Select Sporting 2 vs Elos C sporting

Moderatorzy: wierzba, P_iter

DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Select Sporting 2 vs Elos C sporting

Post autor: DEDEk »

Koledzy mam dylemat i proszę o małe podpowiedzi. Głupi byłem i w zeszłym sezonie sprzedałem 686 e sporting :bh|: ](*,) ](*,) ](*,) Tak więc stoje przed zakupem bocka na strzelnice i do wyboru fabarm elos c sporting i winchester select sporting 2. Oba pomacane i oba leżą dobrze, cena prawie ta sama (winchester droższy o 500zł) jednak w amerykańskich rankingach winchester dostaje ciut mniej pkt od fabarma. Co byście doradzili? Dodam że fabarm jest w kartonie z 4 czokami a winchester w walizce z 5 ;) Sam już nie wiem...
Może ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam
Jędrek
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Nadlufka "KRYM"......... :oops: :oops:
"Uwielbiam chorał ruski..."
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

W Fabarmie kolegi pękło metalowe okucie czułenka, było zrobione z jakiegoś lekkiego stopu.
Kupił nowe okucie, wymienił, i strzelbę zaraz sprzedał.
Jack
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:50
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

Post autor: Jack »

Strzelam z Fabarma Elos C Sporting (wymieniłem kolbę i czółenko) 3 sezon i złego słowa powiedzieć nie mogę. Podejrzewam, że oddaję ok 10000 strzałów rocznie i jest OK. Niezawodny spust świetne lufy.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

I tak wiadomo ze trzeba znależć Berettę..... :lol:
Piotr
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

http://baikalinc.ru/ru/company/366.html
http://baikalinc.ru/ru/company/38.html

i w zasadzie można być zadowolonym a jeżeli się jeszcze zamówi design w postaci
http://baikalinc.ru/ru/company/344.html
to i wybredne gusta mogą być zadowolone.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

To ma byc bron na 2 sezony. jesli wszystko pojdzie dobrze, to za 2 sezony bedzie A Zolli albo Ceasar Guerini
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Ten "Leningrad" z trzeciego linku Stepana powalił mnie na kolana, podejrzewam że jak ktoś to kupi to w sześcioboju śrut ma czysty. :lol:
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Ondruś !!

co wy tam kombinujecie z Jurkiem ??

czy nie lepiej od razu wybrać prostą drogę do celu i kupić Browninga ?

Pozdrawiam
WK
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

Władku HEREZJE prawisz! Browning jest dla starszych, ustatkowanych Panów ;-). W tygodniu muszę zadzwonić do Ciebie bo się tak zbieram zbieram a czasu ni ma :/ Temat nieaktualny. Padło na Fabarma.

Pozdrawiam
Jędrek
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

DEDEk pisze:Browning jest dla starszych, ustatkowanych Panów
DEDEK w tym roku kupiłem Browninga i teraz się właśnie zastanawiam czy to obelga czy koplement.
DEDEk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 10:47
Lokalizacja: Legnica

Post autor: DEDEk »

Obelg raczej na publicznym forum bym nie stosował ;) Browning jest dla ludzi którzy wiedzą czego chcą ;-) Choć do beretty troche mu daleko ;)
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

B425 do rozgrzewki w 20/76 .....
"Uwielbiam chorał ruski..."
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

&#1048;&#1079;&#1075;&#1086;&#1090;&#1086;&#1074;&#1083;&#1077;&#1085;&#1080;&#1077; &#1086;&#1088;&#1091;&#1078;&#1080;&#1103; &#1085;&#1072; &#1079;&#1072;&#1082;&#1072;&#1079;
Co prawda wszystko jest opisane pod tym tytułem w rozdziale, ale rzeczywiściem broń robiona w Iżewsku "POD ZAKAZ" ( "NA ZAMÓWIENIE") wygląda bardzo ciekawie i prezentuje się z bardzo dobrą ergonomią składu. Mało wiemy o takich egzemplarzach w Polsce a nie chcę być odebranym jako propagator tej marki ale z takiej broni co ciekawe strzela się na stendach pod Arhnem w Holandii... Natomiast kalkulacja ceny zakupu wg. oficjalnie podawanych cen przez Rosjan na ich stronie jest moim zdaniem bardzo interesujaca w porównaniu do cen broni włoskiej w tej samej klasie.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Winchester,Fabarm,Beretta - kazda z tych strzelb cyt "ma tylko jedna wadę (jak mawia Andrzej Szeremet )
że trzeba w końcu kupić Browninga "

bo i tak wszyscy kończą z Browningiem w łapach jak ostatnio amerykańscy Marines którzy kierowani mądrościa i doświadczeniem wojennym wracaja do wynalazku J.M.Browninga a włoszczyznę zostawiaja sobie tylko co najwyzej w jadlospisie

Co poradzic jak marketing Browninga został daleko w tyle za innymi

ad winek 64 - DEDEK pił do mnie i mojego GP- ale może w twoim przypadku takze warto zajrzec do metryki urodzenia :D :D

ad Stepan Bazyluk - Przypomniałem sobie że kiedys na youtoube ogladałem finał skeeta mężczyzn gdzie ruski zawodnik kruszył rzutki z Fabarma cały obwieszony jego reklamami za nic sobie majac wytwory rodzimego przemysłu nawet te na specjalne zamówienie
Fenomen stend pod Arnhem - bierze sie to taczej stąd że Holendrzy prawdopodobnie zakupili tonę (czyli jeden Mg) IŻow "NA ZAMÓWIENIE " na złośc sąsiadom



