Tikka T3 - demontaż wyrzutnika

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Tikka T3 - demontaż wyrzutnika

Post autor: MADMAX »

Koledzy !

Najprawdopodobniej pękła mi sprężyna wyrzutnika w zamku T3. Jak wymontować wyrzutnik, żeby dostać się do sprężyny ?

Z góry dzięki za pomoc.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

O ile pamietam wyrzutnik ma male naciecie( karb) przez ktory przechodzi ta prostopadla do bolt head rolka (pin), wypchaj ta rolke do polowy, w momencie jak wyciagniesz narzedzie ktorym wypychales rolke, wyrzutnik zostanie odblokowany i wyciagniesz go razem ze sprezyna przez dziure z przodu bolt head (uwazaj bo jezeli sprezyna pracuje to wyrzutnik wyskoczy i mozesz go zgubic). Zaloz nowa sprezyne, wepchaj wyrzutnik w dziure tak zeby ta rolka mogla przejsc przez to naciecie ( karb) w wyrzutniku.
Wszystko to sam zrozumiesz jak wyciagniesz wyrzutnik i zobaczysz jak jest zbudowany.

Jakos dzisiaj sztuka logicznego opisu mi nie dopisuje. :oops:
Jack
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:50
Lokalizacja: Warszawa / Białystok

Post autor: Jack »

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Dzięki !

Spróbuję sobie z tym dzisiaj poradzić.
Rozumiem, że tą naciętą tulekję, która trzyma wyrzutnik, mam wybijać na zewnątrz zamka, przez otwór który jest po przeciwnej stronie ?

Film widziałem, ale jest tam tylko instrukcja podstawowego rozbierania zamka - demontaż iglicy ze sprzężyną.
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Wybijaj tą tulejkę w kierunku szerszej stony.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

MADMAX pisze:Dzięki !

Spróbuję sobie z tym dzisiaj poradzić.
Rozumiem, że tą naciętą tulekję, która trzyma wyrzutnik, mam wybijać na zewnątrz zamka, przez otwór który jest po przeciwnej stronie ?
Od strony wyrzutnika, tak aby jak najmniej ja wypchac.


Obrazek
MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

A to zaskoczenie !

Próbowałem delikatnie od strony przeciwnej i szło całkiem nieźle (przez otwór po stronie przeciwnej do wyrzutnika - tak aby tuleja wyszła na zewnątrz zamka). Kupiłem dornik na wymiar (żeby nic nie uszkodzić) i po wyjściu ze sklepu, sprawdzałem na szybko w samochodzie, czy w ogole ta tulejka się podda.

Ale skoro tak, to wybiję według Waszych wskazówek - od strony wyrzutnika - tak aby tulkejka wpadła do wewnątrz zamka.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Rolka jest taka sama po obydwu stronach.
Nie wybijaj jej calej, tylko troche ponizej wyrzutnika. Jak wyciagniesz dornik, to wyrzutnik bedzie wolny.

Inaczej: wepchnij dornik jakis 1cm i go wyciagnij ( dornik, nie tulejke), tulejka przechodzi przez wyrzutnik, jak popchasz dornikiem to tulejka wyjdzie z naciecia w wyrzutniku, ale teraz zamiast tulejki w nacieciu wyrzutnika siedzi dornik, dlatego muszisz wyciagnac dornik (polowa tulejki nadal siedzi w bolthead).
ODPOWIEDZ