Łucznik na dawce :)

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Łucznik na dawce :)

Post autor: Jacek »

Zdecydowałem się na zrobienie z mojego wystrzelanego już łucznika czegoś co strzeli troszkę dalej i celniej . Kaliber zostanie ten sam czyli 30-06 i teraz mam małe pytanko do strzelających dalej niż 500m
Czy lepej iść w kierunku lufy o dł 650mm i szybkim skoku 9" czy lepiej pozostać przy lufie 600 mm i skoku 10" a może lepiej zastosować lufę 650 i skok 10"????
I DLACZEGO ??
:med/:
Przy okazji spytam o magazynek bo mi się połamał ....chętnie kupię :mrgreen:
Pozdrawiam dziękuję z góry za podpowiedzi :)
Pozdrawiam i Darz Bór
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Jacku,

Magazynek pasuje od Austriaka, do dostania na eGun. Nie szprecham wystarczająco więc nie pomogę, może forumowy dyżurny eGunowiec się odezwie.

Łucznik nie nadaje się do dalekiego precyzyjnego strzelania. W komorze nabojowej od dołu wielka dziura na szeroki magazynek, od góry też znacznie większa niż potrzeba do wyjęcia wystrzelonej łuski. Zostają dwie wiotkie boczne ścianki, jak wsadzisz ciężką lufę to zacznie nią kiwać i siać amunicją. W tej broni można stosować wyłącznie dość cienkie i krótkie lufy.
darzbór!
Paweł Morawski
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Krakus pisze: Magazynek pasuje od Austriaka, do dostania na eGun. Nie szprecham wystarczająco więc nie pomogę, może forumowy dyżurny eGunowiec się odezwie.
@Krakus: hau! hau! :lol:

@Jacek: Was kann ich für Dich tun? :D
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Dzięki Krakus ....
W sumie to byłem pewny że można z tego sklecić coś fajnego bo luzy na zamku są bardzo małe a komora zamkowa wcale nie wygląda na jakąś "słsbą".
Zdecydowany jestem spróbować i podrążę dalej ten tema.
Jeżeli odradzasz mi z góry długą lufę to czy w 600mm z 10" gwintem i praktycznie niestoczonej , do tego nacięty kompensator *lub dokręcany bo jeszcze się nie zdecydowałem *samo mocowanie na gwincie komory zamkowej nie powinno wszystko bardzo dobrze usztywnić ???Chodzi mi o usztywnienie na łączeniu lufy z komorą zamkową , przy tym kalibrze nie powinno się to wszystko aż tak poddawać ....sam zamek ma przecież bardzo dobra budowę i jest dość ciasny .
Budowaliśmy już kilka karabinów na różnych bazach które bardzo dobrze strzelają .
Ten robię dla siebie i było by głupio gdyby wyszedł bubel hahaha .
Komorę nabojową bedziemy robić również sami , na lufie walthera ...
Nie mają u Was dobrej opini ale ja jak zwykle wiem swoje :)
Nie są takie złe ... :whistle:
POZDRAWIAM :bh|:
Pozdrawiam i Darz Bór
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Co z tego ze bedziesz miał ciasno zespolona lufę z komorą zamkową jak ci się komora bedzie gibać? Może rozważ osadę zaślepiona od dołu i bedding z żywicy zaślepiający dziure na magazynek - no bo po co Ci magazynek na strzelnicy?
Piotr
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Kiedyś mój Kolega kupił sobie bardzo drogą łamaną wiatrówkę, na miejscu w sklepie kazał obstalować na niej równie drogą lunetę, do tego wielki sztywny kufer i jak przyjechał do mnie to postanowił ją przystrzelać na 50 m. Wynegocjowałem 40 bo na 30 nie chciał się zgodzić za żadne skarby.
Strzelamy, najpierw on potem ja - w tarczy kaszanka. Tłumaczę, że w tej jego suuuper z Vo cośtam, cośtam wiatrówce lufa sobie, a luneta sobie i nic z tego nie będzie ale nie chciał uwierzyć :(
Poszedłem do domu po starego sztywnego Umarexa pamiętającego pewnie Okrągły stół i na te 40m najpierw ja, potem on wystrzelaliśmy lepsze skupienia pomimo że broń stara, lunetka z bazaru etc.
Myślę,że Krakusowi chodzi o to, że broń ma zbyt cienkie i w związku z tym wiotkie ścianki komory zamkowej i brak luzów zamka chyba niewiele tutaj pomoże.
Broń customowa chociażby taka http://sklep.incorsa.pl/product,293,6586.html ma masywną sztywną komorę, okno do wyrzucania łusek nie większe niż trzeba aby łuska przez nie przeleciała (zobacz chociażby SSG), rampę , albo wąski pojedynczy magazynek. Chodzi o to, żeby ta rura w której porusza się zamek była jak najgrubsza i jednorodna, pozbawiona zbędnych dziur osłabiających jej sztywność.
Dopiero sztywność całego systemu podparta jeszcze bardzo dobrą osadą zaopatrzoną w pilary i bedding daje powtarzalne dobre rezultaty.
Luneta jest wszak osadzona nie na lufie, ale właśnie na komorze zamkowej i lufa sobie, a luneta sobie.
Że to ma znaczenie możesz się przekonać w prosty sposób:
strzel grupę ze sztucera, a następnie dokręć jedną ze śrub mocujących system do łoża i strzel ponownie #-o
Poza tym po coś większość karabinów do BR jest Short Action. Wiem, spalanie w krotkiej, pękatej łusce jest bardziej powtarzalne, ale sztywność systemu jest większa.
Można także zamontować lunetę na lufie, ale to podobnie jak cellulit - nieładnie wygląda
:D
forester
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

