Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Co, jak, za ile?
Co, jak, za ile?
Bartek L
Odpowiedz z cytatem
Jako, że w temacie elaboracji amunicji śrutowej jestem całkiem zielony, mam kilka pytań z tym związanych.
Przede wszystkim jakie koszty trzeba ponieść na początek i jakich kosztów jednostkowych za gotowy nabój (lub 25 szt.) mogę się spodziewać? Zatem czy to się opłaca? Jak na razie strzelam z amunicji FAM (myśliwskiej) i SAGA (sportowej).
Poczytałem już trochę jak to się robiło "kiedyś" ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda teraz.
Więcej pytań na pewno będzie jeśli się zdecyduję na tą elaborację. Smile
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Bartek LWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGaduTlenTelefony
okti
Odpowiedz z cytatem
wydaje mi się że elaboracja najpopularnieszych kalibrów 12,16,20 nie opłaca się, raczej to sztuka dla sztuki, natomiast nietypowe kalibry jak najbardziej opłaca sie elaborować
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty oktiWyślij prywatną wiadomość
Krakus
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem jak aktualnie wygląda możliwość zakupu śrutu, gdy ja go kupowałem około 2 lata temu kosztował więcej niż zawarty w gotowej amunicji do 12 – teoretycznie bardziej się opłacało kupić większą ilość sportowego FAM i rozebrać.

Myśliwską amunicję laborowałem „od zawsze”, elaboruję i robić to będę nadal. Nie chodzi o koszty, lecz pozwala mi to na polowanie z tego, co lubię: znacznie lżejsza (tylko 18 g) za to nieco szybsza, i bez koszyczków lecz z przybitkami filcowymi.

Bartku, jak dodasz do tego koszt zakupu pracy progresywnej (koniecznej przy „sportowych” ilościach) to prawdopodobnie nigdy „na swoje” nie wyjdziesz.

Bartek L
Odpowiedz z cytatem
Szkoda... W takim razie chyba pozostanę przy fabrycznej. Ale może kiedyś... Rolling Eyes
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty Bartek LWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailGaduGaduTlenTelefony
PiotrL
Odpowiedz z cytatem
Całą elaborację jak policzysz to nigdy na swoje nie wyjdziesz.... Laughing

Odpowiedz z cytatem
Robocizny nie liczę ho! ho! a kasa zainwestowana w sprzęt (jak wyliczyłem) zwróci mi się w ciągu 2000 strzałów z amunicji elaborowanej względem tej samej ilości amunicji fabrycznej, licząc nawet nie najwyższą cenę za nabój fabryczny Very Happy
Droga jest tylko pierwsza partia a potem odpada dość wysoki koszt łuski:)
Krystian
Odpowiedz z cytatem
Do dzisiaj robie czasem amu do 12/70 zwłaszcza "breneki" mam ze setkę oryginalnych i robie po swojemu.żadne racje ekonomiczne nie poganiaja mnie ale po prostu lubie zrobić pare nabojów .Niekiedy robie sobie śrutowe własnej kompozycji bez koszyczka mieszam w "pewnej" kompozycji średnice śrutu -nie jest to mój wynalazek podpatrzyłem to w jakimś "Wild und Hundzie" .Sprawdzone że uklada dość ciekawy warkocz próbowałem na śniegu no i na kartkach papieru.I oczywiście jak pisze Krakus uzywam tylko w wersji z przybitką filcową.Krystian
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty KrystianWyślij prywatną wiadomość
Co, jak, za ile?