Grupowe zamówienie na sprzęt

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Mateo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:57
Lokalizacja: Żytno / Sulechów

Grupowe zamówienie na sprzęt

Post autor: Mateo »

Po pierwsze serdecznie witam Elaboracyjną Brać!
To mój debiut na forum (choć czytam już od wielu miesięcy).

Mam nieziemski dylemat dotyczący kupna sprzętu. Po wielu dniach doszedłem do chyba niezłego wniosku że w kraju nie ma sensu (albo proszę mnie poprawiać jeśli się mylę).
Sprawa wygląda tak:

CEL:
- kupić b. dobry sprzęt
- najtaniej jak to możliwe
- najlepiej całość w jednym miejscu

POTRZEBNE:
- mentor do spraw sprowadzania
- wspólnicy do podziału kosztów przesyłki itd
- ewentualnie ktoś kto powie że granica sensowności została przekroczona

MIEJSCE:
- proponowałbym rzucić się przez morze do US ale przyjmę konstruktywną krytykę

ZALETY PLANU :wink:
- ktoś może mieć podobny dylemat i uratują się dwie dusze lub może i więcej na raz ;;pelenluz

A teraz poproszę o :hoho-ho albo =D> (z naciskiem na to drugie)

PS może zacznijmy od tego czy jest ktoś chętny w ogóle zanim rozpęta się filozofia na temat szczegółów a potem okaże się że w sumie nikt nie jest zainteresowany :lol:

Z góry dziękuję za odzew!
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Szczerze?
Bez sensu...A..awykonalne... :)
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Amerykanie nie robia zakupów u nas, to i wiedzie się im lepiej niż nam.
Mateo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:57
Lokalizacja: Żytno / Sulechów

Post autor: Mateo »

Cieszę się że konkretnie "bez sensu" :lol:
A teraz jak dziecko: dlaczego?....

Cały pomysł elaboracji czy tylko kraj albo szukanie wspólników? :?:
Od RC rozumiem że to w podobnym wydźwięku?
mkowalczuk
Posty: 189
Rejestracja: wtorek, 01 listopada 2011, 13:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: mkowalczuk »

Rozważałem zakupy w USA, ale przy dzisiejszym kursie oraz biorąc pod uwagę koszt transportu oraz opłaty celno skarbowe i potencjalne trudności z serwisem - -wydało i się to mało opłacalne. Podlicz, oceń. Może Tobie wyliczenia wyjdą inaczej.
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Chwalebne są Twoje założenia, ale obawiam się że nie znajdziesz wielu chętnych do spółki.
Kupić najtaniej, najlepszy sprzęt. Cool... :wink:
Masz nadzieję na jakieś upusty przy większym zamówieniu?
Raczej zapomnij, kupując przez internet - nawet najlepszy mentor nie pomoże.
Przesyłka - nie jest taka droga, czasem lepiej wysłać z zagranicy towar podzielony na dwie paczki.
To tak, z grubsza...
Awatar użytkownika
Kosmaty
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:25

Post autor: Kosmaty »

Założenie jeste teoretycznie dobre ale:
1. kurs dolara jest niekorzystny
2. koszty przesyłki są raczej spore bo sprzęt raczej nie jest lekki
3. trudno o mobilizację większej liczby osób, zwłaszcza, że różni ludzie mają różne potrzeby
4. i tak nie kupisz tyle, żeby uzyskać jakiś upust
5. przy dużej przesyłce znacznie zwiększa się szansa zapłacenia cła i podatku

Też czasem sobie kalkuluję, przymierzam się itp. i ostatnio porównując ceny doszedłem do wniosku, że tutaj: http://www.cel.sklep.pl/ kupiłbym prawdopodobnie to co bym chciał w cenie bardzo zbliżonej do cen w USA. Zwłaszcza, że z tego co się orientuję uczestnicy tego forum mają chyba 5% zniżki.

Faceta nie znam i to, żadna reklama. Zwykła kalkulacja...
Kosmaty
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....Faceta nie znam i to, żadna reklama. Zwykła kalkulacja...
To nasz Kolega z forum o nicku MarcinR
Piotr
Mateo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:57
Lokalizacja: Żytno / Sulechów

Post autor: Mateo »

Nie ma co się oszukiwać - mobilizacja to najtrudniejszy element. Wiem. Rozumiem.
Jeżeli z pieniędzmi za bardzo nie wyjdzie się "na lepiej" to trudno (byle nie tracić). Ale w chwili obecnej z tego co widzę są duże ubytki u krajowych dostawców w ofercie. Np. z reddingów zostały te droższe niekoniecznie bardziej potrzebne.
Może zagraniczne zakupy rozwiązałyby chociaż ten maleńki mankament...?
No_idea
Posty: 28
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 17:18
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: No_idea »

