Tanie prasy - warto?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Tanie prasy - warto?

Post autor: RC »

[-X Lepiej kup porządną a nie byle co, jak ci się znudzi(prasa lub elaboracja) łatwiej odsprzedasz. :D





Żeby nie mieszać w ogłoszeniu w Pchlim Targu podzieliłem i utworzyłem nowy temat
PL
radmor
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 22:36
Lokalizacja: WIEŚ KOŁO PŁOCKA

Post autor: radmor »

porządna tz. jaka firma ?
kolega ma Lee i działa więc sądziłem że jest ok
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Działać działa, tylko pytanie jak. Lee jest firmą produkującą przede wszystkim tanie produkty. Większość osób robiący samodzielnie amunicje robi to również, jeśli nie przede wszystkim, aby uzyskać możliwie dobre wyniki. Tanie produkty i możliwie dobre wyniki nie pasują razem... :wink: Lee ma dobra matryce do wyciskania spłonek. Jest ona dobra, bo tanie i w tym przypadku wielka dokładność nie jest wymagana. Może jeszcze 1-2 produkty tej firmy się znajda, które można używać, ale raczej nie więcej. Prasy do tych nie należą... Nie znaczy to, ze nie można taka prasa zrobić amunicji. Jak ma być tanio, to wystarczy... tylko cudów oczekiwać nie należy.

Dobre produkty robią: Redding, Foster, Hornady, Lyman, RCBS. Każdy z użytkowników chwali to co ma. Ja mam fostera i chwale... :D Z prasami jest ten "problem", ze jedna wystarcza tak na dobra sprawę na całe życie. Mowie "problem", bo jak się kupi nie tą, to albo się człek z nią cala resztę życia męczy, albo sprzedaje/oddaje i wydaje forsę na inną... A po co, jak można od razu właściwą kupić? W przypadku jednak gdy nie jest się pewnym, czy elaboracja jest faktycznie tym, co się chce faktycznie robić, mogę zrozumieć ze chce się wydać możliwie mało, aby się przekonać.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Kurde tak sobie czytam co piszecie, kątem oko zerkam na prase Lee bo taka mam i tak sobie dumam co z nia jest nie tak?
Działa, kulki się robią, latają fajnie i dochodze do wniosku że z Lee to chyba troche tak jak z opinią o francuskich samochodach "e panie francuz to lipa a nie samochód" a jeżdził pan "no nie ale słuszałem tak".
Przecierz nie każdy kto zaczyna np. przygode z komputerami czy z jazdą na rowerze kupuje od razu sprzęt z najwyższej klasy, może nigdy nie będzie taki potrzebny mimo wielkich chęci i przyjemności z uzywania owego.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Używałem Lee dwa lata z pełnym powodzeniem. Teraz mam Big Bossa - jest na pewno mocniejszy - ale nie twierdze ze tylko ten a Lee to bee.
Piotr
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@robo_chlop
Może i masz racje co do tych francuskich samochodów, ale po obu stronach Odry słychać wystarczająco często narzekanie na Lee, a ja mam za mało pieniędzy aby kupować dwa razy... :D Mam takie podejście do narzędzi, ze jak kupuje to dobre, chyba ze wiem, ze dobre do danego celu nie są potrzebne. Jakbym chciał robić amunicje tylko do broni krótkiej, to może bym prasę Lee kupił. Decyzja należy do tego, kto płaci... :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Wozzi!!! =D>
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

Elaboruję niecały rok. Dziewiątkę, trzydziestkędwójkę i karabinową do Szweda. Mam dwie prasy Lee - progresywną Pro1000 do pistoletówki i jednostanowskową Challenger do karabinowej, używam jej też do wybijania spłonek z krótkich przed myciem.

.32 nie wychodzi z dziesiątki, w przeciwieństwie do fabrycznej Fiocchi. Z Karla M80 na 100m - pięć strzałów wygląda jak trzylistna koniczynka.

Mam zmieniać prasy?

Owszem - zacząłem się rozglądać niedawno - a może Dillon, a może Hornady Lock and Load?

