Lifetime Guarantee - RCBS

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Lifetime Guarantee - RCBS

Post autor: Wojtek »

Miałem przygodę z ich wyrobem i przekazuję niniejszym że to co w tytule to prawda.
Nowa matryca, 9,3x62, po sformatowaniu mniej niż 200 łusek zerwał się gwint na końcówce expandera - foto.
Do firmy wysłałem takiego maila:
................
" Dear Sir or Madam
I've been using your dies for many years and I was pleased with them. I sized not more than 200 cases with this die and unfortunately I can't use it any more.
The thread between expander rod and expander plug is broken (see pictures in attachment). I wasn't using a decapping pin during
sizing a case so the expander rod was screwed deeper but the thread broke anyway. It is very possible that the expander plug's
thread or the expander rod's thread wasn't made properly.
I hope that lifetime guarantee includes also cases like that.

With kindest regards
.........................

Nie minęło kilka godzin jak doszła odpowiedź:
................
"I am sending a replacement under warranty – no charge. Have a great day!

Thank you,

Technical Services/ap

ATK/RCBS Operation

(800) 533-5000


Customer Service Hours:

Monday-Thursday 6:30am to 3:30pm"
...............

To o czym wyżej miało miejsce ok 5 tygodni temu.
Dzisiaj zaś dostałem list z: Poczta Polska; Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy - Zabrze
W piśmie tam zawartym proszą mnie o fakturę zakupu, paragon, potwierdzenie jakiejś transakcji zakupu internetowego, specyfikacje jakoweś tudzież w przypadku towarów otrzymanych bezpłatnie mam wygenerować oświadczenie " o rodzaju, ilości, wartości towaru i jego przeznaczenia złożone pod rygorem art. 233 k. k.
W/w nadawca podał m. in. adres mailowy do korespondencji. Napisałem zatem że jest to część składowa pewnego urządzenia, którą to w ramach gwarancji producent przysyła mi za darmo. Kopie korespondencji w oryginale załączyłem. Mało tego - zapodałem link do tego podzespołu.
Po chwili otrzymuję odpowiedź : " Proszę określić wartość towaru".
No to odpowiedziałem: "Licząc po dzisiejszym kursie $ wg NBP; 7,19 x 3,14 = 22,58 PLN".

Widać wyraźnie że Minister od kasy działa.

A RCBS postąpił jak należy.

A tak swoją drogą patrząc na ten " expaner plug" to tam tego gwintu coś malutko - raptem 4 aktywne nitki, znaczy bubel jak się patrzy.
Załączniki
_IGP2155_s.JPG
_IGP2155_s.JPG (63.97 KiB) Przejrzano 901 razy
_IGP2165_s.JPG
_IGP2165_s.JPG (34.34 KiB) Przejrzano 901 razy
DB
SP9IUM
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Musisz znaleźć mechanika który da radę zrobić Ci lepsze... Tylko gdzie takich szukac... :lol:
Pozdrawiam
Piotr
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Identycznie miałem z matrycami Hornady w .308 rem. Tzn. identycznie z usterką a nie z gwarancją o której nawet nie pomyślałem. Wydawało mi się, że po prostu nie dokręciłem oliwki i zerwałem te kilka nitek które zostały.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

