Zakupy Grauwolf

Moderatorzy: wierzba, P_iter

winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Zakupy Grauwolf

Post autor: winek64 »

Koledzy postanowiłem zorganizować szybkie zakupy u Grauwolfa. Od ostatnich minęło prawie pół roku. Tak jak poprzednio kupujący płacą tylko za zakupiony towar i wysyłkę w Polsce wg cennika Poczty Polskiej , zazwyczaj jest to kwota w granicach 10zet a cięższe rzeczy mogę wyslać kurierem 20zł do 30kg. Ponieważ mają to być szybkie zakupy proponuje 3 grudnia jako ostateczny termin zgłaszania zamówień. W okolicach 15 grudnia towar byłby już u kupujących.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Prosiłbym kolegów o podawanie również numerów zamawianych produktów co zapobiegnie powstawaniu pomyłek.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Koledzy przypominam że w poniedziałek zamykam zamówienie i przesyłam kaskę do Grauwolfa.
Niezdecydowani mają jeszcze wekend do zastanowienia.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Zamówienie zostało przesłane do Grauwolfa , ale ponieważ sporo zamawianych przez nas artykułów brakuje a Grauwolf czeka na dużą dostawę towaru za oceanu towar zostanie wysłany do Polski pod koniec przyszłego tygodnia. Z tego powodu jakby ktoś sobie jeszcze o czymś przypomniał to można by jeszcze coś domówić . Jak będe wiedział coś o terminie wysyłki dam znać wszystkim kupującym
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Witam kolegów ponownie. Dzisiaj lub jutro zostanie wysłana przesyłka do mnie od Grauwolfa. Teoretycznie jest szansa że dostanę ją jeszcze przed świętami ale jak będzie w praktyce to się okaże. Prawie wszystkie zamawiane rzeczy Grauwolf ma brakuje zdaje się 4 rzeczy. Ma być to uzupełnione zaraz po nowym roku. Jak tylko otrzymam towar bede kontaktował się z kupującymi i rozsyłał towar po Polsce. Większość będzie rozliczała się w złotówkach. Ja rozliczyłem transakcje po kursie 4,10zł za euro i chyba nikt nie będzie poszkodowany bo utrzymuje się on od dość dawna. Do zakupów dojdą koszty wysyłki wg cennika Poczty Polskiej. Każdy wie co i za ile kupił podam po wysłaniu każdemu koszt przesyłki i nr konta na które można przelać kaskę.
Przepraszam za opóźnienie ale wynika ono z tego że zawsze sporo rzeczy z zamówienia brakuje w sklepie i trzeba czekać aż przyjadą do nas za wielkiej wody.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Koledzy jeszcze jedna prośba. Ponieważ było spore zamieszanie bo kupujący zmieniali zdanie, rezygnowali , zamieniali towar lub domawiali mam z tego powodu sporą korespondecję i troche cięzko mi się teraz w tym połapać. Dodatkowo nie mam prawie do nikogo żadnych namiarów oprócz PW. Prosiłbym więc wszystkich kupujących o podanie na PW danych adresowych do wysyłki oraz numerów telefonów tak żeby można było dograć wszystko telefonicznie.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Niestety koledzy pan Grau poleciał sobie z nami lekko w kulki. Tydzień przed wigilią miałem informacje że wyśle towar najpóźniej jutro. Przesyłka nie dotarła przed świętami ale zrzuciłem to na zamieszanie przedświąteczne. Po świętach przesyłki również nie było ale wiadomo sylwester i nowy rok. W tym roku ułożyło się tak że prawie 2 tygodnie wolnego było. Nie można było dodzwonić się do pana Grau. Po nowym roku udało się dodzwonić ale nie był w firmie i nic nie potrafił powiedzieć. W końcu udało sie sprawę wyjaśnić. Grauwolf po prostu nie wysłał przesyłki bo za kilka dni ma mieć nową dostawę a w niej brakujące rzeczy z naszego zamówienia. W ten sposób chciał sobie zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Ja niestety w przyszłym tygodniu wyjeżdzam na ponad tydzień na narty tak że gdyby nawet przesyłka została wysłana to i tak nie zdąże jej odebrać. Stanęło na tym że poczekamy aż Grauwolf dostanie brakujący towar . Wtedy wyśle wszystko do Polski. Ja będe w domu dopiero 20 stycznia i do tego czasu przesyłka dotrze. Zaraz 21-go roześlę towar do kolegów. Mam już wszystkie Adresy i telefony tak że skontaktuje sie z każdym kupującym.
Jeszcze raz przepraszam kolegów za spore bo ponad miesięczne opóźnienie ale nie wynikło ono z mojej winy. Muszę stwierdzić że z Grauwolfem rozmawia się coraz ciężej, oczywiście nie ma opcji żebyśmy stracili towar czy pieniądze, ale widzę że Grau coraz bardziej na to leje czy my zostawimy u niego te 1000euro czy nie. Kupuje sporo w Niemczech przez internet nawet broń i stwierdzam że wielu niemców wykazuje większy entuzjazm w kontakcie z moją osobą.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