Przeczytałem takie porównanie: http://www.comrace.ca/cmfiles/dillonLee ... arison.pdf

... i na razie się wyleczyłem ze zmiany prasy i postanowiłem zakupić lepszą lunetę do karabinu :)
Ora et elabora...
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wojtan pisze: Mam zmieniać prasy?
Nie, na razie zmień odległość, na którą strzelasz. Dodam dla pewności: na większą... :D
Wojtan pisze: Owszem - zacząłem się rozglądać niedawno - a może Dillon, a może Hornady Lock and Load?

Przeczytałem takie porównanie: http://www.comrace.ca/cmfiles/dillonLee ... arison.pdf
Dzieki, przeczytam, jak tylko znajdę czas, chociaż prasy zmieniać nie zamierzam.
Wojtan pisze: ... i na razie się wyleczyłem ze zmiany prasy i postanowiłem zakupić lepszą lunetę do karabinu :)
I bardzo dobry wybór. Popieram. :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

wozzi pisze:
Wojtan pisze: Mam zmieniać prasy?
Nie, na razie zmień odległość, na którą strzelasz. Dodam dla pewności: na większą... :D
No dobra, zmusiłeś mnie :P : http://www.snajpernowadeba.pl/komunikaty.html

Otwórz komunikat z lipca 2011.

Klasa standard: 300m - 14. miejsce, 600m - 25. miejsce, 800m - 19. miejsce.

Z winy lunety niestety....
Ora et elabora...
radmor
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 22:36
Lokalizacja: WIEŚ KOŁO PŁOCKA

Post autor: radmor »

ok
a może jednak wrócimy do tematu i może ktoś ma do sprzedania prasę
( dostałem priv z ofertą do zastanowienia ale może coś jeszcze )

nikt nic nie ma ?

jak ktoś przegląda egun może coś ciekawego znajdzie ja nie mówię po niemiecku :(
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Dlaczego nie kupisz po prostu na Sinclair czy Midway ? Nawet z cłem i VAT cena nie będzie zła. A do wyboru masz WSZYSTKO. Bez czekania na okazję. Od zamówienie i zapłacenia (karta kredytowa) do odebrania paczki - ok 2-3 tygodnie. W czym kłopot ?
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj ten zestaw LEE. Mam dokładnie taki i działa, jedyny słaby element to waga która jest niewygodna. Za Wilką Wodą jest taniej, ja płaciłem 105$ tyle że miałem transport za darmo bo znajomy zapakował do walizki jak leciał. Natomiast odradzam matryce karabinowe LEE, kupiłem i następnie takie same Reddinga kupowałem.
Wojtek
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.....Natomiast odradzam matryce karabinowe LEE, kupiłem ..... oczywiście nie masz na myśli factory crimp die... :D
Piotr
Lafi
Posty: 66
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 09:57

Post autor: Lafi »

... i Lee Collet Die do 223rem
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

I nie Lee... A także nie Lee...

Redding. Tylko Redding. Raz a dobrze i na lata.

Kupowanie taniego sprzętu to są pozorne oszczędności. 100 czy 200 zł na narzędziu do używania na 10 lub więcej lat. A efekty tych "oszczędności" są dramatyczne.
Albo krzywo, albo nie wchodzi, albo... I kończy się zakupem kolejngo narzędzia. I kolejnego... A sterta złomu w szafce rośnie.

Żadne z urządzeń Reddinga które mam, nie miało wad. Żadne. Każde działa bardzo dobrze, co jak widać na przykładach innych firm, nie jest takie oczywiste.
Zacząłem od Reddinga, później dokupiłem jakieś uniwersalne rzeczy Hornady i RCBS na próbę i podtrzymuję co napisałem.

Redding.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

I kończy się zakupem kolejngo narzędzia. I kolejnego... A sterta złomu w szafce rośnie.

