Przyrządy pomiarowe

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
White Bear
Posty: 30
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 20:52
Lokalizacja: Dłutów

Przyrządy pomiarowe

Post autor: White Bear »

Wiadomo że przy scalaniu chodzi o dokładność wykonania i jej powtarzalność.
Jaki więc można przyjąć błąd graniczny przyrządów pomiarowych #-o -suwmiarka, mikromierz itd.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 13:47
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Darek »

dołączę się do pytania i dodam. Czy warto kupić suwmiarkę na wiodącym portalu aukcyjnym?
Czy jest to w miarę pewne, chodzi mi w szczególności opisy produktów które mniej więcej brzmią tak: "rozdzielczość wyświetlacza 0,01 dokładność 0,02 mm. Może ktoś ma namiar na dobry sprzęt.
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 104
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hubert »

Takie "sprzęty" mają wystarczyć na dłuuuugo więc chyba lepiej kupić coś dobrego moge polecić VIS-a jeszcze dobry jest Mitutoyo ale tej firmy nigdy nic nie miałem. :D
Pozdrawiam Hubert
Awatar użytkownika
White Bear
Posty: 30
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 20:52
Lokalizacja: Dłutów

Post autor: White Bear »

Chodził mi o to (tak jak Darek napisał)czy szukać sprzętu z którego max. błąd graniczny wynosi 0,003 czy dać sobie spokój i kupić ten z np. 0,01 mm za mniejszą kasę
A jeszcze jedno- jakimi jednostkami najlepiej się posługiwać cale, grain czy układ SI :-s
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

Zdecydowanie najwygodniej trzymac sie anglosaskich.
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

lu.dzie pisze:Zdecydowanie najwygodniej trzymac sie anglosaskich.
Dyskusyjne :lol: , średnice owszem, ale długości jakoś lepiej do mnie przemawiają w milimetrach :oops: .

Ze sprzętem pomiarowym bywa różnie, mając Mitutoyo, VIS'a lub mikrometr mechaniczny (najlepiej polski lub stary ruski) można spać spokojnie. "Allegrowa" czy "supermarketowa" suwmiarka może okazać się niezawodna, lecz trzeba mieć dwie (lub dobry wzornik długości) do częstej kontroli prawidłowości wskazań. Dokładność 0.01 mm jest w pełni wystarczająca - pod warunkiem, że wskazaniu można ufać.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 13:47
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Darek »

Mam suwmiarkę nabytą drogą kupna na WPA w Polsce i jako wzorzec polski mikrometr w bardzo dobrym stanie. Na razie się sprawdza. Kupując zaryzykowałem niewielką kwotę.
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

OAL to jedyna wartosc, jaka zapisuje sobie w mm, choc tak naprawde nie wiem po co jeszcze trzymam sie tego. Bo 'przemawianie', ale z racji dostepnych danych wygodniej jednak trzymac sie gr, in czy nawet fps.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 15
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 13:47
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Darek »

Szukam czujnika zegarowego i w związku z tym mam pytanie, jaka dokładność jest wystarczająca w tego typu sprzęcie? Na rynku jest ich sporo, i przedziały cenowe też wielkie. Może macie konkretny model który się sprawdza.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Kup używany Polski z dokł. 0,01mm wystarczy. :D
Byle nie nową chińszczyznę , porażka a jezeli upadnie to już tylko na złom. :bh|:
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

A co Koledzy sądzą o suwmiarkach "Lux Tools"?
Taka z dokładnością 0,01mm kosztuje prawie 200PLN. Czy jest wystarczająco dobra?
Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Pamiętaj tylko najlepsze jest dostatecznie dobre...........
ODPOWIEDZ