Extended Shellholder

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MADMAX
Posty: 602
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Extended Shellholder

Post autor: MADMAX »

Do czego służą te wysokie Shellholdery: http://www.sinclairintl.com/.aspx/pid=3 ... lholder-19
Jak się tego używa i po co ?
Ktoś ma, ktoś korzysta, ktoś może się wypowiedzieć ?
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Mam podobne RCBS-a, służą w komplecie z matrycą osadzającą competition. Droga ich pracy nie kończy się pod matrycą tylko do niej włażą, pewnie po to żeby bardziej osiowo było.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Ja w szarym RCBS 30-06 za jego pomocą składam 308W ;;pelenluz
forester
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Bo te matryce nie koniecznie robione są pod konkretny nabój, tylko z reguły pod kaliber.
Z kolei ja w zielonym Small Base .308 Win. skladam 30-06 Spr.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

W systemie Competition RCBS odpowiednio dobierając tuleję prowadzącą i przy odpowiednim trzpieniu centrującym można scalać przy wykorzystaniu "Extended Shellholder"-a rózne kalibry pod jednym warunkiem, że tuleja prowadząca i osadzak są skompletowane dla danego kalibru.Tak wykorzystuję jedną matrycę Competition do osadzania ( scalania naboi ) dla sześciu kalibrów....... Uniwersalne rozwiązanie, odrobina wyobraźni w celu odtworzenia idei i wariant ekonowmiczny gotowy. Pewnie część kolegów z forum zna takie rozwiązanie.
"Uwielbiam chorał ruski..."
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Re: Extended Shellholder

Post autor: Maciej Krawczak »

MADMAX pisze:Do czego służą te wysokie Shellholdery: http://www.sinclairintl.com/.aspx/pid=3 ... lholder-19
Jak się tego używa i po co ?
Używa się tego w przypadku kalibrów z krótką łuską , np. 223, 22-250. 308 Win. Wszystkie osadzarki Competition RCBS maja korpusy tej samej wielkosci. Rozne sa tylko tuleje prowadzace pocisku. Wyzej wym. kalibrach przy zastosowaniu zwyklego shellholdera mialbys problemy z osadzeniem pocisku. Extended jest waski i wchodzac do matrycy podaje wyzej luske.
ODPOWIEDZ