Elaboracja 9x19 Para

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Elaboracja 9x19 Para

Post autor: T'J »

Witam.
Panowie jak wyglądają koszty elabrowania 9x19 Para z pociskami własnoręcznie odlewanymi ?
Czy można zamknąć się w 25 groszach za nabój ?
Nie licząc czasu poświęconego na elaboracje i odlewanie, kosztów prądu, gazu itp.

Pozdrawiam
T.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

robo_chlop pisze:Witam.
Co do ceny kulek własnej roboty moje obliczenia wyglądają tak:
Spłonka CCI lub FIOCCHI -16groszy(DROGO) s&b ok.10gr
Proch blue dot-4.5 grain (kulka 150grain)to jest ok 10 gr przeliczając na cene całej flaszki czyli 160pln.
Proch bullsey 2.5grain (kulka 125 grain ogólnie mocno wolny ładunek do tarczy)to jest 5,5gr za jedna naważke, flaszka 155pln.
Kulka jak sie zastanowić odlewana ok. 3gr tak sobie licze.
I mamy wynik od 20 do 30 groszy za kulke, robota się nie liczy więc tanio kurde jak dla mnie, a wyniki są ok. jak jade dla rekreacji tarcze podziurawić czy blache poobijać to mi sie podoba.
Jak bym był marudny to doliczył bym butelke aloxu 26 pln. a starczy na jakieś 4000-5000tyś kulek , ale nie jestem.
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... light=9x19

Słowem można. Ja odlewam sam, ołów jak się dobrze pokręcisz to za darmo dostaniesz, spłonki pojawiły się w parabellum.pl po 12gr, proch (3,2gr bullseye) ok 5gr. Razem mi wychodzi poniżej 20gr.
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

sokal pisze:
robo_chlop pisze:Witam.
Co do ceny kulek własnej roboty moje obliczenia wyglądają tak:
Spłonka CCI lub FIOCCHI -16groszy(DROGO) s&b ok.10gr
Proch blue dot-4.5 grain (kulka 150grain)to jest ok 10 gr przeliczając na cene całej flaszki czyli 160pln.
Proch bullsey 2.5grain (kulka 125 grain ogólnie mocno wolny ładunek do tarczy)to jest 5,5gr za jedna naważke, flaszka 155pln.
Kulka jak sie zastanowić odlewana ok. 3gr tak sobie licze.
I mamy wynik od 20 do 30 groszy za kulke, robota się nie liczy więc tanio kurde jak dla mnie, a wyniki są ok. jak jade dla rekreacji tarcze podziurawić czy blache poobijać to mi sie podoba.
Jak bym był marudny to doliczył bym butelke aloxu 26 pln. a starczy na jakieś 4000-5000tyś kulek , ale nie jestem.
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... light=9x19

Słowem można. Ja odlewam sam, ołów jak się dobrze pokręcisz to za darmo dostaniesz, spłonki pojawiły się w parabellum.pl po 12gr, proch (3,2gr bullseye) ok 5gr. Razem mi wychodzi poniżej 20gr.
Z takimi kosztami to nawet IPSC nie takie straszne ; )
Czyli najwięcej kosztuje Cię spłonka.
Mówisz o tych spłonkach "Murom" ? Może przy większej ilości dało by się zejść na 10 gr / sztuka ?
Jak z celnością odlewanych pocisków ? Malujesz je czymś ? Czy tylko kalibracja, smar i do łuski ?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

alox, kalibracja, alox i do łuski. Wcześniej selekcja "na oko". Na 25m z czarnego nie wychodzę a jak się zepnę w sobie to z "9". Nie wiem tylko jak z faktorem bo nie mam jak zmierzyć. Spłonki Murom ale nie wypróbowałem jeszcze, na razie s&B i fiocchi. Lufa bez zaołowienia jak na razie a przepuściłem już z 1800szt.
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

sokal pisze: Lufa bez zaołowienia jak na razie a przepuściłem już z 1800szt.
A z jakiego pistoletu strzelasz ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 05 grudnia 2011, 16:40 przez T'J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

radom p99, po każdym strzelaniu czyszczę oczywiście ale bez specjalnego szorowania. Co jakiś czas trochę się zbiera przy stożku ale schodzi łatwo szczotką mosiężną od sztucera 223rem.
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

A na czym składasz naboje ?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

do pistoletu mam prawie wszystko lee
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

sokal pisze:do pistoletu mam prawie wszystko lee
Jakaś prasa progresywna ?
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

zwykła pojedyncza
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Co do spłonek Murom, jako nowości na naszym skromnym rynku kupiłem tysiączek do przetestowania i myśle że są godne polecenia.
Miekkie świetnie odpalają w klocku czego na przykład o S&B nie mogę powiedzieć, wydają mi się mocniejsze od CCI , i tylko ciężko się je troche osadza jak by miału troszke większą średnice.Myśle że za tą kase naprawde ok. i zawsze 4 gr. w kieszeni porównując do reszty względnie taniej konkurencji.
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

robo_chlop pisze:Witam.
Co do spłonek Murom, jako nowości na naszym skromnym rynku kupiłem tysiączek do przetestowania i myśle że są godne polecenia.
Miekkie świetnie odpalają w klocku czego na przykład o S&B nie mogę powiedzieć, wydają mi się mocniejsze od CCI , i tylko ciężko się je troche osadza jak by miału troszke większą średnice.Myśle że za tą kase naprawde ok. i zawsze 4 gr. w kieszeni porównując do reszty względnie taniej konkurencji.
I ile Ci z tymi spłonkami wychodzi za jeden nabój ?
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Tak jak pisałem wcześniej od 20 do 30gr za sztuke było, teraz minus 4gr a więc da się za ok 16gr za jedną sztuke. :lol:
T'J
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2011, 04:28
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: T'J »

robo_chlop pisze:Tak jak pisałem wcześniej od 20 do 30gr za sztuke było, teraz minus 4gr a więc da się za ok 16gr za jedną sztuke. :lol:
Robisz na pojedynczej czy na progresywnej prasie ?
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Na pojedynczej Lee Anniversary Kit (chyba poprawnie napisałem).Forma też Lee 125 i 150 grain.
Awatar użytkownika
longin
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek, 03 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: longin »

Moje wyliczenia to około 25 do 27 gr doliczając koszt antymonu bo moja pistola lubi twarde pociski .
Też sprawdzałem słonki Murom i jest to dobry produkt w stos… do ceny, mi obsadzają się wzorcowo oczywiście do momentu natrafienia na łuskę S&B.
ODPOWIEDZ