:oops: Znowu PiotrL był szybszy :oops: Chyba ma dyżur :D
forester
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

PiotrL pisze:Co z tego ze bedziesz miał ciasno zespolona lufę z komorą zamkową jak ci się komora bedzie gibać? Może rozważ osadę zaślepiona od dołu i bedding z żywicy zaślepiający dziure na magazynek - no bo po co Ci magazynek na strzelnicy?
Może jednak wybrać coś innego na bazę do przeróbki? Myślę, że bedding i pilary to za mało zwłaszcza, że to 30-06.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Patrzę tak na tą komorę i patrzę i w sumie to ona jest całkowicie z góry zamknięta a ścianki nie są takie cienkie ...jest tylko otwór na łuskę ...od spodu faktycznie spora dziura ale to można usztywnić frezowaną wkładką i zamocować w klejonej osadzie .....
rozmawiałem też z kolegą który bedzie to składał i powiedział że problem może wystąpić tylko przy naprawde grubej i długiej lufie ...
tak że stanęło na 600 mm i 22-25 średnicy zewnętrznej ,komore zrobimy sami ,kompensator z regulacją , sklejkowa osada z metalową wkładką , szynowy montaż lunety .....
MUSI STRZELAĆ O:) ...a jak nie to możecie powiedzić :
A NIE MÓWIŁEM :mrgreen:
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i dobre rady w marcu się pochwalę co wyszło z tego łucznika i jak to coś strzela....w sumie to on strzelał idealnie przez parę ładnych sezonów i moze dlateg się na niego uparłem ....:)
MA po prostu duszę .....
zostanie po nim ładna kolba i kompensator ...jeśli bedzie ktoś chciał to taniao odsprzedam
Pozdrawiam

Obrazek
Pozdrawiam i Darz Bór
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Jak .... ma po prostu duszę.... to może po prostu zrobić z niego piękny sztucer myśliwski? Zwróć uwagę jeszcze na system ryglowania - tylne rygle występują dość rzadko w broni benchrestowej....
Piotr
szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Post autor: szubok »

Dołożę swoje trzy grosze... mam karabin na bazie Mausera 98 z lufą 715mm fi 32 mm na bedingu i pilarach... całość 9750g
stworzony z sentymentu do M98 i Janczara :)
Wystrzelane na razie niecałe 200szt.
Może dlatego, że to mój pierwszy karabin do nauki i nie wymagam od niego za dużo
skupienie 12cm na 600m mnie zadowala ... to z firmowej amunicji scenara a zobaczymy jak będzie z elaborowanej.
Kaliber zmieniony na 6,5x55se i ten akurat polecam...
Może i się faktycznie coś rozjedzie na tarczy za jakiś czas co na pewno od kolegów usłyszę :)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