ad PiotrL
Było u Majstra i jak by zawiodła reklamacja to "zrobiło by się". Tylko tam przez nich stosowane te jakieś "fafrenchajty" czy inne "witforty" nieco komplikują temat.
DB
SP9IUM
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Komplikują pewnie tak - ale dla nich na pewno to pestka... :D
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Bezwzglednie należy pilnować dokręcenia. Jak tylko pin daje się poruszyć palcem, należy przerwać formatowanie i dokręcić. Na szybko daje się to zrobić sformatowaną łuską :D
Jak się ma kilka matryc np HDY New Dimension to trzpienie można stosować wymiennie - pasują od każdego kalibru. Jak kiedyś chciałem rozprawiczyć berdana i mi się "lekko" wygiął - wykręciłem z innej i działało.
W tych co mają "elevated expander ball" jest lepiej, bo dolna oliwka jest "podkalibrowa" i trzyma jedynie igłę.
forester
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Wojtek pisze:ad PiotrL
Było u Majstra i jak by zawiodła reklamacja to "zrobiło by się". Tylko tam przez nich stosowane te jakieś "fafrenchajty" czy inne "witforty" nieco komplikują temat.
Jakby sie majstrowi wytoczyc gwint chcialo pod wymiar gwintu w oliwce ,to byloby lepsze od oryginalnego.
Gwint zle spasowany ,zerwalo tylko szczyt gwintu ,wiec tylko ta czescia trzyma.
Ale teraz takich tokarzy produkuja ze gwinty tylko nazynka potrafia robic :( , dlatego withfortami sie tlumacza zamiast noz z 60 na 55 stopni przeszlifowac.
Pozdrawiam Bready
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Tu akurat dowcipkujemy bo i Wojtek i ja znamy klasę Mistrza/ów/ - zwłaszcza dla mnie humanisty z wykształcenia - duże M nie jest przypadkiem....
Piotr
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Tak jak pisze PiotrL. Zauważyłem jednocześnie że tego gwintu w oliwce jest mało. Całe 4 mm jest otwór bez gwintu, rozumiem, musi być jakaś stabilizacja położenia oliwki ale 2 mm by wystarczyło. Zastanawiałem się czy tej oliwki nie zakołkować "na amen".
DB
SP9IUM
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Wystarczy zeszlifować ten konieć co dociska szpilke, wtedy wejdzie więcej nitek gwintu.
:halo-
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Ad huskys
Masz zapewne na myśli zeszlifowanie zerwanego gwintu. Jeśli tak, to zrobiłem to natychmiast i okazało się że jest również zerwany gwint w oliwce. Jest to o tyle dziwne że ta oliwka powinna być dobrze utwardzona i gwint w niej powinien się "ostać". Niestety jest tak że dobry gwint wchodzi do niej swobodnie :shock: Wychodzi na to że coś tam wewnątrz oliwki chyba spartolono. Przyjrzę się tym gwintom dokładniej jak dojdzie w/w przesyłka. Jeśli będzie podobnie to dam na elektrodrążarkę i - jak wspomniałem - zakołkuję na "amen".
DB
SP9IUM
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

W takim razie jasne, nie brałem pod uwagę że w oliwce może być coś nie tak :cry: .
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Wojtek pisze:Ad huskys
Masz zapewne na myśli zeszlifowanie zerwanego gwintu. Jeśli tak, to zrobiłem to natychmiast i okazało się że jest również zerwany gwint w oliwce. Jest to o tyle dziwne że ta oliwka powinna być dobrze utwardzona i gwint w niej powinien się "ostać". Niestety jest tak że dobry gwint wchodzi do niej swobodnie :shock: Wychodzi na to że coś tam wewnątrz oliwki chyba spartolono. Przyjrzę się tym gwintom dokładniej jak dojdzie w/w przesyłka. Jeśli będzie podobnie to dam na elektrodrążarkę i - jak wspomniałem - zakołkuję na "amen".
OLiwka była pewnie utwardzona powierzchniowo jedynie.
Jak zakołkujesz na amen i złamie się pin??
Może lepiej wkleić na jeden ze znanych klejów do gwintów????? polecam loctite 270
forester
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Ad forester2008
Mam ekstra matryce do spłonek - formatuję bez pinów.
A teraz coś Wam powiem, przesyłka dotarła przed chwilą. Otwieram ci ja i cóż moje oczęta widzą? Ano widzą dwa kompletne expandery i na dokładkę 16 pinów :shock:
DB
SP9IUM
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wojtek, a siniak na brodzie duży? :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Brodę minęło o włos.
DB
SP9IUM
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

:D
To pochwalić tylko należy =D>
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wojtek pisze:Brodę minęło o włos.
To chyba raczej broda minęła blat stołu? :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Ad wozzi
E...tam prawisz Waść dyrdymały. Moja pozycja podczas formatowania łusek jest na tyle stabilna że nie grozi mi żaden "zamach" ze strony dzwigni prasy.
DB
SP9IUM
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wojtek, jak przecież miałem na myśli ruch brody po otwarciu przesyłki z hameryki... :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Ha!..ha!...ha!... no tośmy się dogadali - pewnie że opadła :D
DB
SP9IUM
ODPOWIEDZ