30-06 trzecie strzelanie Hornady 180gr SST

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
grzegorzsikorski
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2008, 13:50
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

30-06 trzecie strzelanie Hornady 180gr SST

Post autor: grzegorzsikorski »

Obrazek
Witam!
Scenarem zrobiłem poprawkę z tą samą naważką no i udało się.
A z Hornady 180gr SST to narazie ????
1. CAL>30-06
N160
53.0gr.
CCI200
RWS 63.30mm
OAL 82.60mm
2. naważka 53.2gr.
3. naważka 53.4gr.
V V proponuje naważkę minimalną do 180gr. 52,5gr.N160, zastanawiam się co zrobić?
Pozdrawiam G. Sikorski
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

No tak. Tylko jak znalazłem, to VV podaje tą minimalną naważkę dla Naturalisa ( który jest monolitem ) i będzie miał nieco inne ( większe ) opory wciskania w gwint niż półpłaszcze.
Odnośnie 180 grainowego SST w 30-06, to Hornady podaje w 7-mym wydaniu Manuala : N160 min.48,2 grs ( 2300 fps ) max. 55,3grs ( 2600fps ),OAL 3,245", sponka Federal 210, łuska Hornady/Frontier.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Znowu uważam że za mało strzelasz.....dwa to mało reprezentatywna próba
Piotr
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Maciej Krawczak pisze: ... VV podaje tą minimalną naważkę dla Naturalisa ( który jest monolitem ) i będzie miał nieco inne ( większe ) opory wciskania w gwint niż półpłaszcze. ...
w dodatku jest dłuższy od półpłaszcza, czyli zostawia miej wolnej przestrzeni w łusce. Teoretycznie można by uznać, że minimalna naważka powinna być podniesiona o 0.5-1.0 gr, ale (co widać z dalszej części) Hornady pozwala na stosowanie jeszcze mniej.

Wszystkie trzy naważki wyglądają dość obiecująco, słuchaj jednak Piotra i strzelaj liczniejsze grupy &#8211; im więcej dziur tym wiarygodniejszy wynik. Przy dwóch przestrzelinach trafia się dziura w dziurę z amunicji koszmarnie siejącej, wystarczy jeden &#8222;fuks&#8221;, przy 3 strzałach tych fuksów musiałoby być dwa.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
grzegorzsikorski
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2008, 13:50
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

30-06 trzecie strzelanie Hornady 180gr.SST

Post autor: grzegorzsikorski »

Koledzy scenarem strzelałem kilkanaście razy i udało mnie się zrobić ten wynik.
Z Hornady strzelałem 8 par (drabinka elabor.)a pokazałem najleprze wyniki.
Panowie ja do sirpnia br.mam sprzęt do elaboracji i Książkę Krakusa.
Panowie ja się dopiero ucze i dlatego pisze na Forum.
A wy koledzy krytykujcie i uczcie mnie.
Wszystkie odpowiedzi mile widziane.
Pozdrawiam G.Sikorski
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nie krytykuje tylko doradzam. Dwa strzały moga być koło siebie - trzeci 20 cm obok. Mało prawdopodobne - ale mozliwe. Jak strzelisz serie po 5 to łatwiej wyciągnąc wnioski.
Piotr
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Grzegorz - strzelaj minimum 3strzały ... a najlepiej 5
ulyssenardin
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 15:51

Post autor: ulyssenardin »

KubaG pisze:... a najlepiej 5
=D> =D> =D> =D>

to jest to :!:

jeśli masz możliwość chłodzenia lufy (najlepiej jak ci się nie spieszy i sama stygnie, ale to wymaga czasu) to rób próby na 5 albo i na 7-8 strzałów.

oczywiście "flyer" może się okazać 15sty strzał ](*,) , musisz sam sobie odpowiadać na pytanie "co cię satysfakcjonuje?".

niektóre kalibry są szczególne wredne pod tym kontem (pojawienia się "odmieńca"), na skale światową ludziska najbardziej narzekają na .243W :!: :?: :!: :?:

ogólnie reguła jest taka, tym lżejsza kula, tym szersza drabinka.
na .30-06Spr masz taki wybór kulek (chyba jak nigdzie indziej), że na pewno znajdziesz cuśik fajnego, ale tego cuśika trzeba dobrze testować :halo-
adelante!
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

KubaG pisze:... a najlepiej 5
oczetom swoim pieknym nie wierze :lol:
Kuba - zaczales strzelac grupy wieksze niz 4x? :wink:
ulyssenardin pisze:jeśli masz możliwość chłodzenia lufy (najlepiej jak ci się nie spieszy i sama stygnie, ale to wymaga czasu) to rób próby na 5 albo i na 7-8 strzałów.
Zgadzam sie. Ze swojej strony dodam, ze jak mam malo do strzelenia (np 5.) to strzelam bardzo szybko - w przeciagu minuty, poltorej.
ulyssenardin pisze:niektóre kalibry są szczególne wredne pod tym kontem (pojawienia się "odmieńca"), na skale światową ludziska najbardziej narzekają na .243W :!: :?: :!: :?:
Prawda to (mialem dwukrotnie 243win). Dodam, ze w 6BR tez flyery bywaja. Moze to w ogole "uroda" 6-tek
ulyssenardin pisze:ogólnie reguła jest taka, tym lżejsza kula, tym szersza drabinka.
Ciekawe, rozwiniesz? Z czego to wynika? I co rozumiesz przez szersza drabinke?
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

lu.dzie - dawno nic nie robiłem ... ale dalej strzelam grupy x3 :P no x4 ... ;) ale wiem, że najlepiej byłoby strzelać x5 i więcej ](*,)
ulyssenardin
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 15:51

Post autor: ulyssenardin »

lu.dzie pisze:...............Ciekawe, rozwiniesz? Z czego to wynika? I co rozumiesz przez szersza drabinke?

Wynika z tego, że cięższa kulka = wolniejsza = (teoretycznie) stabilniejsza :-k

Nie jest to regułą, ale jak strzelam z...... 8-[ np. .223R to: robiąc z kulek 45-50 grainsów daje sobie 10 pestek do sprawdzenia, z kulek 50-55 wiem, że jak szósta mi nie wyleci po za 1,5-2 MOA to i szesnasta mi nie wyleci, z kolej powyżej 55 (ale bez przesady bo mój Keppeler ma 1:12) to jak jest dobrze z pięcioma to już dobrze będzie :eeg/:

Wiem, wiem jest to względne szczególnie na .223R (tzn. na kulki .224), ale na .284 sprawdza się jeszcze lepiej............... 8-[ a na .308mek (7,82) i .303 jak to pięknie widać 8-)




Szersza drabinka bo jak na pleicie mam kulki o słusznej wagi są ułożone po 4-5 :whistle:
a jak man wiotkie to w rzędach po 7-10 8-[ a więc szersze drabinki................ :-s

:halo- ulyssenardin
adelante!
ODPOWIEDZ