Mateo - dogadałem się z Marcinem z linku który podajesz i zamówiłem cały sprzęt którego jeszcze nie skupiłem na "Pchlim Targu" i prywatnie od innych forumowiczów z polecenia. Bez problemu można się z Marcinem dogadać w zakresie ceny ale on z tego żyje więc nie licz że odda Ci to w cenie wg katalogu RCBS USA ale jak kupisz komplet to dostaniesz cenę wypośrodkowaną. Mi pomimo że mam kolegę w NY to i tak musiałbym kombinować z walizkowym importem jak nie zapłacić cła no co nie zawsze się udaje jak zauważyłem no i gwarancję miałbym w USA, paczka z NY spedycją lotniczą polonijną Galicja kosztuje mnie 26$. Tylko jak to podzielić itp? Jak chcesz kupić wszystko na raz to moim zdaniem bez sensu kombinować bo normalną drogą wyjdzie trochę drożej ale bez kombinacji alpejskich. Ja wolałem się dogadać z Marcinem i moje zabawki płyną do mnie :)
Mateo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:57
Lokalizacja: Żytno / Sulechów

Post autor: Mateo »

Rozumiem że chodzi o MarcinR? Dziękuję za cenną informację. Spróbuję się rozeznać wśród ludzi.
Ale jak już wspominałem - aktualnie mamy troszkę kryzys w sprzęcie. :( Z resztą logiczne - ilu ludzi to może kupować? To nie bułki że codziennie nowych potrzeba. Nie mniej jednak nie słychać żeby planowano dostawy. :(
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Zakupy w USA wielu pewnie już rozważało i ja też, ale póki co jeszcze tam niczego jeszcze nie kupiłem i raczej też się na szybkie zakupy nie zanosi. Droga wysyłka, cło i VAT powodują że cena końcowa może się znacznie różnić od początkowej. Zostają polskie sklepy które na szczęście mają coraz większy asortyment i coraz lepsze ceny. Ale póki co najwięcej kupuję w Niemczech. Wysyłka w miarę tania a asortyment bardzo duży. Oprócz niemieckich sklepów jest oczywiście egun. To nie sklep i czasami trzeba się wykazać dużą ciepliwością ale czasami można kupić nowe rzeczy za połowę ceny. Wydaje mi się że ostatnio ceny trochę tam wzrosły i przypuszczam że spowodu coraz większej popularności tego portalu wśród naszych rodaków. Ale generalnie i tak bardzo się opłaca tam kupować.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Ja tam prawie cały sprzęt ma zza Wielkiej Wody. Zwłaszcza przy zakupie fabrycznie nowej całości nie opłaca się u nas kupować. Zdecydowanie taniej jest jak się ma kogoś tam kto to kupi i przepakuje przed wysyłką tu. Najtaniej i najszybciej jak ktoś leci z tamtąd tu i wsadzi do walizki. Mnie tak przyleciała prasa, waga, matryce, optyka ..., więc nie piszcie że się nie da.
Wojtek
No_idea
Posty: 28
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 17:18
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: No_idea »

Cyrograf15, jeszcze mi powiedz że dostałeś rabat na jeden komplet :) Przecież nikt tu Kolego nie mówi że się nie da ale nie wszyscy mają znajomych latających na okrągło nad oceanem a zakup całego wyposażenie to nie jedna walizka więc czasami mija się z celem skoro można inaczej i bez ryzyka.
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

A nie lepiej zrobic grupowe zamowienie z jakims dealerem z Polski??
Jesli zbierze sie grupa zapalencow zamawiajaca towar warty tysiace dollarow to na pewno zrobi jakis upust.
Mateo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:57
Lokalizacja: Żytno / Sulechów

Post autor: Mateo »

Temat idzie w dobrym kierunku :)
Duża grupa ludzi ma szansę wg mnie na jakieś uczciwe warunki. Bo ktoś coś wie, ktoś inny coś próbował, a nawet komuś mogło się coś udać. No i ewentualnie upust.
Z drugiej strony życiowe doświadczenia mówią mi że zgromadzić drużynę ciężko jest strasznie.
Jeśli ktoś byłby ukierunkowany na niemieckie zamówienie i wie jak wygenerować dobre warunki to to też jest opcja.
Kolejna możliwość to zamawiać ze stron typu "wszystko w jednym" gdzie jest optyka i inne cuda - wtedy może jeszcze ktoś się dołoży.

W razie braku chętnych próba zakończy się niepowodzeniem. :?
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Próba na pewno zakończy się niepowodzeniem mogę Ci to od razu powiedzieć. Nie masz żadnych szans na zebranie jakiegoś zamówienia na tysiące dolarów i uzyskanie jakiegoś extra rabatu. Tak naprawdę import za oceanu jest bardzo opłacalny jak ma się tam rodzinę lub znajomych którzy przywiozą kupiony towar w swoim bagażu.
Wracając do tematu zakupów na egun udawało mi się kupować lub widziałem aukcje kończące się kwotami mniejszymi niż trzeba by było zapłacić w USA. Kupowałem tak np pociski których wysyłka z USA jest podobno zakazana.
ODPOWIEDZ