Dillon - Elaboracja .32 S&W Long

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Sportowiec
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2011, 08:30

Dillon - Elaboracja .32 S&W Long

Post autor: Sportowiec »

Przymierzam się do elaboracji naboi w kalibrze .32 S&W Long pociskami LWC. Ilość strzelanej amunicji tygodniowo to około 50-150 sztuk (oprócz tego trenuję również z .22 LR). Noszę się z zamiarem zakupu prasy Dillon Square Deal 'B'. Bardzo proszę o wszelkie uwagi, opinie, wskazówki w odniesieniu do prasy i ilości planowanej do elaboracji. Pozdrawiam.
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Znam ta prase dosc dobrze i uwazam, ze bedziesz mogl z niej wyciagnac spokojnie 400-500 na godzine.
Jest to prase z 'indexingiem' co jest na plus. Jest dosc prosta i nie duza, co tez uwazam za zalete.
Wada jest tylko taka, ze uzywa specyficznych matryc tylko od Dillona i nadaje sie do elaboracji do pistoletu tylko.
Za te pieniadze jest to solidna maszyna do tego dochodzi 'no bullshit waranty' od Dillona.

Powodzenia
Sportowiec
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2011, 08:30

Post autor: Sportowiec »

Wielkie dzięki za opinię. Na takiej wydajności mi nie zależy. Będę elaborował na bieżąco do 100 sztuk przed treningiem lub zawodami. Szukałem właśnie czegoś prostego, dobrej jakości i tylko do pistoletu. Zastosuję zatem matryce Dillona i będzie OK. Łuski już gromadzę. teraz jeszcze znaleźć dostawcę i można zamawiać. Jeszcze raz dzięki.
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Sportowiec pisze:Wielkie dzięki za opinię. Na takiej wydajności mi nie zależy. Będę elaborował na bieżąco do 100 sztuk przed treningiem lub zawodami. Szukałem właśnie czegoś prostego, dobrej jakości i tylko do pistoletu. Zastosuję zatem matryce Dillona i będzie OK. Łuski już gromadzę. teraz jeszcze znaleźć dostawcę i można zamawiać. Jeszcze raz dzięki.
Ja radzilbym Ci zamowic bezposrednio od Dillona.
Wsadza Cie oni wtedy do rejestru i jak cos Ci sie zepsuje to dostajesz za darmo.
To jest najpiekniejsza rzecz u Dillona, ze maja tzw. No Bullshit Warranty, czy zawsze dostaniesz czesc, ktora Ci nawalila.
Przez moja prase przeszlo okolo 85 tys sztuk roznej ammo i mialem kilka powaznych awarii, ale zawsze z pomocna reka szedl Dillon.
Raz mi prasa siadla tak powaznie, ze musialem ja wyslac z powrotem do Dillona. Wymienili wszystko na nowe, oprocz matryc i conversion kitu,
ktory wciaz mam orginalny.
Sportowiec
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2011, 08:30

Post autor: Sportowiec »

Wielkie dzięki za podpowiedź. Pewnie bez pośredników tez taniej wychodzi. Muszę rozeznać tylko kwestie płatności, bo przyznam że za Wielką Wodą nie robiłem jeszcze zakupów. Pozdrawiam.
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Sportowiec pisze:Wielkie dzięki za podpowiedź. Pewnie bez pośredników tez taniej wychodzi. Muszę rozeznać tylko kwestie płatności, bo przyznam że za Wielką Wodą nie robiłem jeszcze zakupów. Pozdrawiam.
Ja nie mieszkam w USA, ale czesto dokonuje zakupow w Stanach. Moje wrazenia sa zawsze pozytywne. Ludzie sa uczciwi i nigdy jeszcze nie zdarzylo mi sie, ze deal nie przeszedl tak jak chcialem.
Sa jednak pewne restrykcje, np. nie wysylaja kulek, lusek, wiadomo proch/splonki, lunet, ale tylko niektorych, jest nierqaz problem z sciagnieciem czesci zapasowych do broni. Jednak jak sie chce to mozna to przejsc.
Co do Dillona, to zachwalam ich.
Najlepiej zadzwon do nich i spytaj sie czy wysylaja prase Square Deal do Polski, zapamietaj z kim rozmawiales (Wiekszosc zakupow robie z gosciem o imieniu Dave, ale slyszalem, ze jest tam zatrudniona osoba mowiaca po polsku, choc nigdy z tego nie korzystalem). Jesli tak to jak mozesz ja zakupic? Jesli jest opcja przez internet to z niej skorzystaj, jesli przez telefon to badz przygotowany i miej liste rzeczy, ktore chcesz u nich kupic. Potem spytaj sie o cene, sprawdz czy zgadza sie z tym co sam wykalkulowales. Przesylka do Polski to wydatek (zgaduje) rzedu 100 dollarow z ubezpieczeniem i pobraniem oplat.
Zycze powodznenia
ODPOWIEDZ