Gdyby tak było to by tu było od do diabła i ciut ciut takiego sprzętu za grosze do sprzedania. Tylko jakoś nie ma! Omyłkowo znajomy kupił mi dwie wagi Lee, które są niespecjalne, natychmiast tu jedną sprzedałem.
Wojtek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Wojtek, popatrz na egun, co tam najczęściej jest przez osoby prywatne sprzedawane...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
MADMAX
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 16:13
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: MADMAX »

Cyrograf15 pisze:Gdyby tak było to by tu było od do diabła i ciut ciut takiego sprzętu za grosze do sprzedania.
No nie do końca. Chyba nie sprzedałbyś "Koledze po prasie" matrycy, która krzywo osadza pociski ? Pisałem o złomie - przedmiotach wykonanych wadliwie, połamanych lub uszkodzonych w inny sposób z winy materiału lub producenta, podczas normalnej ekspolatacji, a nie o narzędziach tańszych - z niższej półki cenowej. Takie rzeczy nie trafiają na wtórny rynek, tylko do śmietnika. A narzędzia tańsze trafiają się używane, kiedy ktoś wymiena sprzęt na inny / lepszy. I takich okazji jest sporo, ale jak mój przedpisca zauważył, głównie Tam. Tu, ze względu na liczbę elaborantów, nie ma praktycznie wtórnego rynku. Ot, od czasu do czasu ktoś coś sprzedaje. I tyle.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Ją wagę Lee oddałem koledze który kompletował sobie tanim kosztem sprzęt. Umówiliśmy się że on także ją odda jak kupi sobie coś lepszego. Rzeczy sprawne można oddawać a nie koniecznie sprzedawać na rynku wtórnym. Może dla tego trudno je znaleźć na portalach aukcyjnych.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Biednych nie stać na taniochę, Lee to dziadostwo, i nic nie jest w stanie zmienić mioich przekonań.(Sorry, too much plum brandy of Łącko) :D
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

RC pisze:Biednych nie stać na taniochę, Lee to dziadostwo, i nic nie jest w stanie zmienić mioich przekonań.(Sorry, too much plum brandy of Łącko) :D
RC, dobrze gadasz. Kupić trzeba raz a dobrze. Jak się nie ma na coś kasy, to lepiej nie kupować byle szajsu i odłożyć zakup w czasie a sprzęt pożyczyć od znajomego...
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 145
Rejestracja: wtorek, 29 czerwca 2010, 22:37

Post autor: Wojtan »

P_iter pisze: dobrze gadasz. Kupić trzeba raz a dobrze. Jak się nie ma na coś kasy, to lepiej nie kupować byle szajsu i odłożyć zakup w czasie a sprzęt pożyczyć od znajomego...
Błąd logiczny.

Po pierwsze primo:
Nie każdy ma "pod ręką" kolegę elaboranta...

Po drugie primo: ;P
Gdybym nie kupił tego "taniego szajsu" czyli Lee, musiałbym wciąż kupować drogą amunicję w sklepie i nie miałbym z czego odkładać na zmianę sprzętu....
Koło się zamyka.
Ora et elabora...
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Wojtan pisze: Błąd logiczny.

Po pierwsze primo:
Nie każdy ma "pod ręką" kolegę elaboranta...
Jeśli jest myśliwym lub strzela sportowo od kilku lat, to zapewne ma kolegę elaboranta, tylko o tym nie wie. :D
Zwłaszcza ci starsi stażem elaboracyjnym, jakoś tak wewnętrznie się spinają, jak mają komuś powiedzieć, że scalają. Ci młodsi już prędzej, ale i tak na czole napisu Elaboruję Amunicję nie mają.Trzeba popytać.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Chyba kolega Wojtan ma rację nie każdy ma kolegę "kolaboranta". Na forum jest zarejestrowanych zdaje się trzysta parędziesiąt osób to daje wynik niecałe 2 osoby na powiat. Nie jest wcale tak łatwo zacząć jak nie ma się w bliskim otoczeniu osoby która już się w to bawi. Mój powiat to prawie 70 tys ludzi pewnie jeden lub 2 otarło się o elaboracje. Ja akurat te dwie osoby znam i dzięki nim zacząłem swoją przygodę z elaboracją ale nie wszyscy mają to sczęście no i niektóre powiaty są znacznie większe.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Najlepiej to poznać elaboranta po znaczku na prawym policzku, mańkuta po lewym....................
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