W niemieckich realiach wszelakie interesy i firmy zamyka sie okolo 20 grudnia a otwiera sie okolo 6 stycznia -zwiazane jest to takze z zamykaniem danego roku obliczeniowego do opodatkowania -nawet jak Pan Grau by chciał sobie popracowac to sie nie da bo stoją inne firmy okołotematyczne

sa urlopy i świeta - i to jest dla nich świete

zapewne Kolega wozzi z Hamburga to potwierdzi o ile juz zdązyl wrócic z urlopu

jezeli ktos w tym okresie probuje robic interesy (czytaj: naruszać czyjąś prywatnośc ) musi liczyc z reakcją jaką zaprezentowal Pan Grau

zresztą jaki sens maja zakupy w Grauwolfie -wszystko droższe jak w Polsce a jeszcze przewalutowanie bankowe tez nie darmowe
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Termin zakupów żeczywiście wybrałem niezbyt szczęśliwie. Co do cen to każdy widzi ile co kosztuje w euro x4,10 i jest cena w złotówkach. Koledzy płacą jedynie za zakupiony towar i wysyłke odemnie do siebiue wg cennika Poczty Polskiej lub ewentualnie kuriera czyli maksymalnie 20zł za 25kg. Z cenami jest różnie jedne rzeczy są w tej samej cenie inne dużo tańsze. Wybór bez porównania większy. Dzięki wspólnym zakupom nic nie płacę za wysyłkę.Mnie się więc opłaca kupować w Niemczech i poza prochem praktycznie wszystko tam kupuje. Jak komuś się nie opłaca to nie kupuje prosta sprawa. Przymusu nie ma . Ja oczywiście też jestem za tym żeby polskie sklepy ze sprzętem strzeleckim czy do elaboracji się rozwijały ale przed nimi droga jeszcze bardzo długa.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Wystarczy porównac ceny na pociski Lapua mega w kal 9.3 z Incorsy 331 zł z darmowa wysyłka (48 godz) z cenami u Grauwolfa 79.45 Euro
i juz przestaje to byc tak zabawne


Opłaca to sie jeszcze w USA-ale ryzyko opłat celnych moze spowodować niekontrolowany spadek opłacalnosci

Pozdrawiam
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Akurat jak przeliczyć te 80 euro za Mege to wyjdzie prawie na jedno. Pociski Lapua akurat nie sa najtańsze i Incorsie bo za te które u nich kosztuja 3,20zł (Mega .366 18,5g)w innym sklepie proponowano mi za 2,30zł za szt.. Cały widz polega na tym że nikt nie kupuje pocisków Lapua u Grauwolfa, a za to przy ostatnich zakupach u Grauwolfa koledzy zamówili chyba z 8000 szt róznego rodzaju pocisków. Chyba im się to opłaca skoro zamawiają.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

cena Noslerow w Besthunterze taka sama jak u Kojota
Sierra w Parabelum moze z 3 zł droższa
wszędzie mozna negocjować ceny

przy 8000 szt nawet w Polsce można uzyskac kilkudziesiecioprocentowy upust i wysylke za darmo

gdzie tu sens :?:
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Nie ma o czym dalej dyskutować to wolny kraj każdy może kupować gdzie chce.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

walther pisze: zapewne Kolega wozzi z Hamburga to potwierdzi o ile juz zdązyl wrócic z urlopu
Nie, bo na nim nie był... :cry: Miałem w sylwestra gotowość i musiałem siedzieć na telefonie...
walther pisze: jezeli ktos w tym okresie probuje robic interesy (czytaj: naruszać czyjąś prywatnośc ) musi liczyc z reakcją jaką zaprezentowal Pan Grau
Tutaj przytaknę, w naszej firmie były raptem 3-4 osoby pomiędzy świętami.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

