Proch w amunicji Partizan

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Proch w amunicji Partizan

Post autor: tadheus »

Czy ktoś z Kolegów posiada informację jakiego prochu używa w swojej amunicji firma Partizan???????Dokładniej,kal. 7mm , ciężkie pociski.


pozdrawiam
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Firmy amunicyjne nigdy tych informacji nie podaja, najczesciej prochy te nie sa w publicznej sprzedazy (przynajmniej takie chodza sluchy)

Ciekaw jestem dlaczego pytasz?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

abersfelderami pisze:Firmy amunicyjne nigdy tych informacji nie podaja, najczesciej prochy te nie sa w publicznej sprzedazy (przynajmniej takie chodza sluchy)
Tez cos takiego slyszalem...
abersfelderami pisze: Ciekaw jestem dlaczego pytasz?
Przypuszczam, ze się naboje na czynniki pierwsze "rozpadły" i jakoś trzeba ten proch "recyclnąć"... :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

abersfelderami pisze:Firmy amunicyjne nigdy tych informacji nie podaja, najczesciej prochy te nie sa w publicznej sprzedazy (przynajmniej takie chodza sluchy)
Nie pamiętam gdzie ale widziałem tabelę Sako z podanym prochem i naważkami do konkretnych pocisków.
Pozdrawiam
Maciek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Maciek K pisze:
abersfelderami pisze:Firmy amunicyjne nigdy tych informacji nie podaja, najczesciej prochy te nie sa w publicznej sprzedazy (przynajmniej takie chodza sluchy)
Nie pamiętam gdzie ale widziałem tabelę Sako z podanym prochem i naważkami do konkretnych pocisków.
To sie zgadza, firmy produkujace prochy i pociski podaja jaki proch i jakie nawazki na dany pocisk dla elaborantow, ale nie podaja jaki proch uzywaja przy produkcji fabrycznej amunicji.
Mozesz scalic Partizana (pociski, luski etc) na innych prochach i nawazkach- bedzie lepiej latal niz fabryczny.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Nie będę się spierał ale wydaje mi się,że w tych tabelach były podane prochy i naważki "jak wychodzą z fabryki"...
Pozdrawiam
Maciek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

To sa jedyne dane jakie widze na stronie sako: http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoC ... le2012.pdf
http://www.sako.fi/cartrid_range.php
ani slowa o prochu.
Chociaz jak glebiej nad tym pomysle to moze masz racje, wydaje mi sie ze Sako w swojej amunicji uzywa Vihtavuori proch i podaje albo podawalo proch, wage pocisku i nawazke na opakowaniu.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

To właśnie była "taka" tabela tylko dodatkowo z prochami (VV-to pamiętam) i naważkami.
Całkiem niedawno na to trafiłem ale postępująca skleroza nie pozwala na przypomnienie gdzie to było....
Pozdrawiam
Maciek
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Nie,to była taka sama tabela Sako jak Ty przytoczyłeś tylko dodatkowo z powyższymi danymi...gdzie ja to widziałem ?? ](*,)
Pozdrawiam
Maciek
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Jarek,to jest to :D
Jestem Ci winien....flaszkę !
Pozdrawiam
Maciek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dzięki za linka, pdf-ka została zapisana na dysku... :D Kolega tadheus pytał się jednak o Partizan...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: JarekSz »

Nie wiem
ale wychodze z założenia, że kto pyta nie bładzi
na stronie partizana jest adres mailowy, ktosik gadający po zagrabanicznemu niech wymyśli dobry pretekst i sie zapyta - odpowiedzą - jest ok, nie odpowiedzą - też się nic nie stanie.

flaszka chętnie - ale czy aby nie pusta, bo jak to będzie RAZEM do niczego siadać.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Mail w drodze. :D

Napisałem im, ze przeszedłem z 7x57R na 7x57 (bez R) i ponieważ mam jeszcze od groma ich naboi do R-ki, to chcialbym je rozcalic i uzyc do "bez-R-ki". Aby to zrobic potrzebna mi jest informacja, jaki proch w 7x57R używają... Problem w tym, ze kolega tadheus nie podal dokladnego kalibru i nawet jesli dowiemy sie, jaki jest uzywany w 7x57R, to to jeszcze nie znaczy, ze jest to taki sam, jak n.p. w 7 mm Mauser...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

JarekSz pisze:Nie wiem
ale wychodze z założenia, że kto pyta nie bładzi
na stronie partizana jest adres mailowy, ktosik gadający po zagrabanicznemu niech wymyśli dobry pretekst i sie zapyta - odpowiedzą - jest ok, nie odpowiedzą - też się nic nie stanie.
Mozna to zrobic, tylko po co? :?
tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

W jednym ze starszych katalogów firma Hirtennberger podawała prochy i ich naważki w poszczególnych kalibrach.
Były to prochy firmy Bofors.

Pozdrawiam.
tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

[url=http://postimage.org/image/d840unf1h/]Obrazek[/url

Tabelka ze starego katalogu Hirtenbergera.

Pozdrawiam
tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

tabelki
Załączniki
Hirtenberger-elaboracja.pdf.pdf
(1.77 MiB) Pobrany 48 razy
tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

http://data.hodgdon.com/cartridge_load.asp
http://www.hornady.com/assets/files/bal ... Spread.pdf

Takie tabelki ma kazda firma prochow i pociskow, podaja min i max nawazki dla danego pocisku.
Jezeli chodzi o amerykanskie firmy amunicji to podaja tylko wage pocisku, napewno nie podaja nawazek i prochu, moze w Europie jest to wymagane przez unijne przepisy (moze ze wzgledu na odpowiedzialnosc sadowa -spekuluje)

IHMO Dla elaboranta podawanie szczegolowych nawazek nie przedstawia zadnej wartosci, poniewaz dla kazdej lufy optymalna nawazka jest inna.
Scalanie fabrycznej amunicji robi tylko sens, jezeli amunicja ta spelnia Twoje cele i nie chcesz spedzic czasu i pieniedzy na scalenie optymalnego ladunku.
Inna mozliwosc; masz w lunecie BDC siatke albo BDC pokretla dla specyficznej amunicji.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nie prościej po prostu zrobic te naboje od początku? rozcalic, zaplanować i dobrać naważkę, scalić i strzelać bez obaw?
Piotr
tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

Ja rozcaliłem 100 szt. 7x57R,potrzebowałem łusek,a kupiłem po okazyjnej cenie.Zostało 250 gramów prochu.Tylko jakiego?????????
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

tadheus pisze:Ja rozcaliłem 100 szt. 7x57R,potrzebowałem łusek,a kupiłem po okazyjnej cenie.Zostało 250 gramów prochu.Tylko jakiego?????????

Do petard się nadaje. Do niczego więcej. :?
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Albo na nawóz do kwiatków. Nie ryzykowałbym....Jedyne zastosowanie fabrycznego prochu jakie akceptowałbym to zspyanie, rozwazenie równe i rozsypanie na nawazki takie jak były. A sensu przy możliwościach jakie są nie widzę
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

PiotrL pisze:/.../ rozwazenie równe i rozsypanie na nawazki takie jak były.
Albo mniejsze.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
ODPOWIEDZ