To ma być przede wszystkim varmint do polowania ...
Papier mnie prawie nie interesuje ...mogę sobie wycinać koniczyny podczas przystrzeliwywania ale ogólnie mnie to nie bawi .
Varminting wyrósł z benchesteru i jest jego wyższą formą nie wymagajacą tak dokładnej broni .
Za jakis czas mam nadzieję że niedługi będę chciałbym poskładać coś naprawdę konkretnego ...jako myśliwego nie obowiązują mnie praktycznie ograniczenia kalibrowe wię może jakieś ANZIO ....hihihi
Chcieć to znaczy móc!!
Darz Bór
Pozdrawiam i Darz Bór
szubok
Posty: 109
Rejestracja: czwartek, 03 marca 2011, 21:55

Post autor: szubok »

Chciałem tylko wykazać, że i na lichej komorze da radę zamontować i strzelać z ciężkiej lufy....
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a10 ... 83818.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 33ee7.html
tak to wyszło
650mm plus hamulec ...1:10
Nawet strzela :)
15mm z PTS na 100m , stara kolba ....nowa się robi
Darz Bór
Pozdrawiam i Darz Bór
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Wygląda nieźle.
Lufa stainles, czy źle widzę?
Masz zamiar pokryć go jakąś powłoką?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

lufa jest czarna :)
tak dziwnie wyszła na zdjęciu
DB
Pozdrawiam i Darz Bór
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Obrazek

Obrazek
pomalutku .....hmmmmmm kuxwa....bardzo pomalutku ale się robi :)
powinienem dostać medal za cierpliwość hihihi
Pozdrawiam i Darz Bór
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Orzesz Ty........???????
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

no co..... to tylko łucznik ;;pelenluz
strzelałem już z niego na starej osadzie i było przyzwoicie nawet z niedotartą lufą :)
za 30 kulek powinien wbijać gwoździe na 300m ....jestem tego już prawie pewny :)
DARZ BÓR
Pozdrawiam i Darz Bór
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Obrazek

Obrazek

Co tam szanowni Koledzy myślą na temat tego czegoś ???
DARZ BÓR!!!
Pozdrawiam i Darz Bór
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Nie wiem jak inni koledzy, ale ja się zaśliniłem... :oops:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
frugo
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: frugo »

A jak z tymi gwozdziami...
Sylwan
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2011, 18:09
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post autor: Sylwan »

Oooo !
Nowe odcinki ,Łabędziem być' :whistle:
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

za dwa dni zakladam szkło ... :)
papier wszystko wyjaśni :)
zobaczymy jak to będzie ...sam jestem ciekawy
Pozdrawiam i Darz Bór
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

frugo pisze:A jak z tymi gwozdziami...
INTERESUJĘCE, bo ja tego nie potrafię i to na 300m i to z 30-06?
Moja 308 odpada... :bh|:
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Obrazek

Obrazek

DB
Pozdrawiam i Darz Bór
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na 100m wbijam gwoździe ....w piątek strzelam na 300m i zobaczymy :)
Pozdrawiam i Darz Bór
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

No prezentacja broni i |wyników prac ręcznych" dość interesująca, ale te "mocno poobijane tusze" to chyba nie efekt dalekich strzałów????????
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

wszystko zgodnie z przepisami ......max 200m
Geco expres strasznie niszczy niedoliski


Obrazek
poważnie :)
Pozdrawiam i Darz Bór
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Widziałem identyczny karabin na zielonym. Kultura to tam.............................. #-o
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

nic na to nie poradzę że admin tam tak działa ....
Przykre że trolle opanowały tamten portal
Tu naprawdę jest Świetnie i mozna się sporo dowiedzieć KRYTYKA nawet jeśli jest to bardzo konstruktywna i pomaga na wyłapanie i eliminację błędów
pełen szacun dla WSZYSTKICH Kolegów i Admina :)
DARZ BÓR
Pozdrawiam i Darz Bór
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

.....Przykre że trolle opanowały tamten portal ...
To jest własnie to - spokój tutaj jest wyłącznie zasługa tutaj piszących.... =D>
Zresztą - dyskutując o elaboracji raczej trzeba cos o tym wiedzieć lub chcieć sie dowiedzieć - nie można błysnąc stwierdzeniem ..."Tata ma i jest zadowolony"...
Piotr
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

łucznik na dawce. . .

