Lovex

Moderatorzy: wierzba, P_iter

adam_g
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 08 kwietnia 2011, 08:15

Lovex

Post autor: adam_g »

Koledzy, czy ktoś elaborował na tym proszku? Wiem, że pytanko dość ogólne, ale będę miał prawdopodobnie źródełko i chciałem wiedzieć czy warto z niego czerpać :lol:
Głównie chodzi mi o elaboracje myśliwskie. Jaka jest jakość tego proszku?
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

To taki czeski odpowiednik Accurate (opakowania tej marki), ja składam na nim .38 Spl a koledzy 222 Rem, nie słyszałem żeby narzekali.
Moim zdaniem, kopci trochę bardziej niż te lepszych marek.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

RC pisze:To taki czeski odpowiednik Accurate (opakowania tej marki),.
No nie. Accurate oficjalnie wyparło się Lovex'a.
http://www.accuratepowder.com/warnings/ ... n-warning/
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Czesi robili IMHO proch dla Accurate, ale jakiś czas temu licencje na produkcje przejął ktoś inny. Czesi nie maja w związku z tym prawa na nazywanie swego prochu Accurate, ale jakość się nie zmieniła, choć rożni się on teraz trochę od "oryginału" i nie należy przejmować naważek z Accurate 1:1, bo czeski proch jest podobno trochę bardziej energetyczny... :D

Niestety nie ma żadnego dostawcy Lovexa w pobliżu i nie mogę go wypróbować, a korci mnie, korci...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Idzie się na łatwiznę. Szuka się tanich zamienników. Ja nie mam żadnych problemów i dylematów. Ja lubię go, a on lubi mnie. Tylko VV. Jaki nie wezme, niezaleznie od opakowania i serii. Jest poprostu dobrze. I o dziwo sprawdza się w QL.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

pasjonat pisze:Idzie się na łatwiznę.
No, nie całkiem, przynajmniej w Hamburgu nie jest łatwo dostać Lovex. Mnie się jeszcze nie udało.
pasjonat pisze:Szuka się tanich zamienników.
Jak najbardziej. Takie jest prawo rynku. VV podrożał w Niemczech w ostatnim czasie sporo. Na tyle sporo, by coraz więcej elaborantów zaczęło się rozglądać za czymś innym... Nie mowie o tym, ze chce strzelać za fryko, ale nie widzie powodu do przepłacania, jeśli innym produktem mogę osiągnąć takie same wyniki.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
adam_g
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 08 kwietnia 2011, 08:15

Post autor: adam_g »

pasjonat pisze:Idzie się na łatwiznę. Szuka się tanich zamienników. Ja nie mam żadnych problemów i dylematów. Ja lubię go, a on lubi mnie. Tylko VV. Jaki nie wezme, niezaleznie od opakowania i serii. Jest poprostu dobrze. I o dziwo sprawdza się w QL.
No cóż Kolego, to Twoje zdanie. Ja nie koniecznie chcę jeździć Mercedesem tylko dla gwiazdki z przodu... Jeżdżę VW i uważam, że moje wymagania są spełnione, a jednocześnie mam mniej problemów niż koledzy jeżdżący z gwiazdą :-) (tyle o motoryzacji)
Elaborowałem na proszku z Ostrawy, który miał być Accurate. Używałem 3100 i 2520, był super ale się skończył... Cena kg odpowiadała prawie cenie 0,5kg odpowiedników innych marek. Tak więc różnicę wolę wydać na ciekawsze pestki... Teraz przez znajomego mogę dostać Lovex'a i chciałem się dowiedzieć jakie doświadczenia mają koledzy elaborujący na tym proszku. Czekam na potwierdzenie ceny i wielkości opakowania, ale jeżeli prawdą będzie to co mi podał, to nikt mnie nie namówi do przepłacania 100% :D
Ponadto do Czech mam bliżej niż gdziekolwiek indziej gdzie jest proch dostępny. Wprawdzie dobrym rozwiązaniem jest Parabellum, ale oni pojadą w Polskę dopiero za jakiś czas :)
Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi :-)
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

Witam,

Czy ma ktoś doświadczenie z tym prochem do 30-06. Ile i jakiego sypać?
Moja wersja QL pokazuje tylko S060, S070 i D073 a one średnio do 30-06 się nadają.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Doświadczenie niekoniecznie, ale Czesi trochę na swojej stronie napisali:
http://www.explosia.cz/en/streliviny/jednoslozkove.htm
http://www.explosia.cz/en/streliviny/dvouslozkove.htm

I nawet maja Reloading-Guide:
http://www.explosia.cz/en/streliviny/do ... -02-17.pdf
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

Robie tylko na Medze 185gr a jej nie ma w manualu. Nie chciałbym rezygnować z tego pocisku bo go nie ma w manualu producenta, dlatego jeżeli ktoś ma więcej info jakiego ile sypać to proszę o pomoc.
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

SKEE'dziak . 308W? .30-06? .300WM ?
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

308W i 30-06
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

SKEE'dziak - podaj jeszcze preferowane długości ;)
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

30-06 - 79,5
308W - 70
ODPOWIEDZ