walther pisze: jezeli ktos w tym okresie probuje robic interesy (czytaj: naruszać czyjąś prywatnośc ) musi liczyc z reakcją jaką zaprezentowal Pan Grau
Nie z tym sie nie liczyłem a jedynie z tym że wyśle towar tydzień przed świętami tak jak się umówiliśmy. Ale on wolał nas olać i zaoszczędzić 10 euro na ponownej wysyłce.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

winek64 pisze:Ale on wolał nas olać i zaoszczędzić 10 euro na ponownej wysyłce.
Olał to może trochę za mocne stwierdzenie? Mówił kolega Kojotowi, ze to pilne? Czasy ciężkie, to każdy próbuje zaoszczędzić...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Uzgodnione było że towar zostanie wysłany tydzień przed świętami a nie został. Myślę że określenie olał jest jak najbardziej na miejscu.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Przesyłka w końcu dotarla wczoraj wieczorem. Nie rozpakowałem jej niestety bo nie mialem światła. U nas jest klęska żywiołowa i pół powiatu nadal nie ma prądu. Postaram się wszystko dzisiaj popakować ale czy uda mi się dzisiaj tego nie wiem bo pewnie urzędy pocztowe jak nie mają prądu to przesyłek nie przyjmują. W każdym razie jak nie dzisiaj to na pewno jutro wyślę zakupy do wszystkich.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Poświęciłem się dla dobra polskiej elaboracji i podjechałem 13 km do sąsiedniej miejscowości gdzie był prąd i nadałem wszystkie przesyłki. Poszły same priorytety a więc jutro lub pojutrze wszyscy kupujący otrzymają swój towar.
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Ojczyzna Ci tego nie zapomni :D
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Na to właśnie liczyłem po cichu. :D
cienki
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 22:11
Lokalizacja: Polska

zakupy

Post autor: cienki »

kolego
winek 64
kolego dlaczego forsujesz zakupy w tej firmie bo ja niema do niej zaufania jednym zdaniem to nie jest dla mnie konkretna firma :hoho-ho
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: zakupy

Post autor: winek64 »

cienki pisze: kolego dlaczego forsujesz zakupy w tej firmie bo ja niema do niej zaufania jednym zdaniem to nie jest dla mnie konkretna firma
kolego cienki niczego nie forsuje. Tak się złożyło że jak zacząłem kompletować sprzęt to mi się śpieszyło kupiłem parę razy u Grauwolfa. Później jednak stwierdziłem że przesyłki za dużo mnie kosztują. Rzuciłem temat wspólnych zakupów i znaleźli się chętni. Może Ty nie masz zaufania jednak ja mam. Co prawda ostatnio Grauwolf przetrzymał prawie miesiąc przesyłkę żeby nie płacić drugi raz kuriera a poprzednio też dla zmniejszenia kosztów wyslał przesyłkę spedycją przez co szła ona bardzo długo , ale nie ma mowy żeby zginęły pieniądze czy jakiś towar. Z tego co wiem to raczej Grauwolf ma dobrą opinie na naszym forum i uważany jest za w miarę tani sklep. Co prawda nie ma porównania do stanów ale ja nie mam możliwości żeby tam kupować. Teraz kolega radnym poprosił o pomoc w zakupach w diwola24.de bo prasa którą on chce kupić jest tam dużo tańsza niż u grauwolfa. Przejrzałem z grubsza ofertę sklepu i parę rzeczy jest tam w dobrej cenie. Jeżeli wspólne zakupy w diwola dojdą do skutku może sam coś tam kupię.
Co do Grauwolfa to jeszcze mam zapasy ale myślę że za parę miesięcy rzucę temat wspólnych zakupów ponownie. Znajdą się chętni to dobrze . nie bedzie chętnych będe kupował sam. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Wszyscy widzą co jest i za ile. Do chwili obecnej wszyscy kupujący otrzymali wszystko co zamówili chociaż było wiele drobiazgów po3-5euro. Wygląda też że wszyscy kupujący byli zadowoleni bo każdy kupujący na koniec po otrzymaniu zamawianego towaru napisał dziękuje.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Osobiście kupowałem już w obu tych sklepach i jestem zadowolony. Po tej stronie odry maja one dobra opinie...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