Post autor: mprimer »

Drodzy Koledzy, kto chce niech czyta - będzie może trochę długo ale myślę że w temacie. Wiele lat temu ubzdurało mi się aby zrobić sobie sztucerek w pełnym drewnie właśnie na tym systemie zamka, tylne rygle ale kultura pracy wspaniała może nieco przestarzała bo to dziś główka łapie się za lufę a reszta może być z byle czego, tak długo jak utrzyma to we wzajemnym ustawieniu. Wpadłem na takową broń, Mannlicherek składany w Radomiu, kal. 7X64 lufa oczywiście złom ale myślę nic to bo reszta b. dobra - kupiłem. Moim zamysłem był kal. .308 rzecz trochę trudna bo zamek długi ale da się z tym żyć, trza jechać na magazynku .308 z tego modelu broni a jest to model M. Jest szparsko z przodu bo magazynek przesunięty trochę do tyłu ale działa super jak się repetuje szybko. Teraz o wymianie lufy i bólach z tym związanych: pomimo że miałem możliwości zrobienia specjalnych uchwytów na lufę i zamek do tego typu broni ta cholerna lufa /orginalna/ nie dała się ruszyć. Przy tej grubości przedniego pierścienia kto to grzeje lub obstukuje jest idiotą a jeśli puści to jest ogromna sznsa na skoszenie zamka. Zatrzymałem się i zacząłem szukać odpowiedzi, dotarłem do bardzo już wiekowego w tamtym czasie pana który był majstrem zmianowym na montażu przy ich składaniu. Powiedział mi wszystko, kto tego dotykał wie że lufa ma trzy przylgnie o jedną więcej niż Mauser, po co?, aby osiągnąć tą sztywność o której mowa przy stosunkowo wiotkim zamku /tylne rygle/. Teraz właściwa odpowiedż dlaczego w orginalnie złożonej broni lufa jest tak trudna do ruszenia. Austryjacy dali specjalny uchwyt na zamek do montażu który miał elektryczne spirale podgrzewające i robiono to w stresie temperaturowym! Trzy przylgnie i ten stres dawało to sztywność połączenia ale trudność w demontażu. Ja poradziłem sobie tak, uciąłem "bukfelem" lufę na 5mm przed zamkiem, wsadziłem to w uchwyt na dużej tokarce i wytaczakiem wywaliłem tyle materiału z tej końcówki że ten zachowany stres w materiale puścił i dała się wykręcić ręką. Jeśli ktoś będzie zainteresowany co wyszło z tej roboty, ten zamek, kal .308, długość lufy 50,5cm niech bąknie słowo a dokończę całą historię. Darz Bór.
mkowalczuk
Posty: 189
Rejestracja: wtorek, 01 listopada 2011, 13:11
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: mkowalczuk »

Pisz Kolego i zamieść zdjęcia, bo jak jest okazja czegoś nauczyć i dowiedzieć to grzech nie skorzystać \:D/
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Właśniem bąknął... słowo. :lol:

Podobnie wygląda sprawa z montażem lufy do Steyr SSG69 i Steyr Match. Lufa jest mocowana na gorąco i jak się "wygładzi" to wymiana nie jest koniecznie opłacalną... Mam nadzieje, ze moja jeszcze trochę pochodzi...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

Juz grubo przed I wojna w K98 na goraco wkrecano lufy i nie jest to tylko przypadlosc Mannlichera z trzema "przylgniami"
Wykrecanie takze odbywa sie na gorąco prawie w kazdej broni
mprimer
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 09 października 2012, 22:55
Lokalizacja: polska

łucznik na dawce

Post autor: mprimer »

