222 rem lufa 14'', jaki pocisk

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

JarekSz
Posty: 187
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 11:45
Lokalizacja: G.Śląsk

222 rem lufa 14'', jaki pocisk

Post autor: JarekSz »

Koledzy
mam broń w ww kalibrze o skoku 14cali. Zapodałem jej pocisk h-dy fmj 55gr. proszek Tu2000, przeszedłem cały manual co 0,1 gr i nic nie wyszło -najlepsze skupienie 2X4cm.
A z ammo fabrycznej Sako 50gr skupienie super. Znalazłem w necie, że sako elaboruje proszkiem VV N120 19,3 gr. pocisk ma BC 0,181. Czy jest sens szukać pocisku o tak niskim bc, zmienić proszek i szukać coś koło naważki fabrycznej, czy też nie zrażać się i tylko zmienić pocisk (no bo Tubalu trochę jeszcze jest). Tylko jaki będzie najbardziej odpowiedni do takiej lufy?

DB
Jarek
tadheus
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2009, 09:25

Post autor: tadheus »

Witam!
Elaborowałem 222 Rem na Tu 2000 pociskiem Nosler BT 55gr.Sztucer Remington 700BDL.Skok gwintu identyczny.

Tarcza: http://media.lowiecki.pl/zdjecia/wyswie ... 0&nocount=

Pozdrawiam, tadheus
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Robię w tym kalibrze i dla takiej lufy elaboracje na pociskach Hornady V-max 50gr, Sierra HPBT 52gr (wersja moly i "czysta"), Lapua SP 55gr z tym że na N130 i z każdym pociskim dało się zejść do 1/2 moa. Całkiem nieżle przy tym skoku lataja mi pociski 45gr z tym że nie zagłębiałem sie mocno w temat bo to robie do strzelania przebiegu dzika i po zejściu poniżej 1 moa (czyli praktycznie strzeleniu 4 grup wybranych na chybił trafił) dałem sobie spokój z dalszym szukaniem.
ODPOWIEDZ