłem - chodzi o gniazdo spłonki i kanał ogniowy.

Chyba wolę ocet i szampon samochodowy, nie muszę nic doczyszczać ręcznie:

Efekty wczorajszej pracy, wzięte do zdjęcia losowo z suszarki.
Łuska .223 Federala po lewej po czterech ładowaniach, ostatnie zdjęcie to jej wnętrze.

Globus
Odpowiedz z cytatem
Ilość postów na tym forum odnośnie mikstur i receptur "płynów" do myjek ultradźwiękowych jest porażająca Very Happy Shocked Rolling Eyes d'oh!

Ja wczoraj przez kilka godzin uczyłem się na starych łuskach, jak myć i w czym aby było dobrze.

Najpierw wrzuciłem łuski luzem do koszyczka, później niezadowolony z efektów zacząłem szukać w sieci informacji co i jak najlepiej stosować.

Najlepszy efekt osiągnąłem jak do myjki, zalanej ciepłą wodą, wstawiłem szklankę od whiskey a do niej idealnie weszło 19 łusek od 308W. Zalałem je ciepłą wodą, do tego 3 razy psiknąłem preparatem Cilit Bang oraz dwa razy płynem do mycia okien Cool
Łuski wyszły bardzo czyste.

Czy ktoś może, mimo to, napisać jakiego preparatu stosować. Bo troszkę się pogubiłem w tym wszystkim.
Niektórzy piszą o preparatach W5 z Lidla inni o occie itp.

Czy jest jakaś generalna zasada odnośnie mycia łusek w myjce ultradźwiękowej i czasie mycia ? Np. nie stosować "tego i tamtego" w "tym można" myjemy "8 minut", albo "16 min".

Co odnośnie płukania w wodzie destylowanej ? płukać w misce czy używać do tego też myjki ultradźwiękowej ?

Dopiero wchodzę w świat "kręcenia kulek" stąd też wiele pytań pałen luz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty GlobusWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Snipper
Odpowiedz z cytatem
A w jakiejś książce wyczytałem że dobry jest zimowy płyn samochodowy do spryskiwaczy szyb. Stosował to już ktoś? Jak tak to niech się podzieli wrażeniami
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SnipperWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Globus
Odpowiedz z cytatem
Sam płyn do spryskiwaczy, czy rozcieńczony z wodą ? jeżeli tak to w jakich proporcjach ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty GlobusWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Snipper
Odpowiedz z cytatem
Właśnie w książce jest tak enigmatycznie napisane że sam nie jestem pewien ale chyba chodzi o sam płyn do spryskiwaczy. Odsyłam do źródła.
P. Morawski Strona 93 werset 13 od góry. Dziś kupie taki płyn i sprawdzę. Na chwilę obecna uważam że to będzie dobra sprawa bo duża zawartość alkoholu spowoduje szybsze odparowanie i wysychanie łusek . Co da nam szybszą możliwość pracy nad nimi.

Ostatnio zmieniony przez Snipper dnia Sobota, 03 Maj 2014, 22:52, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty SnipperWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
forester2008
Odpowiedz z cytatem
Wpadł mi do głowy dokładnie taki sam pomysł. Ostatnie płukanie łusek w denaturacie lub innym płynie zawierającym duużą ilość alkoholu - w celu przyśpieszenia wysychania łusek. Jutro jadę do Bricomana po 5 litrów denaturatu Very Happy Od biedy zimowy płyn do pryskiwaczy może by się też nadał Think

Odpowiedz z cytatem
@forester, bąknij przy kupnie denaturatu, że świeżego chleba masz dosyć i obserwuj wyraz twarzy sprzedającego... Laughing

Odpowiedz z cytatem
Wozzi
Ja to właśnie robię jak kupuję węgiel drzewny na grilla. Zazwyczaj niby że sobie przypominam proszę o denaturat ( na podpałkę ) ale tak ,,pólgębkiem" informuje że węgiel służy do przefiltrowania tej dykty Smile
Uwielbiam tą minę sprzedawcy. Bezcenne Smile szaleniec
Cyrograf15
Odpowiedz z cytatem
Po denaturacie zostają białe zacieki. Można kupić bezbarwny (denaturax, czy jakoś tak) do politury, jest lepszy. Obecnie przestałem się bawić w takie płukanie. Przedmuchuje bezpośrednio po myciu kompresorem i nie ma zacieków. Jak chcę uzyskać glanc co by się świeciły jak psu ..., to na koniec wrzucam do tumblera wibracyjnego z kukurydzą > taką na popcorn zupełnie czystą. Wiem że to przerost formy nad treścią, ale ta cała elaboracja to w końcu zabawa a nie konieczność.
Wojtek
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Cyrograf15Wyślij prywatną wiadomość
Globus
Odpowiedz z cytatem
a co sądzicie aby myć w czymś takim ?

http://allegro.pl/koncentrat-1l-do-myjki-myjka-ultradzwiekowa-plyn-i4097668621.html

ktoś próbował?

Ostatnio myłem parę łusek i pojawił się w kilku miejscach nalot koloru różowego Laughing
Na niektórych łuskach tylko na zewnątrz, natomiast na kilku wewnątrz szyjki łuski. Co to może być i czy to eliminuje łuskę z dalszego użycia?
scan
Odpowiedz z cytatem
Globus na hu.... ci taki środek cena 25zł + przesyłka 14zł co daje 39zł. W Lidl kupisz świetny środek za 5zł 0,5l, a starczy na dużo mycia i skutecznego.
Nazywa się płyn anty kamień firmy W5. halo!
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty scanWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Globus
Odpowiedz z cytatem
Dzięki za info Wink
To jeszcze podpytam, czy zalewać płynem, czy rozwadniać go z wodą ?
Ponadto czy moczyć wcześniej w płynie, przed zasadniczym myciem ? Cool
Equador
Odpowiedz z cytatem
globus: ja próbowałem już najróżniejszych rzeczy i środków, przepisów z tego forum i różnych innych. Nie spotkałem środka żeby wymył wszystkie łuski, szczególnie gniazda spłonek. Myję zazwyczaj kilka razy po 480 sek i nigdy nie zdarzyło mi się aby wszystkie były domyte idealnie. Więc mimo wszystko uważam że najlepszy jest tumblerek obrotowy i cif kamień i rdza razem z płynem do naczyń. Ale być może to tylko moje złe doświadczenia. Płyn w myjce jest tylko po to aby zmiękczył brud, a myją ultradźwięki. Ja przed myciem zawsze wrzucam łuski na około 0,5 godziny właśnie do cifa później do myjki łącznie z płynem Lymana do łuseki wychodzą względnie czyste, ale szaleństwa żadnego nie ma...
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty EquadorWyślij prywatną wiadomość
Globus
Odpowiedz z cytatem
hmm, kilka razy wyszły mi czyste, po 2 cyklach 480 sek.
A wczoraj łuski miały takie odbarwienia/ plamki

czy po za walorami estetycznymi, ma to jakieś znaczenie Question
P_iter
Odpowiedz z cytatem
Globus napisał:

A wczoraj łuski miały takie odbarwienia/ plamki

Wygląda jakby były nie wypłukane. Umyj je jeszcze raz.

scan
Odpowiedz z cytatem
Globus ja daję 50 ml na 1litr wody, a cena tego W5 jest 3,99zł za 0,5 l Laughing
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty scanWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Myjka ultradźwiękowa