WOJTAN kolego dobrze prawisz, na szajsownym Lee robie sobie kulki po max.30groszy w sklepie coś ok. 85groszy oczywiście do krótkiej lufy rocznie ok. 6000 z tych oszczedności dało by rade kupić coś lepszego tylko pytam po co kurcze?
Nie udaje że pozjadałem wszystkie rozumy, ale ja akurat mam kolegów elaborantów i sporo z nich ma właśnie Lee i robią karabinowe ammo a wyniki jak na moje oko super.
W sprawie ammo do długiej lufy nie mam doświadczenia, ale myśle że czytają te nasze rozważania też ludzie chcący zacząć zabawe z pistoletowymi kulkami i czemu odradzać jeśli się da i wyniki na tarczy bardzo ok.
Wydałem na zestaw 164 euro i myśle że to był jeden z lepszych zakupów w ostatnim czasie, a za oszczędności co najmniej podwoiłem ilość startów, mam fajne regulowane przyrządy, a jak sobie idę popykać na strzelnice to wywale 250 szt. i wracam z roześmianą japą i chce znowu.
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

Tanie prasy Lee są wykonane z aluminium ich wytrzymałość będzie o wiele mniejsza, niż pras wykonanych z żeliwa i na to trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. Lee zużyjemy 4, RCBS, Redding nam starczy dożywotnio, dlatego trzeba kupić raz, a dobrze.
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Trzeba kupić cokolwiek i zacząć składać aby nabrać doświadczenia i sprecyzować własne oczekiwania. Zwłaszcza że bardzo niewielu jest takich co potrafią się przyznać że za spore pieniądze kupili coś co nie spełnia ich oczekiwań. Coś jak z autami, nie trzba kupować Maybacha aby się całkiem wygodnie przemieszczać, a i są tacy co maja starego Malca z którego są bardzo zadowoleni bo do ich potrzeb jest znakomity! Mam tanią prase LEE i jestem z niej zadowolony. Znam takich co kupili sprzęt do elaboracji za kilka tyś. zł i nigdy nic na nim nie poskładali.
Wojtek
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Myślę ze to dobry sposób - nabieranie doświadczenia na tańszym sprzęcie i jego stopniowa wymiana - ale tylko w sytuacji samodzielnego dochodzenia do tych doświadczeń. Kiedy można skorzystać z doświadczeń innych - warto - o ile oczywiście czuje sie potrzebę rozwijania sprzętowo - elaboracyjnego. Spokojnie potrafię wyobrazić sobie składanie kilku czy kilkunastu nabojów do myśliwskiej broni na tanim sprzęcie Lee - na którym uczyłem sie elaboracji i którego nie dałem rady "zajeździć" - nawet robiąc duże magnumy czy amunicję strzelnicową w dość dużej ilości
Piotr
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