Pozdrawiam
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Taak,
Nowyje są wszędzie, u nas i naszych sąsiadów, wszędzie..... Był okres, kiedy produkcja Madein ZSSR była różnorodna i wiadomo jaka, potem było gorzej natomiast obecnie jest ciekawiej: poza swoiście rozumianym patriotyzmem coraz częściej wchodzą w pragmatyzm i robią dość dobre pukawki, znajdujące uznanie u swoich rodaków..... u nas też.... :oops: :oops: :oops:
"Uwielbiam chorał ruski..."
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

może kiedys dotrze do nas dobra rosyjska bron mysliwska i sportowa -nie wykluczam ze tak własnie będzie
w broni kulowej za duzo tam przywiazania do "patentu" Kałasznikowa a brak solidnej klasyki mysliwskiej

ja jednak mam w pamieci mojego Iża 27 -ktory tak tłukł mnie kabłąkiem po paluchach że mam wrazenie że do dzisiaj mnie bolą

po nim miałem jeszcze Sabatti i dwa Browningi - mity o nadzwyczajnej trwałosci i celnosci tej broni nie wytrzymały raczej porównania z Browningami
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

oczywiście z tymi obelgami to był żart a przed zakupem konsultowałem się ze znawcami broni bo również brałem berettę pod uwagę ale oni wybili mi ją z głowy i mam browninga
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

i dokonałęs Kolego winek64 słusznego wyboru -tułając sie po różnych strzelnicach nie spotkałem jeszcze operatora Beretty ktoremu by ta broń od razu pasowała
-a to stopke trzeba obkleić ochydną izolacją jak stare żelazko bo sie nie wslizguje
- to chwyt nie leży w dloni i trzeba poprawiać
- to osada troche nie taka
itp itp itp

wyniki słabsze jak zakładaliśmy więc wina jest gdzie indziej - bo to przecie Beretta

to zawiedzenie jakby bierze sie raczej z przekonania o fenomenie tejże jeszcze przed zakupem

jedno co mozna zauwazyc i po czym od razu rozpoznac Berreciarza to nadzwyczjna dbalość o zamykanie broni , takie delikatne z przytrzymaniem klucza :D "palcyma"


z Browningiem nie ma tych problemów - mozna efektownie trzaskac , kazda osada leży od razu bez pasowania bierze sie i strzela
(choć Citori sprzedałem tylko ze względu na brak regulacji polożenia spustu)
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Tuningowałem i dorabiałem osady do Browninga, więc śmiem twierdzić że nie są takie idealne. W Berettcie wnętrze baskili i czułenka jest bardzo proste więc łatwe do czyszczenia, w Browningu pełno zakamarków i sprężyn na wierzchu. W życiu nie kupiłbym Browninga z napisem Made in Japan.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Zaczynałem pod koniec lat 70-tych od SUper Brno i do momentu "załatwienia pierwszej kolby" nie znałem lepszego składu nadlufki niż ten w BS, Simson i Merkel "były zbyt delikatne". W latach 90-tych stałem się posidaczem jednego z pierwszych B425 w 20/76 i ergonomia Browninga niestety, do moich lekko ponad 192 cm anatomii nie pasowały, pomimo zachwytu samą bronią ( Sporter przeszedł do wersji Jager, uzbrojony w IMP i II )... . Wytrzymałość rygli niczego sobie przy kalibrze Magnum... . Ale jak bumerang wróciło zainteresowanie, po kilkudniowym pobycie "w gościach" nowymi modelami ze Wschodu: jakościowo wykończenie nie ustępuje niczym w porównywalnej grupie klasie Zachodu czy Południa, estetyka wykończenia bardzo dobra, materiały dobre, różnorodność modeli: coraz większa.
Poza tym, Rosjanie nie ukrywają wcale, że masa nowinek zastosowana jest dzięki kooperacjom z renomowanymi markami i upowszechnieniu wysokojakościowych materiałów.
Iż Sportingm który trzymałem w ręku leżał mi "tak , jak kiedyś: Super Brno..... W broni cenię sobie: skład, niezawodność, jakość strzału, estetykę.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Browning "made in Japan" nazywa sie Miroku i byc moze jest produkowany w Portugali ;;pelenluz ale jakie to ma znaczenie ?

Moje wynurzenia na temat Beretty miały tylko i wyłącznie żartobliwy charakter -w zwiazku z tym nie ma potrzeby podejmowania dyskusji na temat wyższosci B nad B :med/:

Pozdrawiam
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....Moje wynurzenia na temat Beretty miały tylko i wyłącznie żartobliwy charakter -w zwiazku z tym nie ma potrzeby podejmowania dyskusji na temat wyższosci B nad B... Dlatego nikt nie dyskutuje - przecież wszyscy wiedzą że Beretta jest najlepsza.... :lol:
Piotr
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Niezaprzeczalnie :!:

choc wiele watpliwosci może budzić fakt że taki milosnik Beretty jak DEDEK sprzedal ja i zastanawial sie nad kupnem amerykańskiego Browninga zwanego potocznie Winchesterem :med/:
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Zawsze są tacy co błądzą... :lol: Zresztą jest dla Niego nadzieja bo sam pisze cyt "... Głupi byłem i w zeszłym sezonie sprzedałem 686 e sporting.."
Piotr
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

:oops: :cry: :oops:
"Uwielbiam chorał ruski..."
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

PiotrL pisze:....Moje wynurzenia na temat Beretty miały tylko i wyłącznie żartobliwy charakter -w zwiazku z tym nie ma potrzeby podejmowania dyskusji na temat wyższosci B nad B...
B, jak Bajkał? :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

#-o #-o
"Uwielbiam chorał ruski..."
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

B jak B to chyba nie to samo co B nad B

ale

jak nie jak tak
ODPOWIEDZ