No to walę wam Koledzy dalszą część, będzie dwu-członowa. Mam aktualnie taki radomski Mannlicher serdecznego kolegi w kal. 30-06. Jest to broń w której jakiś czas temu ktoś wymienił lufę, ten sam kaliber, lufa orginalna Steyr która co jakiś czas się luzuje i zaczyna cignąć łuski jeszcze nie rwie ale blisko. Ten wymieniacz nagrzał frontowy pierścien, wsadził jakąś łychę w wycięcia zamka i odkręcił oczywiście skosił przy tym zamek tylko-tylko ale wystarczająco b o w efekcie w miarę trzymają tylko trzy rygle z sześciu. Każdy metalurg zapytany odpowie jednogłośnie że temperatura zmienia strukturę stopów, bardzo często w trudny do przewidzenia sposób. Co robić z tym kolegi sztucerkiem?, trza zwalić środkową "przylgnię" na stożek, mieć czołowy pogłębiacz o tym samym kącie i właściwej średnicy i już. Teraz te cholerne rygle które nie trzymają wszystkie, co z nimi zrobić, nic tylko złomować to wszystko! Jeszcze zapomniałem dodać konieczny pierścień dystansowy jeśli ktoś by zrobił te stożki ale to już wizyta w zakładzie z obrabiarką sterowaną numerycznie, na standardowej tokarce nie do wykonania. Tu wrócę na moment do tego grzania, można to zrobić raz bo powtornie ryzykujemy tym że stop nie powróci do poprzednich tolerancji. Kolegi pukawka zostanie skręcona na Lock-Tide ale tym razem permanentnie bo tego już nikt nie ruszy bez palnika. Taka naprawa jest też na zmiłuj się Panie Boże bo 30-06 pracuje dosyć wysoko i może zruszyc ten pieprzony klej, ja mu mówię aby to złomował. Teraz o tym moim obrzynku, mam go do dzisiaj i tylko i wyłącznie z nim chodzę na ambonę a chodzę często prawie co dzień bo mieszkam na obwodzie. Co zrobiłem, doklejkę na orginalnym drewnie z przodu ze starą mannlicherowską metalową objemką. Kupiłem najtańszą surówkę w kal .30 , Adams & Bennet za około $100 ale robioną starą metodą przeciągania bo nie bardzo wierzę w te odkuwki a w elektro-drążenie to już zupełnie nie. Stoczyłem ją płynnie do 18,5mm na końcu a długość jest skopiowana z austryjackiego orginału czyli 50,5cm. Trzyma kulę fantastycznie bo rura jest sztywna jak cholera i nie dotyka drewna nigdzie, pracuje tylko metalowa końcówka i to tylko w czasie zakładania broni na ramię. Ze względu na długość lufy sporo energ idzie w gwizdek. Elaboruję sam więc mam całkiem fajną kombinację aby mnie nie oślepiał, strzelam 180grs Vulkanem bez tzw. boat tail a to w moim przypadku powoduje że jest prawie niewidoczny płomień wylotowy. Przy tej dł lufy to prochy raczej szybkie, ja używam ACC 2230, naważka na 3/4 maxa i fajnie się strzela. Pozdrawiam Wszystkich i Darz Bór.
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

czy kolega z postu powyżej zrozumiał intencje moderatora :?:
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

czytam i niewierzę :)
Kolego .......nawet w technikum masz wykres żelazo węgile i metod odpuszczania ...to po pierwsze
Wmiana lufy w łuczniku to banał .....możesz sam to zrobić i nic nie pogniesz :mrgreen:
wklejanie na klej niskiej lub sredniej wtrzmałości to teraz norma a palnik akurat nic nie zaszkodzi podczas rozkręcania
www.iim.p.lodz.pl/wyklady/10%20obrobka%20cieplna.pdf
www.kmimp.agh.edu.pl/pliki/oc.
można znaleźć sporo laborek na ten temat...proszę poszukać i sie doczytać .....tak samo na temat klejenia
Darz Bór
Pozdrawiam i Darz Bór
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 04 października 2008, 20:57
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Jacek »

Obrazek
8 strzałów geco expres 100m na strzelnicy w dziemianach......ten jeden w lewo to mój błąd :mrgreen:
te 2 mniejsze to z innego sztucerka kolegi
Na pytanie Kolegi Wojciecha odpowiem tutaj :
Sklejkowa osada była w planach jako dużo sztywniejsza i dodatkowo miała być wyposażona w "ramkę "pod komorą zamkową ...celem jeszcze większego usztywnienia całego układu
niestety nie udało mi się tego zrobić i poprzestałem na tulejach i" wklejeniu "całości w żywicę "beding"
kolba została zrobiona specjalnie z drewna bo ten sztucer jest przede wszystkim sztucerem myśliwskim i taka mi się bardziej podobała ....taki mały kompromis hihii
DARZ BÓR
ps....strzela naprawdę dobrze .....
Pozdrawiam i Darz Bór
ODPOWIEDZ