Zacząłem elaborację na prasie lee, mam ją to teraz, używam i nie mam się do czego przyczepić, osdzarka spłonek na prasie jest bardzo sprawna i wygodna, a usuwane spłonki trafiają tam gdzie powinny. Chciałbym lepszą ale tylko dla samego mania więc na razie nic nie zmieniam. Pewnie jakbym nakupił sobie różnych narzędzi pomiarowych to okazałoby się że naboje z prasy lee są krzywe, ale podobnie jak nie leczy się wyników badań krwi tylko pacjenta tak puki kulki trafiają gdzie chcę to nie ma co szukać dziury w całym. Narobiłem tysiące kulek i nic się w prasie nie popsuło ani nie widać na niej śladów zużycia. Co do innych narzędzi używam też wagi ale ta bardzo skutecznie podnosi mi ciśnienie, przymierzam się do zmiany od dawna, zrobiłem sobie wzorce moich naważek i przed każdą kulką sprawdzam wagę. Z matryc mogę polecić oczywiście tylko usuwarkę spłonek i matryce pistoletowe bo są tanie i działają. Zasyp prochu lee jest jakości trabanta (i z podobnych materiałów), działa o dziwo powtarzalnie jednak za każdym razem wydaje mi się że zaraz coś urwę - stoi w kolejce do wymiany zaraz za wagą.
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Tak z pewną dozą nieśmiałości zapytam a które to modele pras Lee są aluminiowe kolego DamianC?
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Pozwolę sobie za DamianaC, robo_chlopie - aluminiowe LEE:
http://www.midwayusa.com/product/807734 ... tage-press
http://www.midwayusa.com/product/423081 ... ersary-kit
http://www.midwayusa.com/product/121744 ... -press-kit
http://www.midwayusa.com/product/176078 ... tage-press
http://www.midwayusa.com/product/665540 ... hand-press
Szczerze mówiąć, do zrobienia kilku naboi wystarczą ( oprócz komponentów ) same matryce z shellholderem
i jakieś duże imadło ale chyba nie o takie rozwiązania nam chodzi...
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Mam dokładnie taką aluminiwą Lee Challenger Breech Lock Single Stage Press. Poskładałem na niej kilkaset kulek karabinowych 6.5x55 i narazie nie czuje potrzeby zmiany prasy. Może był by problem przy dużych magnumach, ale takich nie składam i nie mam zamiaru w przewidywalnej przyszłości.
Wojtek
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

Żadne aluminium nie wytrzyma tyle co żeliwo jest to nie możliwe.
http://www.midwayusa.com/product/807734 ... tage-press
w tej prosie tłok bardzo szybko zejdzie z osi matrycy i kulki będą nie osiowe.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Pisząc o szajsowatym sprzęcie Lee na pewno nie miałem na myśli prasy. Od zawsze robiłem na prasie Lee z zestawu Anniversary Kit i nawet amunicję magnum i nadal bangla. Trzeba użyć więcej siły niż n.p przy takim RCBS Rock Chucker Master Supreme, ale jakoś daję rade i pewnie szybko jej nie wykończę.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

DamianC pisze:Żadne aluminium nie wytrzyma tyle co żeliwo jest to nie możliwe.
http://www.midwayusa.com/product/807734 ... tage-press
w tej prosie tłok bardzo szybko zejdzie z osi matrycy i kulki będą nie osiowe.
To na pewno - w aluminiowej kulki staną sie nieosiowe / czy aby nie zalezy to od matrycy bardziej ?/ już po 2873 naboju - a w żeliwnej spokojnie 7554 ..... :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2627
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

PiotrL pisze:
DamianC pisze:Żadne aluminium nie wytrzyma tyle co żeliwo jest to nie możliwe.
http://www.midwayusa.com/product/807734 ... tage-press
w tej prosie tłok bardzo szybko zejdzie z osi matrycy i kulki będą nie osiowe.
To na pewno - w aluminiowej kulki staną sie nieosiowe / czy aby nie zalezy to od matrycy bardziej ?/
Tak w kwestii formalnej, to nie zależy od matrycy. Znaczy osiowość głównie zależy od matrycy ale Damian napisał o zejściu tłoka prasy z osi matrycy. W tym przypadku matryca może być cacy a kulki wyjdą krzywe. :D
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
jarzebski
Posty: 99
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 08:05

Post autor: jarzebski »

SławekP pisze:Pozwolę sobie za DamianaC, robo_chlopie - aluminiowe LEE:
http://www.midwayusa.com/product/807734 ... tage-press
http://www.midwayusa.com/product/423081 ... ersary-kit
http://www.midwayusa.com/product/121744 ... -press-kit
http://www.midwayusa.com/product/176078 ... tage-press
http://www.midwayusa.com/product/665540 ... hand-press
Szczerze mówiąć, do zrobienia kilku naboi wystarczą ( oprócz komponentów ) same matryce z shellholderem
i jakieś duże imadło ale chyba nie o takie rozwiązania nam chodzi...
witam,

nie mogę zrozumieć mody przytaczania porównań z MIDWAY skoro oni nie wysyłają do PL ???

pozdrawiam Mariusz
ODPOWIEDZ